0

پرواز از نیویورک تا لوس آنجلس در دو و نیم ساعت

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

پرواز از نیویورک تا لوس آنجلس در دو و نیم ساعت

 

پرواز از نیویورک تا لوس آنجلس در دو و نیم ساعت

 

هواپیماهای جت

 

بیش از یک دهه از آخرین پرواز هواپیمای مافوق صوت کنکورد می گذرد و صنایع هوا و فضا در حال کار بر روی نسل بعدی هواپیماهای مافوق صوت هستند.

پیشتاز این عرصه کمپانی لاکهد مارتین با جت N+2 است که تصویر آن را مشاهده می کنید. این هواپیما یک جت مافوق صوت تجاریست که ۸۰ نفر ظرفیت دارد و می تواند مسافت بین دو شهر نیویورک - لوس آنجلس را در زمان دو ساعت و نیم طی کند.

این پروژه در حال توسعه می تواند مدت زمان پرواز را به نصف تبدیل کند. جت N+2 با بهره گیری از سه موتور جت می تواند به سرعت ۱.۶ ماخ دست یابد که موتور اصلی روی دم و دو موتور دیگر زیر بال ها قرار دارند.

در حال حاضر تنها نکته منفی راجع به این هواپیماها، صدای بسیار بلند شکست دیوار صوتی است. مهندسان لاکهد و بوئینگ به همراه آژانس فضایی بین المللی ناسا سعی دارند تا صدای غرش حاصل از شکست دیوار صوتی را به نحوی کاهش دهند.

این صدای آزار دهنده علت اصلی جلوگیری و توقف پرواز هواپیماهای مافوق صوت هستند. اما لاکهد تنها کمپانی در این عرصه نیست. کمپانی Aerion نیز یکی دیگر از سازندگان هواپیماهای مافوق صوت است. این مجموعه در حال کار بر روی یک جت تجاری ۱۲ نفره است که می تواند به سرعت ۱۲۱۷ مایل در ساعت دست یابد.

Spike Aerospace نیز بر روی جت مافوق صوت مشابهی برای قشر ثروتمند و مشهور کار می کند. این کمپانی در وب سایت خود چنین نوشته است: اگر یک بار با این هواپیما پرواز کنید، پرواز با دیگر هواپیماها برای شما مثل پرواز با هواپیماهای ملخی خواهد بود.


منبع: t3.com
💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394  6:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها