استکبار و صهیونیسم جهانی کارگردان جنایات تروریست‌های تکفیری

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

استکبار و صهیونیسم جهانی کارگردان جنایات تروریست‌های تکفیری

جنایت جدید داعش در زنده سوزاندن معاذ الکساسبه خلبان اردنی با توجه به خوی وحشی گری و بی رحمی غیر قابل توصیف این گروهک تکفیری،‌دور از انتظار نبود، چرا که داعش جنایاتی به مراتب وحشتناک تر و هولناک تر از این جنایت مرتکب شده و می شوند، شیوه قتل خلبان اردنی بسیار دلخراش و رعب آور بود و این جنایت غیر انسانی از همه نظر محکوم است. با این حال هنوز ملت عراق به ویژه شیعیان مظلوم این کشور به عنوان اکثریت جمعیت عراق، جنایت رعب آور داعش در قتل عام صدها نفر در پایگاه  اسپایکر را فراموش نکرده اند،‌جنایتی که هرگز وجدان مدعیان دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را تکان نداد و شاهد این حجم گسترده ای از محکومیت در سطح منطقه ای و جهانی که در قتل خلبان اردنی شاهد هستیم، در خصوص جنایت اسپایکر نبودیم.

اردنی ها در مقابل آزمون رعب و وحشت روانی

عامر السبایله تحلیلگر عرب، هدف داعش از جنایت قتل الکساسبه به این شیوه هولناک را در چارچوب تمایل این گروهک برای ضربه زدن به جامعه اردن و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و نیروهای نظامی و امنیتی این کشور دانسته است.

وی می گوید این حادثه، اولین آزمون واقعی از سلسله آزمان های احتمالی آتی به شمار می رود که ممکن است جامعه اردن طی روزهای آینده نیز با آن ها روبرو شود.

به اعتقاد این تحلیلگر، اردن باید گام ها و اقدامات سریعی در چارچوب مقابله با این گروه های تروریستی، اندیشه ها و ابزار و تمام فضاهایی که در داخل اردن برای خود ایجاد می کنند،‌اتخاذ کند.

این تحلیلگر خواستار تشکیل پیمان عربی با شرکت کشورهایی که معتقد به ضرورت مقابله با این سرطان های مسری و جلوگیری از اجرای طرح های تجزیه کشورهای عربی هستند که گروه های تروریستی بازوی اجرایی آن به شمار می روند. تشکیل چنین پیمانی باید اولویت نخست کشورهای عربی جدای از موضوع ائتلاف یا به طور مشخص آمریکا و دیدگاه آن باشد. اولویت های رویارویی با داعش مستلزم تشکیل پیمان عربی است که حجم خطراتی را که همه کشورها با آن روبرو هستند، درک کنند.

به گفته این تحلیلگر، دولت اردن در مقابل آزمون بی سابقه اداره بحران ها و چالش های منطقه ای فشرده ای قرار دارد که معنای آن نیاز به تغییر قواعد بازی و تحمیل دیدگاهی که بیانگر منافع دولت اردن و جست و جوی ائتلاف هایی باشد که همسو با این دیدگاه باشد.

وی معتقد است همه باید درک کنند که اعدام تروریست هایی در سطح ساجده والکربولی بدون شک در سطح واکنش ویرانگری که ارتش اردن وعده داده، نیست، با این حال اعدام این دو تروریست پاسخ نخست در نبرد طولانی آتی به شمار می رود. دولت اردن نباید به سمت اقدامات شتابزده و خودجوش حرکت کند، بلکه باید یک شیوه واضح و گام های ثباتی را در چارچوب رویارویی آتی در پیش گیرد.

حقایقی که نمی توان انکار کرد

هر اندازه که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور بخواهند و تلاش کنند با گرفتن ژست دشمنی با تروریست ها خود را از جنایات هولناکی که این افراد مرتکب می شوند،‌ مبرا کنند، با این حال حقایق نشان می دهد که واشنگتن بیشتر گروه های تروریستی را مدیریت و فرماندهی می کند و تشکیل ائتلاف ادعایی بین المللی به اصطلاح ضد داعش هم نمی تواند تغییری در واقعیت ها ایجاد کند.

هر روزی که می گذرد، شاهد درخواست مکرر اعضای کنگره آمریکا اعم از جمهوری خواهان و دموکرات ها برای استقرار نظامیان بیشتری در عراق و کشورهای دیگر از جمله در سوریه به بهانه جنگ با داعش هستیم که آخرین مورد مربوط به حمایت سناتورها از طرح جان مک کین سناتور جمهوری خواه برای استقرار نیروهای ویژه آمریکا در عراق و سوریه بود. یکی از مهمترین انگیزه های آمریکا از استقرار نیروهای زمینی در کشورهای منطقه بدون شک حمایت از رژیم صهیونیستی، عربستان و اردن است، اختصاص سالیانه صدها میلیون دلار کمک بلاعوض به اردن از سوی آمریکا به خاطر همراهی با سیاست های این کشور در منطقه از جمله در مبارزه ادعایی با داعش در این راستا قابل ارزیابی است.

اعتراف یکی از سرکردگان داعش در پاکستان که در ژانویه گذشته در لاهور دستگیر شده بود به اینکه از آمریکا برایش پول ارسال می شد تا پاکستانی ها را برای پیوستن به گروه های مسلح در سوریه جذب و منتقل کند، دلیل دیگری درباره هدایت و فرماندهی تروریست های مسلح از سوی دولت مردان آمریکا به شمار می رود. اعترافات این سرکرده داعش در مجله الکترونیک اکسپرس تریبیون منتشر شد.

بر اساس این اعترافات، این سرکرده تروریست ها برای جذب و انتقال هر تروریست بین پاکستان،‌ترکیه و سوریه، ۶۰۰ دلار به عنوان پاداش دریافت می کرد که این پول ها از آمریکا در اختیارش قرار می گرفت.

نمایش مضحک اینجا ظاهر می شود که آمریکا از یک سو در جذب تروریست و پیوستن آن ها به داعش مشارکت دارد و از سوی دیگر در جنگ با این گروه شرکت می کند و از سوی دیگر برای استقرار نظامیان خود در هر منطقه ای چه داعش باشد یا منطقه دوست یا دشمن سیاست های آمریکا باشد،‌تلاش می کند، تناقضی بسیار آشکار و معیارهای کاملا دوگانه و فریبکاری بزرگ را در این نوع رفتار و سیاست به سبک کاخ سفید می بینیم.

نمایش فریبکارانه آمریکا

به نظر می رسد که آمریکا به  اجرای این طرح دوگانه و نمایش فریبکارانه بسنده نمی کند،‌بلکه طرح سومی را هم در دستور کار دارد و آن سوء‌استفاده از شرایطی است که جنگ علیه داعش در عراق ایجاد می کند.میزبانی از شیوخ قبائل اهل سنت عراق در واشنگتن و بررسی علنی تسلیح آن ها به بهانه مشارکت در جنگ با داعش بدون هماهنگی و موافقت دولت مرکزی عراق برای ایجاد گروه های شبه نظامی بدون موافقت دولت و ارتش عراق اوج سوء‌استفاده کاخ سفید از مساله جنگ ادعایی با داعش را نشان می دهد.

سفر برخی شیوخ قبائل اهل سنت به آمریکا و مذاکرات آن ها با مقامات آمریکایی در خصوص تسلیح عشایر، نشان دهنده نقض آشکار حاکمیت عراق و دخالت در امور داخلی این کشور به بهانه مبارزه با تروریسمی است که آمریکا از مهمترین عوامل به وجود آمدن آن است.

از سوی دیگر آمریکا و متحدانش در منطقه در حالی مدعی مبارزه با تروریسم هستند که طرح ویژه آن ها مبنی بر آموزش برخی گروه های تروریستی که البته از نظر آمریکایی ها،‌میانه رو به شمار می روند، به طور جدی در خاک سوریه و اردن و دیگر کشورها به بهانه مبارزه با داعش دنبال می شود، اقداماتی که نشان دهنده ادامه دخالت نظامی و سیاسی آمریکا در امور کشورهای منطقه است. هدف آمریکا در سوریه کاملا مشخص است،‌به زانو درآوردن این عضو مهم محور مقاومت و وادار کردن آن به تسلیم در برابر آمریکا و در صورتی که به این هدف نرسد،‌با تجزیه سوریه بتواند به اهداف توسعه طلبانه خود دست یابد که البته تا کنون با مقاومت و ایستادگی ملت،  دولت و ارتش سوریه و شکست های پیاپی تروریست های مزدور آموزش دیده و اعزامی از هشتاد کشور جهان در رسیدن به این اهداف خود ناکام مانده است.

هنگامی که داعش اعلام می کند، ارتش مصر را در سیناء هدف قرار خواهد داد، معنایش این است که تمام حمایت های تسلیحاتی و مالی از گروه های تروریستی به اصطلاح اسلام گرا در هر کشور عربی،‌این گروه ها را به نیروی ذخیره داعش و جبهه النصره یا گروه هایی مسلح دیگر تبدیل می کند که سلاح ها و پول های هم پیمانان واشنگتن به بهانه مبارزه با داعش برای آن ها ارسال می شود.

نفوذ آمریکا در بیشتر گروه های تروریستی مسلح بر هیچ کس پوشیده نیست،‌بهترین دلیل برای اثبات آن، کافی است به حضور گسترده تروریست های داعش و النصره در نزدیکی منطقه حائل نیروها در نزدیکی جولان اشغالی سوریه اشاره کرد که از حمایت های گسترده مالی و تسلیحاتی و خدمات بهداشتی و اطلاعاتی ارتش رژیم صهیونیستی هم برخوردار هستند،‌نکته ای که در سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله هم به آن اشاره شد مبنی بر اینکه اسرائیل هرگز نگران حضور تروریست ها نیست و از آن ها حمایت می کند و هزاران تروریست النصره از حمایت های اسرائیل برخوردار هستند. اعتراف یک حاخام صهیونیست مبنی بر اینکه داعش به اسرائیل خدمت می کند، دلیل دیگری بر حمایت محور سازش به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی از تروریست های تکفیری و غیر تکفیری است.

درعا تا جولان صحنه بخشی از طرح واشنگتن-تل‌آویو

تلاش برای افزایش تعداد گروه های تروریستی در مرزهای جنوبی سوریه از مناطق درعا تا جولان بخشی از طرح آمریکایی صهیونیستی علیه سوریه است که تا کنون ارتش و نیروهای مردمی توانستند در رویارویی با این گروه ها با اسامی و گرایش‌ها و رویکردهای مختلف ایستادگی کنند.

اقدام داعش در زنده سوزاندن الکساسبه خلبان اردنی هر چند از بعد انسانی جنایتی شنیع و هولناک به شمار می رود، اما از ابعاد دیگر اهداف پشت پرده ای به همراه دارد،‌نکته ای که مورد توجه برخی تحلیلگران عرب هم قرار گرفته و آن ها درباره بهره برداری آمریکا از این حادثه رعب آور برای پیشبرد اهداف و طرح های خطرناک خود در منطقه و توجیه دخالت نظامی و استقرار نیروهای زمینی خود در کشورهای منطقه هشدار داده اند. رد پای آمریکایی ها و متحدانشان در جنایات تروریست های تکفیری از جمله جنایت سوزانده شدن یک خلبان اردنی را می توان مشاهده کرد، جنایتی که با هدف ایجاد رعب و وحشت بیشتر در میان ملت های منطقه و جهان و توجیه لشکرکشی بیشتر آمریکا و اعزام نیروهای زمینی به منطقه به بهانه مبارزه دروغین با تروریسم و تروریست هایی صورت گرفت که اعمال و اقدامات ضد بشری آن ها اهداف و منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانشان را تامین کرده است.

با وجود موفقیت روزافزون نیروهای نظامی و نیروهای داوطلب مردمی در عراق در سرکوب تروریست ها و آزادسازی بسیاری از مناطق تحت اشغال داعش در حالی ادامه دارد که آمریکایی ها از جنگ طولانی مدت با داعش سخن گفته و به صراحت تاکید کرده اند که آزادسازی موصل به سه سال زمان نیاز دارد که این اظهارنظرها و مواضع نشان می دهد که آمریکایی ها در ادعای خود مبنی بر مبارزه با تروریسم صادق نیستند، زیرا ائتلاف ادعایی  که آن ها با حضور کشورهایی که حمایت آن ها از تروریسم قابل تردید نیست، از زمان شکل گیری تا کنون نه تنها نتوانسته است مانعی در برابر داعش ایجاد کند که حتی سبب افزایش اقدامات وحشیانه این گروه شده است.

با نگاهی به تحولات و تغییرات پرشتاب در منطقه و عملکرد آمریکا و متحدانش در خصوص تروریسم می توان نتیجه گرفت که آمریکا در موضوع مبارزه با تروریسم، صداقت ندارد و ملت های منطقه اعتمادی به آن ندارند، زیرا این کشور از یک سو مدعی جنگ با تروریسم است و از سوی دیگر آشکارا از تروریست های آموزش دیده در کشورهای متحد خود حمایت می کند، تروریست هایی که اندیشه های تکفیری آن ها هیچ ریشه ای در افکار و مبانی دینی اسلامی چه شیعی یا سنی ندارد و این افراد به دروغ خود را منتسب به اسلام کرده تا در راستای اهداف و منافع استکبار و صهیونیسم جهانی و با خیانت و همدستی سران سازشکار و خائن عرب به اسلام ناب محمدی ضربه وارد کنند و وجهه دین انسان ساز که رافت و عطوفت و مهربانی از مهمترین ویژگی های آن است، مخدوش کنند.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی مدعی مبارزه با تروریسم نقش اساسی در گسترش تروریسم و  افراط گرایی در منطقه خاورمیانه و جهان از طریق حمایت از تروریست های تکفیری و تروریست های به اصطلاح میانه رو ایفا می کنند.

حضور نظامی و دخالت های آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم سبب تشدید مشکلات و معضلات در منطقه و افزایش بی ثباتی و اقدامات تروریستی شده است. بحران سوریه یکی از این نمونه هاست که به سبب سیاست های نادرست و زورگویانه آمریکا و متحدانش شاهد حضور ده ها هزار تروریست از ملیت های مختلف در سوریه به بهانه های مختلف هستیم.

دشمن مشترک کشورهای اسلامی

جنایت اخیر داعش و قتل وحشتناک یک شهروند اهل سنت اثبات کرد که کشورهای اسلامی همگی با یک دشمن مشترک به نام گروه های تکفیری و در راس آن ها داعش روبرو هستند که استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی صحنه گردانی و کارگردانی آن ها را با کمک مزدوران منطقه ای شان برعهده دارند و داعش و گروه های مشابه آن به نیابت از آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای اهداف آن ها در حال جنگ با ملت های منطقه هستند و به جنگ و غارتگری، کشتار، ویرانگری و فساد مشغول هستند و متاسفانه سفیران رعب و وحشت و ترور آمریکا و صهیونیست ها، تمام این جنایات را به نام اسلامی مرتکب می شوند که کاملا از این اقدامات ضد انسانی و مغایر با ارزش های انسانی و الهی مبراست.

غربی ها از جمله آمریکا با سازماندهی گروه های تروریستی همچون داعش و گسیل کردن هزاران  تروریست از کشورهای مختلف جهان و آموزش آن ها در کشورهای مزدور خود در منطقه از جمله همین اردنی که یکی از شهروندانش قربانی سیاست های اشتباه حاکمانش به سبب همسویی با سیاست های واشنگتن و تل آویو شد،‌تلاش می کنند از طریق جنایاتی که این گروه ها در حق مسلمانان اعم از اهل سنت و شیعیان، مسیحیان و دیگر اقلیت ها در عراق، سوریه، لبنان و مناطق دیگر مرتکب می شوند، آتش فتنه مذهبی و جنگ طایفه ای را برای تحقق اهداف پلیدشان شعله ور کنند،‌ تشکیل ائتلاف بین المللی ادعایی برای جنگ با داعش نه تنها با هدف سرکوب داعش ایجاد نشده،‌بلکه با هدف پوششی برای تداوم جنایات این گروه مزدوری ایجاد شده که از ارتکاب هولناک ترین جنایات برای تحقق اهداف اربابان آمریکایی صهیونیستی اش ابایی ندارد.

شنبه 18 بهمن 1393  2:55 AM
تشکرات از این پست
sayyed13737373
دسترسی سریع به انجمن ها