برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154030
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست

آنتی‌ویروس، کلمه‌ای که بارها و بارها در روز توسط کاربران دنیای فنّاوری شنیده می‌شود و بدون شک بر روی تمامی سیستم‌های کامپیوتری یک آنتی‌ویروس نصب‌شده است تا از ورود انواع بدافزارها به سیستم جلوگیری کند اما به نظر شما چه آنتی‌ویروسی مناسب‌تر است؟؟؟ کدام‌یک قوی‌تر است؟؟ باوجود شرکت‌های متعدد سازنده آنتی‌ویروس شما کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟؟؟

امروز در راسخون به این موضوع خواهیم پرداخت…

اما ابتدا لازم است بدانید که در بررسی آنتی‌ویروس‌ها چه جنبه‌هایی را باید بررسی کنیم و چه مواردی موردنقد قرار می‌گیرند؟؟

با ما تا پایان این مطلب جذاب و کاربردی همراه باشید …

آنتی‌ویروس اقسام مختلفی دارند و از روش‌های مختلفی با ویروس‌ها مقابله می‌کنند اما موارد زیر است که درآنتی ویروس‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد و برای ان ها یک امتیاز برتری نسبت به دیگر موارد مشابه محسوب می گردد.

 

قدرت در شناسایی و حذف ویروس و بد افزار ها

برخی آنتی ویروس ها بعد از اینکه با تعداد بالایی از ویروس مواجه می شوند، قدرت تشخیص خوبی دارند اما سرعت تشخیص آن‌ها کند است و زمان زیادی طول میکشد تا همه ویروس ها را پیدا کنند ؛ که ممکن است در این مدت ویروس ، کار خود را بر روی سیستم انجام دهد و سیستم آلوده شود. از طرفی بعضی از آنتی ویروس ها ، در شناسایی ویروس عملکرد خوبی دارند اما در حذف آن ها به خوبی جستجو عمل نمی کنند. در این خصوص اکثر آنتی ویروس ها دارای رتبه ای مشابه هستند اما شناسایی ویروس های جدیدی که معمولا از فلش ها منتقل می شوند یکی از مواردی است که آنتی ویروس ها را از یکدیگر جدا می کند. نوعی از ویروس‌یابی ، Database است که در این روش ، لیستی از انواع ویروس ها از طریق آپدیت در اختیار آنتی ویروس قرار می گیرد و آنتی ویروس ، هنگام اسکن ، فایل ها را با لیست خود مقایسه می کند و در صورت مشابهت ، آن‌ها را پاک می کند. اما ویروس‌‌‌یابی از روش الگوریتم‌‌خوانی ، نوعی از ویروس یابی است که برای اجرای این عمل نیاز به نوعی هوش مصنوعی دارد که آنتی ویروس بتواند کدنویسی یا الگوریتم را بخواند و یا رفتار یک الگوریتم را تشخیص دهد. کمتر آنتی ویروسی هست که بتواند در این زمینه موفق باشد. می توانید نتیجه این بررسی را در زیر مشاهده کنید.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست

 

تأثیرگذاری بر سرعت سیستم کاربر

این مورد می تواند یکی از مهمترین مسائل مورد بررسی باشد زیرا برای اغلب کاربرانی که سیستم قوی ندارند مهم است که نصب آنتی ویروس موجب کندی سیستم آن ها . طبیعی است که وقتی آنتی ویروسی ، برای محافظت از سیستم شما ، درگیر پیاده‌سازی روش های مختلف است ، مقداری از پردازنده شما را مصرف می کند و این امر ، کندی نسبی را به دنبال دارد که بیشتر در کامپیوتر های قدیمی رخ می دهد. بنابراین ، بهتر است بجای تمرکز بر روی عدم کاهش سرعت سیستم ، بر کارایی بهتر توجه کنید. البته در این نمودار نیز می توانید نتیجه بررسی را مشاهده کنید که عدد های بالاتر نشان دهنده سرعت بیشتر است که باعث کمتر مصرف شدن پردازنده می شود و در نتیجه سیستم شما کمتر کند می شود.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست

 

نصب سریع و محیط کاربری ساده

این مسئله می تواند برای کاربران مبتدی بسیار مهم باشد چون صد در صد میخواهند از آنتی ویروسی استفاده کنند که روش کار با آن ساده باشد و بتوانند از پس تنظیمات آن بر بیایند.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست

 

دفعات بروزرسانی شدن در طول روز و حجم دانلود شده

این مورد نیز یکی از مسابلی است که برای برخی از کاربران مفید است که آنتی ویروس انها چند بار در روز آپدیت شود و بتوانو ویروس های جدید را بخوبی شناسایی کند.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
 

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 16 فروردین 1394  12:38 PM
تشکرات از این پست
ria1365 ehsan007060 omiddeymi1368 rasekhoon_m armin98 ravabet_rasekhoon tachberdee nazaninfatemeh takround borkhar mobile_tablet roozegar amirali123
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید راسخون – قسمت اول

سلام

درباره نظر سنجی خوبتون لازم دونستم با اجازه اقا یحیی گل چند مطلب رو درباره استفاده از ویروس یابی و ویروس کش  و انتخاب ان در بین کاربران  ایرانی عرض کنم:

 اولا :استفاده از انتی ویروس رابطه مستقیمی با  نحوه بروز رسانی دیتابیس اون و راحتی انجام اینکار داره متاسفانه در چند سال قبل بعلت تحریم ها اکثر انتی ویروس هاس قدرتمند اجازه اپدیت دیتابیس رو به  سرورهای ایرانی نمیدادند و شرکت ها و افراد مجبور به دور زدن و انجام ترفند هایی برای اپدیت و بروزرسانیش میکردند از این نمونه به انتی ویروس قدرتمند کاسپرسکا و مجموعه  ایست (نود) میتوان اشاره کرد

