0

مراقب خطرات طلاق برای سلامتی باشید

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19263
محل سکونت : اصفهان

مراقب خطرات طلاق برای سلامتی باشید

 
تحقیقات جدید نشان می‌دهد طلاق عامل بروز بسیاری از اختلالات از جمله کم‌خوابی، افزایش فشارخون و حتی مرگ‌ زودرس است.
مراقب خطرات طلاق برای سلامتی باشید

 مجموعه‌ای از مطالعات جدید نشان می‌دهد میان طلاق و به خطر افتادن سلامتی رابطه وجود دارد و حتی در برخی موارد به مرگ‌های زودرس منجر می‌شود.

پزشکان معتقدند اختلال خواب تا چند ماه پس از طلاق طبیعی است و اغلب افرادی که این اتفاق ناخوشایند را تجربه کرده اند می‌توانند به خوبی با این مشکل مقابله کنند اما در صورتی که این اختلال، مدت زمان طولانی ادامه یابد، این وضعیت به معنای یک اختلال جدی است و احتمال افسرده بودن در فرد را افزایش می‌دهد و این افراد دچار مشکلات متعددی در سلامت کلی‌شان می‌شوند.
به گزارش ایسنا به نقل از اکسپرس، در صورتی که فردی از همسرش جدا شده باشد و به دنبال این اتفاق مشکلاتی در خواب شبانه داشته باشد باید برای درمان خود از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرد چرا که در غیر این صورت با مشکلات بیشتر و جدی‌تری روبرو خواهد شد و سلامتی خود را به خطر می اندازد.
در این تحقیق 138 فردی که جدا شده بودند به مدت 16 هفته مورد بررسی قرار گرفتند و از آنها خواسته شد تا در ارتباط با کیفیت خوابشان توضیح بدهند و فشارخون آنها نیز اندازه‌گیری شد. در نهایت یافته‌ها نشان داد کسانی که دچار اختلالات خواب شده بودند، احتمال فشارخون بالا در آنها بیشتر بود.
همچنین کسانی که دچار این اختلالات بوده‌اند به احتمال بیشتری دچار مشکلات دیگر سلامت نیز می‌شدند و اگر این اختلالات مدت زمانی بیشتر ادامه پیدا می‌کرد تاثیرات بدتری به همراه داشت.
کارشناسان برای این افراد رفتاردرمانیِ شناختی را پیشنهاد می‌کنند که با یک برنامه روزانه به خواب سالم فرد کمک می‌کند.
همواره مسائل استرس‌زایی در زندگی وجود دارند که یکی از آنها طلاق است، به هر حال هر مساله‌ای که موجب اختلال خواب ما و یا بروز اختلالات دیگر شود باید در مراحل ابتدایی پیگیری شود تا از پیامدهای شدیدتر آن به موقع جلوگیری به عمل آید.

 

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

یک شنبه 28 دی 1393  6:08 PM
تشکرات از این پست
ria1365 farshon
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43917
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:مراقب خطرات طلاق برای سلامتی باشید

استرس عامل مهم خطرطلاق می باشدکه سلامتی رابه خطرمی اندازد

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

یک شنبه 3 دی 1396  12:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها