0

سفر عمره رسما تعلیق شد

 
alirezaHmzezadh
alirezaHmzezadh
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1392 
تعداد پست ها : 2471
محل سکونت : اصفهان

سفر عمره رسما تعلیق شد

9-599.jpg

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعلیق و متوقف شدن سفر عمره خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا‌، علی جنتی اعلام کرد پس از مطالعات و بررسی‌های انجام شده امروز - دوشنبه 24 فروردین - به سازمان حج دستور داده شد تا زمانی که این افراد مجرم (متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده) محاکمه بشوند و مورد مجازات قرار بگیرند، فعلا عمره متوقف می‌شود و پروازهای ایران تعلیق خواهد شد.

 

او ادامه داد: با توجه به اتفاقی که افتاده، حیثیت عمومی ملت ایران خدشه‌دار شده است‌ و یک خواست عمومی بین ملت شکل گرفته است و باید واکنشی نشان داده شود.

 

جنتی تاکید کرد: بسیاری از مراجع عظام تقلید ابراز نگرانی کردند، مخصوصا اینکه در گذشته هم برخی برخوردها با زائران و روحانیون کاروان‌ها صورت گرفته بود؛ به همین دلیل با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر توقف عمره گرفته شد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار کرد: درباره حادثه تاسف‌باری که در فرودگاه جده اتفاق افتاده از طریق دیپلماتیک با مقامات سعودی صحبت شده و آنها قول دادند که این افراد دستگیر شده‌ را مجازات کنند. آنها حتی تصریح کردند که آنها را اعدام می‌کنند، اما در عمل هنوز اتفاقی نیفتاده است.

 

او گفت: به این ترتیب خدشه‌دار شدن حیثیت عمومی ملت ایران ما را بر این داشت که تصمیم بگیریم.

 

جنتی درباره اینکه آیا گزارشی را که قرار بود در این‌باره به رئیس جمهور ارائه کنند آماده شده یا خیر؟ گفت: هنوز گزارش ارائه نشده، اما تعلیق پروازها و توقف عمره را ابلاغ کردیم. گزارش هم به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.

 

وزیر ارشاد این خبر را در حاشیه برنامه‌ای که امروز به مناسبت روز زن در وزارت ارشاد برگزار می‌شد، اعلام کرد.

isna.ir

دوشنبه 24 فروردین 1394  3:52 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 siryahya mehdi0014 saeidfarajpour nargesi shirdel2 zare58 borkhar
omiddeymi1368
omiddeymi1368
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 6610
محل سکونت : خراسان جنوبی / بیرجند

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

حتماً حتماً باید این عمره ها متوقف بشه. عربستان جیبش از پول ما ایرانیا پر شده، تازه روز به روز دُم هم در میاره!!! البته مردم ما هم بعضیاشون مشکل دارن خداییش. بابا یک بار رفتی بسه دیگه... دو بار....سه بار.... هر چیزی حدّی داره... اگه واقعاً پول داری و به فکر ثواب هستی، به قرآن دست یه جوون تازه ازدواج کرده و فقیر رو بگیری خیلی ثوابش بیشتره. مگه ما خودمون کم فقیر و محروم و بیچاره داریم که تو میری توی حلقوم اون عربای کثیف میریزی؟؟؟!!!

واسه كسي خاك گلدون باش،
كه اگه به آسمون رسيد،
بدونه ريشه‌اش كجاست ...

دوشنبه 24 فروردین 1394  4:00 PM
تشکرات از این پست
echargeu alirezaHmzezadh mehdi0014 nargesi shirdel2 zare58
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158642
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

الهی شکر

بلکه به بعضیا درسی بشه

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

دوشنبه 24 فروردین 1394  4:43 PM
تشکرات از این پست
alirezaHmzezadh mehdi0014 omiddeymi1368 nargesi shirdel2 zare58
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

حالا من نمی دونم تو مکه کاچی می دهند یا حلوا ،به هرحال خوشحالم که سفرها تعلیق شد ،از هرکی مپرسیم کجا دارید می روید :می گوید داریم می رویم پول هایمان را در جیب عرب ها بریزیم :یه حساب سر انگشتی کنی ده بار رفته :آقا خدا فرموده یکبار به دیدار خانه من بیا ،اما بعضی از ماها ده بار ،20بار میریم ،دریغ از آنکه پول اون حج بیستمی را بدیهیم برای یه دختر دم بخت جهیزیه بگیرم :رسما از دولت محترم ووزیر فرهنگ متشکرم

 

مهربان همیشگی من... خودت گفتی:ادعونی استجب لکم... بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا...
گوش کن... این منم که اینروزها بیش از همیشه میخوانمت... اجابت کن مرا...