 

دوما : همه نرم افزارهای ضد ویروس بر کارآیی سیستم تاثیر می گذارند. اغلب اوقات اندازه گیری میزان این تاثیر سخت است، ولی به هر حال به عنوان یک معیار مهم در انتخاب ضدویروس مطرح است. پس برای انتخاب یک ضدویروس مناسب ناچارید که چند آزمایش را انجام دهید.مثلا می توانید زمانی را که برای پویش های مختلف (تحت شرایط مختلف) توسط یک ضدویروس مصرف می شود، محاسبه کنید و در این مدت، زمان میانگین استفاده از حافظه و cpu را نیز اندازه گیری کنید. یا اینکه زمانی را که برای اسکن on demand نیاز می باشد، برای محصولات مختلف اندازه گیری کنید.

سوما :میزان سنگینی نرم افزار را در نظر بگیرید هرکدام از محصولات آنتی ویروس، بسته ای شامل امکانات مختلف از جمله آنتی ویروس، ابزارهای پیشگیری، ضد هک، ضدهرزنامه، کنترل ابزارهای جانبی، رمزنگاری، مدیریت رمز عبور و... ارائه می دهند که براساس مشخصات سخت افزاری سیستم می تواند، کندی محسوس یا غیرمحسوسی را در روند کاربری کامپیوتر ایجاد کند که با توجه به مشخصات سخت افزاری دستگاه و امکانات مورد نیاز به انتخاب آنتی ویروس مبادرت کرد.

چهارما :آنتی ویروس باید متناسب با نوع استفادش باشه :این یک نکته بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. حتما قبل از خرید آنتی ویروس رده کاربری خود را مشخص کنید. امروزه جاسوسی اینترنتی، برای کاربران کامپیوتر به واقعیتی گریزناپذیر تبدیل شده است. حاصل کمی غفلت هنگام گشت زدن در وب، ممکن است شما را با کوکی های متجاوز و پاپ آپ های تمام نشدنی روبه رو سازد. بسیاری از کاربران برای اینکه از شر این پلیدی های اینترنت در امان بمانند، به نرم افزارهای ضدجاسوسی (Anti Spyware) پناه می برند. اما اگر انتخاب برنامه های ضدجاسوسی و ضدتبلیغاتی از روی دقت صورت نگیرد، درمان ممکن است بدتر از خود مرض از آب در بیاید. اگر به دنبال راهی برای مقابله با پاپ آپ ها هستید، گوگل، یاهو و MSN ابزارهای خوبی برای مسدود کردن این پنجره ها را به طور رایگان عرضه می کنند.

 اولویت از نظر من :

Image result for ‫کسپرسکی‬‎

Image result for ‫نود 32‬‎

Image result for ‫اویرا‬‎

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

یک شنبه 16 فروردین 1394  7:14 PM
تشکرات از این پست
Lovermohamad siryahya ehsan007060 omiddeymi1368 rasekhoon_m armin98 tachberdee mobile_tablet ravabet_rasekhoon
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید راسخون – قسمت اول

درود دوست عزیز.. ممنون بسیار اموزنده بود.. مشکل همه انتی ویروسها همین سنگین کردن وپایین اوردن سرعت سیستم است که برای سیستمهای پایین گاهی مشکل سازم هست واکثرانها از برنامه حفاظتی استفاده نمیکنند ودرنتیجه هم فایلهای الوده ای زیادی وارد سیستم میشود که در اینده مشکلات سیستم را چندین برابر میکند...
💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
یک شنبه 16 فروردین 1394  7:19 PM
تشکرات از این پست
ria1365 siryahya ehsan007060 omiddeymi1368 rasekhoon_m armin98 ravabet_rasekhoon tachberdee
armin98
armin98
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 47

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

اگر یه سیتم 32 بیتی خوب دارین حتماً از مک آفی استفاده کنید ، امنیتش به مراتب بالاتره ، قابلیت شناسائی خودکار انواع ویروس ها ، کرم ها ، مالیوار ها و تروجان ها رو داره ، واقعاً خیال آدمو از بابت امنیتش توی دنیای مجازی تا حد قابل قبولی آسوده میکنه ، تنها مشکلش اینه که نسخه 64 بیتی نداره و همینطور کشور ما تو لیست تحریم های این انتی ویروسه. یعنی بصورت مستقیم نمیتونی از طریق وبسایت مک آفی آنتی ویروستو به روز رسانی کنی.

دوشنبه 17 فروردین 1394  10:36 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon tachberdee ria1365 siryahya
mobile_tablet
mobile_tablet
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1393 
تعداد پست ها : 231
محل سکونت : اردبیل

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

من رو لپ تابم از انتی ویروس خود ویندوز استفاده میکنم و همیشه اپدیتش میکنم هم سبکه هم انتی ویروس قوی هستش

سه شنبه 18 فروردین 1394  1:55 AM
تشکرات از این پست
siryahya ravabet_rasekhoon ria1365
roozegar
roozegar
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 215
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

شاید بهترین چیزی که واسه امنیت یه سیستم لازمه آگاهی خود فرده از اینکه هر ایمیلو باز نکنه هر برنامه اجرایی رو اجرا نکنه و...بعد نوبت انتی ویرس ها میرسه ....

تا خدا هست زندگی باید کرد...

سه شنبه 18 فروردین 1394  4:41 AM
تشکرات از این پست
siryahya ravabet_rasekhoon ria1365
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154030
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ – قسمت اول

به نظر شما کدوم آنتی ویروس بهتره؟؟؟

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 23 فروردین 1394  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها