اعتراضات در بورس تهران

 
smart_boy
smart_boy
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 853
محل سکونت : Mazandaran

اعتراضات در بورس تهران

 مدیران بورس در پی درخواست برخی سهامداران امروز (چهارشنبه) در تالار شیشه ای سوالات مطروحه از سوی سهامداران پاسخ دادند.
 

 به گزارش ایرنا، حسن قالیباف اصل مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با حضور در جمع سرمایه گذاران حاضر در تالار حافظ که نسبت به شرایط کنونی بازار سهام و افت قیمت ها اعتراض داشتند، گفت: بهتر است سهامداران مباحث را به صورت کارشناسی و با گفت وگو و بدون دخالت افراد غیرمرتبط بررسی و مطرح کنند.

حسن قالیباف اصل با اشاره به دریافت نامه ای از سهامداران و طرح برخی از مباحث غیرمرتبط، گفت: کاهش جهانی قیمت نفت و سقوط آن به کمتر از 50 دلار و کسری بودجه موجب بروز مشکلاتی برای بازار سهام شده است بنابر این همانطور که در شرایط مثبت بازار شاهد رفتارهای حرفه ای فعالان بازار بوده ایم در این وضعیت نیز باید با آرامش و به طور حرفه ای رفتار کنند.

وی با اشاره به ارایه نکردن وضعیت مالی شرکت های پالایشگاهی به بورس، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در پی بازگشایی نماد این شرکت ها است و مقررات بزودی تکلیف این شرکت ها را روشن می کند.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار به سهامدارانی که در سالن اجتماعات شرکت بورس حضور داشتند، اطمینات خاطر داد که وضعیت بازار سرمایه بهبود خواهد یافت.

قالیباف اصل گفت: اینکه ارزش سهام شما بالا رود یا کاهش یابد، تابع عرضه و تقاضاست.

وی در پاسخ به معترضانی که خواستار استعفای وی بودند هم گفت: متاسفانه یا خوشبختانه نه تعطیلی بورس و نه استعفای من ممکن است .

قالیباف بلوک زنی برخی حقوقی ها را یکی از دلایل افت ارزش برخی سهام ها دانست و افزود: گاهی اوقات بلوک زنی حقوقی ها به رونق بازار کمک می کند و نباید توقع داشت که تمام بلوک زنی ها و کسانی را که به صورت یکجا سقف خرید و فروش را می خرند و خالی می کنند، به بازار دوم انتقال دهیم یا کد معاملاتی آنها را ببندیم.

قالیباف اصل هم با بیان اینکه بازار توان بالایی دارد، گفت: اگر در ماههای اخیر نوسان شامل بازار شده است، دلیل نمی شود تصمیم عجولانه و غیرکارشناسی بگیریم، ضمن آنکه بسته شدن بازار چاره بازار سرمایه نیست.

وی افزود: نمی توانم قول بدهم که قانون نوسان گذاری و نوسان گیری از بازار سرمایه حذف شود تا رشد و کاهش سهام ها بیش از 4 درصد یا کمتر از 4 درصد انجام گیرد اما به عنوان یک پیشنهاد به آن فکر می کنیم.

وی با بیان اینکه در پیگیری های بهبود بازار قاطع خواهیم بود، گفت: نمی توانیم بگوییم که با شرایط فعلی بازار سهام را بفروشید یا در بازار بمانید زیرا ضرر و سود شما از بازار سرمایه تنها به تصمیم خودتان بستگی دارد.

وی گفت: یکی از راه های تقویت بازار سرمایه این است که سهامداران عمده از قیمت سهام حمایت کنند و راه حل ایجاد محدودیت در بازار نیست، پس نمی توان کد معاملاتی حقوقی ها را بلوکه کرد و بست و در زمان بحرانی بازار از آنها طلب کمک کرد.

قالیباف اصل در پاسخ به این سوال که چرا اعتماد در بازار سرمایه از بین رفته است، افزود: صف های خرید و فروشی که این روزها در بازار سرمایه می بینیم، ساختگی است، ما به طور مدام با برنامه ریزی های نظارتی خود پیگیر وضع بازار هستیم اما در نهایت قیمت سهام از داخل بازار نه از فکر و جیب ما بیرون می آید .

محمودرضا خواجه نصیری مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس با حضور در این جمع به توضیحاتی در خصوص وضعیت بورس و دلایل افت شاخص کل بورس پرداخت و از سهامداران خواست که با دقت خرید و فروش کنند.

در این جلسه همچنین علی صحرایی معاون شرکت بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشت و توضیحاتی را به سهامداران بورسی داد.

سهامداران در این جلسه معتقد بودند که مشکلات کنونی بدلیل سیاست های جدید سازمان بورس در قبال سهامداران حقوقی است زیرا این امر سبب شده تا سهامداران برای رفع مشکل خود با رئیس جدید بورس، معاملات روزانه را به گونه ای مدیریت کنند که به ضرر سهامداران خرد باشد.

همچنین سهامداران حاضر در جلسه نسبت به مصاحبه ها و اظهار نظرهای برخی مسئولان اقتصادی کشور در خصوص شرایط بازار و عدم فروش سهام توسط سهامداران نکاتی را مطرح کردند.

در پی افت ارزش سهام های بازار سرمایه در روزهای اخیر امروز تالار بورس حافظ پیش از ساعت مقرر تعطیل شد.
منبع: ایرنا

همه ما تو این دنیا وظیفه ای داریم...

*********************************

ظهور نزدیک است...

پنج شنبه 2 بهمن 1393  09:14 ق.ظ
تشکرات از این پست
appleapple
appleapple
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 242
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:اعتراضات در بورس تهران

مشکلات بورس کم کم زیاد میشه..

پنج شنبه 7 اسفند 1393  10:51 ب.ظ
تشکرات از این پست
smart_boy
دسترسی سریع به انجمن ها