0

پرواز هواپیمای ملخی آمریکا به سمت سیاره زهره

 
hadis162
hadis162
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 658

پرواز هواپیمای ملخی آمریکا به سمت سیاره زهره

این هواپیما از طول بال 55 متر با حداکثر سرعت 220 کیلومتر در ساعت برخوردار خواهد بود
 
پرواز هواپیمای ملخی آمریکا به سمت سیاره زهره
ایسنا: یک شرکت هوافضای آمریکایی قصد دارد هواپیمای ملخی قابل تورم بسازد تا در سال 2021 در میان جو سیاره زهره به پرواز درآید.این پروژه جاه‌طلبانه شامل پرواز یک هواپیما در آسمان سولفوری زهره برای چندین سال، نمونه‌برداری مستقیم از جو اسیدی بیگانه این سیاره و مشاهده سطح آن از ارتفاع 50 کیلومتری است.

این پروژه ابتدا باید یک میلیارد دلار بودجه ناسا را برای عملی کردن این طرحها دریافت کند.مفهوم خودروی «پلت‌فرم با قابلیت مانوور جوی زهره» (VAMP) در حال حاضر توسط شرکت نورثروپ گرومان طراحی شده است.

این هواپیما از طول بال 55 متر با حداکثر سرعت 220 کیلومتر در ساعت برخوردار خواهد بود. بر روی این خودرو، بیش از 200 کیلوگرم تجهیزات از جمله دوربین‌ها و نمونه‌بردارهای جوی قرار خواهد داشت.دمای زمینه سیاره زهره حدود 460 درجه سانتیگراد است.

هواپیمای VAMP قرار است در اتفاع 50 تا 70 کیلومتری سطح زهره به پرواز درآید که از فشار تقریبا مشابه زمین برخوردار است. دمای این ارتفاع از سیاره زهره نیز حدود 15 درجه سانتیگراد است.این هواپیما توسط یک فضاپیما به زهره منتقل خواهد شد و به محض ورود به مدار اطراف سیاره، از فضاپیمای مادر جدا شده و بطور خودکار وارد جو می‌شود.

رقابت بعدی مرزهای جدید ناسا قرار است در سال مالی 2016 دولت آمریکا آغاز شود که از اول اکتبر شروع خواهد شد.مأموریت برنده این رقابت باید تا حدود سال 2021 برای پرتاب آماده شده باشد. 
 
 

 

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  10:34 AM
تشکرات از این پست
Lovermohamad
دسترسی سریع به انجمن ها