0

با این نکات عمر زندگی زناشویی تان را بیشتر کنید

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

با این نکات عمر زندگی زناشویی تان را بیشتر کنید

برای اینکه زندگی طولانی و باکیفیتی کنار همسرتان داشته باشید، باید چند نکته را مدنظر قرار بدهید و یاد بگیرید:

1 - انعطاف‌پذیری مناسب زوج در رابطه
یکی از شاخصه‌های هوش اجتماعی است که تطابق فرد با زندگی اجتماعی را بیشتر می‌کند و انعطاف‌ناپذیری باعث کوتاه شدن عمر زندگی مشترک می‌شود.

2 - صداقت که باید دوطرفه باشد
یعنی هر یک از طرفین باید زمینه صداقت را فراهم کند و بعد انتظار رفتار صادقانه از طرف مقابل داشته باشد. صداقت و رفتار صادقانه یک «باید» است اما بی‌صداقتی معمولا ناشی از ترس و گاهی برای حفظ منافع است و در بحث ما، نداشتن صداقت ناشی از ترس است که دردسرساز می‌شود. خیلی از زوج‌ها یکدیگر را محدود یا تهدید می‌کنند و وقتی همسرشان آن رفتار را دور از چشمشان انجام داد، او را به نداشتن صداقت متهم می‌کنند.

3 - جراتمند بودن زوج
مساله بعدی است که بسیار برای زوج‌ها ضرورت دارد؛ آنها باید یاد بگیرند احساسشان را به نحوی سالم مطرح، دیدگاهشان را بیان و نظر مخالف یا موافقشان را به شیوه‌ای صحیح اعلام کنند.
معمولا زوج‌ها قبل از ازدواج برای جلب رضایت طرف مقابل، هر کاری انجام می‌دهند اما به محض ازدواج، همه آنها را کنار می‌گذارند!

زندگی مشترک در ابتدا، با تمام سختی‌هایی که برای انتخاب همسر دارد، بسیار آسان است اما اگر از یک زندگی مراقبت نشود، قطعا آسیب خواهد دید. این مراقبت باید به صورت دوطرفه باشد؛ هر دو طرف باید مراقب رفتار خودشان و احساس طرف مقابل باشند و بدانند هر دو مسئول حفاظت از زندگی مشترکشان هستند.

پنج شنبه 14 اسفند 1393  12:58 AM
تشکرات از این پست
borkhar shirdel2 farhad6067
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5508
محل سکونت : یزد

پاسخ به:با این نکات عمر زندگی زناشویی تان را بیشتر کنید

بنام خدا

نكات كلیدی برای طولانی شدن عمر زندگی زناشوئی :

- به همسر خود احترام بگذارید.

- در همه حالت با در نظر گرفتن شرایط او از وی كمك بخواهید.

- در او انگیزه برای كمك در كارها ایجاد نمایید.

- هرگز از یاد نبرید كه این قایق تنها وقتی به جلو حركت می كند كه هر دو نفر سرنشین آن با هم و هماهنگ پارو بزنند. با یك كارگروهی از این دست حتی می توانید زندگی مشتركتان را شیرین تر كنید و لحظات باهم بودن را افزایش دهید.

گاه به نظرمی رسد زندگی به شدت یكنواخت شده است. این جاست كه شما باید وارد عمل شوید تا كشتی زندگی خود را سالم به بندرگاه برسانید. كافی است وقت بیشتری را به باهم بودن اختصاص دهید. چه مدت از آخرین باری كه با همسرتان به پارك یا سینما رفته اید گذشته است؟ نمی خواهید خاطرات خوش دوران نامزدی را زنده كنید؟ هركدام از شما گنجینه ای از خاطرات خوش اولین روزهای باهم بودن دارد كه می توان آنها را به اختصاص دادن كمی وقت از نو زنده كرد.

حتی اگر صاحب فرزند هم باشید، می توانید با كمك گرفتن از والدین خود و یا دوستان برای نگهداری از كودكتان، مدتی را بی دغدغه و تنها به باهم بودن بگذرانید .

                  

یک شنبه 2 فروردین 1394  10:37 PM
تشکرات از این پست
farhad6067 borkhar
دسترسی سریع به انجمن ها