 

دوشنبه 24 فروردین 1394  5:43 PM
تشکرات از این پست
saeidfarajpour omiddeymi1368 nargesi shirdel2 zare58 alirezaHmzezadh
saeidfarajpour
saeidfarajpour
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 2734
محل سکونت : اردبیل

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

بسم الله الرحمن الرحیم

پيامبر صلي الله عليه و آله: اِنَّ رَبَّـكُمْ واحِدٌ وَ اِنَّ اَباكُمْ واحِدٌ وَ دينَـكُمْ واحِدٌ وَ نَبيَّكُمْ واحِدٌ وَ لافَضْلَ لِعَرَبىٍّ عَلى عَجَمىٍّ وَ لا عَجَمىٍّ عَلى عَرَبىٍّ وَ لا اَحْمَرَ عَلى اَسْوَدَ وَ لا اَسْوَدَ عَلىاَحْمَرَ إلاّ بِالتَّقْوى ؛
 
پروردگار، پدر، دين و پيامبر شما يكى است، هيچ عربى بر غير عرب و هيچ غير عرب ىبر عرب و هيچ سرخ پوستى بر سياه پوست و هيچ سياه پوستى بر سرخ پوست برترى ندارد، جز به تقوا.

 

به نظر من کعبه و حج مال خداست نه مال عرب ها!

سفر حج برای هر فرد مسلمان لازم و ضروری است  خدا اینو میگه من نمی گم،و خدا از همه ما داناتره. ولی این دلیل نمیشه هر بی حرمتی رو تحمل کنیم بلکه همه این وظیفه رو احساس کنیم که حج یک بار واجب شده و اگر به حج می رویم فقط به زیارت رفته و خود را بسازیم نه اینکه 90 درصد وقت خود را در بازارهای عربستان بگذرانیم . اگر تنها زایران ایرانی از بازارهای عربستان خرید نکنند ضربه سنگینی به بازرگانان عرب ، افغان و پاکستانی وارد می شه که در این صورت هم زیارت کرده ایم هم ارز مملکت را خارج نکرده و سود کمتری عاید کشور عربستان کرده ایم.

و نیز در پی  سوغات آن چنانی نباشیم یک چوب مسواک هم سوغاته و بهترین سوغات همونه که برای شما تو مدینه و مکه دو رکعت نماز بخونه ، عوض والدینتون عمره نیابتی انجام بده و ... 

ولی متاسفانه ....

همچنین باید از رفتارهای تحریک آمیز مانند گریه کردن با صدای بلند در بقیع پرهیز نماییم ابتدا به شیعیان اجازه عزاداری در بقیع را می دادند ولی مردم رعایت نکردند و خاک بقیع را مشت ، مشت در جیب ریخته و تبرک می آوردند چه شد؟؟؟ دیگر حتی اجازه زیارت امامانمان را هم نمی دهند باید از پشت میله سلامی آهسته بکنیم! 

باید بدونیم نمیشه با زور در کشور عربستان این محدودیت ها رو برداشت یه خصلتی هم به اسم عناد در صورت خشونت دوبرابر می شه ما ضمن اینکه باید منتظر ظهور قائم آل محمد(ص) باشیم از حرکت های تحریک آمیز و تفرقه آمیز پرهیز کنیم و نیز در صدد گسترش و صدور فرهنگ و منش شیعی در جهان باشیم چون بسیاری از آن ها حتی نمی دانند شیعه کیست! فقط شنیده اند شیعه ها مرتد ،اهل سفسته، اهل غلو هستند و نباید با آن ها بحث و جدل کرد و کتاب آن ها را خواند! پس مطمئن باشیم بحث بی ثمر است.

فرق تکفیری، سلفی  و وهابی را با برادران اهل سنت درک کنیم.

بشینیم به خودمان فکر کنیم چقدر به مقدسات آنان توهین و اهانت می کنیم ؟مگر اینه که حضرت علی(ع) گفته خوش ندارم که شیعه ما اهل ناسزا باشد. 

بنده خدا ، پیرو رسول خدا (ص)شیعه علی (ع) و فاطمه (س) و اقتدا کننده به ائمه معصومین(ع) اهل فحش و ناسزا باشد؟ مگر به چنین آدمی میشه گفت شیعه؟

من فکر می کنم مثل ما عرب ها مثل اینه که پدری ابتدا صاحب یک فرزند باشد و بعد از مدتی صاحب فرزندی دیگر شود و فرزند اول به فرزند کوچکتر حسادت کند در حالی که پدر هردو را به یک چشم مینگرد و فقط برتری آن ها در اخلاق و رفتار است. ما خودمان هم مثل آنان در بسیاری از مواقع متعصب،مغرور و حسود هستیم مانند مواقعی که می گوییم : قوم پاک ، نژاد برتر آریایی --- قوم برتر ترک اگر یکم دقیقتر نگاه کنیم این حرف ها اول مختص یک قوم خاص بود که خود را قوم برتر روی زمین می پنداشتند حالا از آلوده به هر گناهی باشند! 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُواْ

مسلّماً یهودیان و مشرکان را سرسخت‏ترین مردم در دشمنى با مؤمنان، مى‏یابى
سورۀ مائده- آیۀ 82
 
يا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثي‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَليمٌ خَبيرٌ
ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید ( اینها ملاک امتیاز نیست ، ) گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست خداوند دانا و آگاه است!
سورۀ حجرات- آیۀ 13
 
 
صدق الله العلی العظیم

وبلاگ1.png (600×338)sign1.gif (240×50)وبلاگ1.png (600×338)

دوشنبه 24 فروردین 1394  6:04 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 hossein201273 nargesi shirdel2 salma57 zare58 alirezaHmzezadh
milad101
milad101
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

حفظ حرمت مؤمن از حفظ حرمت خانه خدا واجب تره.

تا زمانی که این بی حرمتی ها باعث میشه عزت و آبروی زائرین حرم خدا از بین بره،بهتره که جلوی این سفر گرفته بشه.

دوشنبه 24 فروردین 1394  7:06 PM
تشکرات از این پست
hossein201273 nargesi shirdel2 omiddeymi1368 salma57 zare58 alirezaHmzezadh
nargesi
nargesi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 3783
محل سکونت : ...

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

تعلیق حج خب خ ناراحت کننده هست ب هرحال دستور خدا و رسولش هست ک خونه خدا هیچ وقت خالی نشه ولی باتوجه ب اتفاق پیش اومده گزینه مناسبیه ب شرطی ک خ طولانی نشه و هرچه زودتر اونها رو ب مجازات این عمل غیر انسانیشون برسونن! چون با تعلیق طولانی فقط خودمون ضرر میکنیم!!! متأسفانه ی باور غلط رایج شده ک مهم نیته! مهم دله! حج ما همینجاست؛ رسیدگی ب فقرا و ازین حرفا... درصورتی ک حدیث درمورد زیارت خونه خدا خ زیاده! ولی اگه با این فکر بخوایم زندگی کنیم پس نه سفر زیارتی بریم نه سیاحتی... پولتونو خرج فقرا کنین کلا!!!! فقط موقع خرج سفرای زیارتی یاد فقرا میفتین!!!!!!!!!!!!!!!!!! پس حسو حالی ک هنگام زیارت این جای عزیز ب وجود میاد چی میشه! خیلیا تو همین زیارتا متحول شدنو.... حالا جای بحث نیس اینجا......

باز همه چی بستگی ب عملکرد سفارت ما در عربستان داره؛ هم مجازات هرچه سریعتر و ادب کردنشون و هم برنامه ریزی درست واس حج های آینده جهت نحوه مراقبت کامل از حاجیان گرامی...

اللهم عجّل لولیّک الفرج

دوشنبه 24 فروردین 1394  7:15 PM
تشکرات از این پست
hossein201273 shirdel2 saeidfarajpour omiddeymi1368 salma57 zare58 alirezaHmzezadh
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5511
محل سکونت : یزد

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

بنام خدا

خدایا شکرت که بالاخره یک کار خوب و انقلابی انجام شد و شاهد این خواهیم بود که عزت اسلام و مسلمین حفظ خواهد شد و این دولت عربستان مثل چندین سال قبل مجبور به عذرخواهی شوند و رعایت حرمت ایرانیان و خصوصا شیعیان را بکنند.انشاالله

                  

دوشنبه 24 فروردین 1394  7:27 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 salma57 zare58 alirezaHmzezadh
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:سفر عمره رسما تعلیق شد

آفرين. غيرتتون بايد جواب بده! اين همه پول ميريزيم توجيب عربها كه بي احترامي ببينيم!

   

تنها امید خلق جهان یابن فاطمه   ای منتهای آرزوی اولیاء بیا

بالا گرفته ایم برایت دو دست را  ای مرد مستجاب قنوت و دعا بیا

                                     

           برای ظهورش صلوات........ اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

 
 
دوشنبه 24 فروردین 1394  8:07 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 salma57 zare58 alirezaHmzezadh
دسترسی سریع به انجمن ها