0

قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

چند وقت پیش در مورد ویندوز جدید مایکروسافت با عنوان ویندوز 9 صحبت کردیم و تمامی ویژگی ها و خصوصیاتی که مایکروسافت و مدیرانش در رابطه با این پروژه اعلام کرده بودند را بررسی کردیم. اما تمامی بررسی ها و پیش بینی هایی که در این رابطه شده بود با یک حرکت غیر قابل پیش‌بینانه مایکروسافت، نقش برآب شد. این شرکت به جای این که بعد از ویندوز هشت به معرفی ویندوز 9 بپردازد به یک‌باره به سراغ نسخه‌ای از سیستم‌عامل محبوب خود با نام ویندوز ده رفت. ویندوز ده در شرایطی به کاربران و کارشناسان معرفی شد که همه انتظار دیگری از مایکروسافت داشتند. مدیران مایکروسافت هم بر این باور هستند که بعد از ارائه نیمه موفق ویندوز 7، ویندوز هشت باز یک شکست برایشان به حساب می آمد زیرا اساسا این ویندوز برای کاربران تبلت و تلفن همراه هوشمند طراحی شده بود و مسلما با این اوصاف آن گونه که باید و شاید مورد استقبال کاربران رایانه قرار نگرفت. با توجه به این که بعد از ویندوز هشت به یک‌باره ویندوز 10 به کاربران معرفی شد، این سئوال در ذهن همه ایجاد شد که چه بلایی به سر ویندوز 9 آمد. از این ویندوز هم در جاهای مختلفی صحبت شده بوده و بسیاری از مردم بعد از ارائه ویندوز 10 پرسیدند که پس چه بلایی به سر ویندوز 9 آمد؟ اما پاسخی که به آن ها داده شد به نوعی بود که شاید برای هر کسی جالب نباشد.
 


ظاهرا مایکروسافت از این نامگذاری هدف خاصی را دنبال می کرده است. مدیران این شرکت به دنبال یک نسخه نهایی برای ویندوز بوده اند که به نسبت ویندوز هشت یک تغییر اساسی را در دید کاربران ایجاد کند. این شرکت برای دستیابی به این هدف تصمیم گرفت که با پرش شماره نسخه این تصور را در مردم ایجاد کند که تحولاتی اساسی و قابل توجه در نسخه جدید سیستم عامل ویندوز رخ داده است. البته تا حدی هم همین گونه بوده است و بیشتر کاربران دلیل پرش از ویندوز 8 به ویندوز 10 را تغییرات وسیع و گسترده در ویندوز 10 دانسته‌اند، با توجه به این که این سیستم عامل به رایانه های شخصی اختصاص ندارد و روی تمام دستگاه‌ها از تلفن های همراه گرفته تا تبلت ها قابل نصب خواهد بود. مایکروسافت اعلام کرده است که این ویندوز به سادگی خودش را با هر محیط و هر سایز صفحه نمایشی سازگار کرده و دقیقا به شکلی درخواهد آمد که کاربر به آن نیاز دارد. با توجه به این که مایکروسافت با ارائه ویندوز هشت دچار این ترس شد که باز هم شکستی که در ویندوز ویستا داشته است برایش تکرار شود، می توان تا حدی اطمینان داشت که هر چه در تخصص داشته، در ویندوز 10 رو کرده است تا بتواند رضایت نسبی آن دسته از کاربرانش را که ناراضی هستند، جلب کرده و دوباره مورد توجه طیف گسترده ای از مخاطبان قرار گیرد. در این گزارش به بررسی ویژگی های ویندوز 10 خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که برای استفاده از این سیستم عامل، چه مواردی را لازم است رعایت کنید.
 

 

جمعه 12 دی 1393  1:34 AM
تشکرات از این پست
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

10 که رسید به بازار
همان گونه که گفتیم ویندوز 8 باعث شد که دوباره کاربران مایکروسافت، گلایه ها و شکایات خود را به سمت این شرکت روانه کنند و بیشتر این نارضایتی ها به دلیل طراحی خاص ویندوز هشت بود که تمام وابستگی‌های کاربر به محیط قبلی ویندوز را از بین برده و محدودیت هایی را برای فرد ایجاد می کرد. در نسخه های قبلی ویندوز این امکان در اختیار فرد قرار داده می شد که بتواند بین استفاده از گزینه های جدید و گزینه های قبلی یکی را انتخاب کند اما در ویندوز هشت این امکان تا حد زیادی برداشته شد و همین ماجرا باعث شد که مایکروسافت بلافاصله نسخه 8.1 و پس از آن هم آپدیت های کوچکی را یکی پس از دیگری به کاربران عرضه کند تا به نوعی بتواند انتقادات را کاهش دهد. اما با همه این اوصاف باز هم کاربران به استفاده از ویندوز 7 تمایل بیشتری داشته و نسبت به نسخه بعدی مقاومت کردند. مایکروسافت دلش می خواست به هر طریقی که شده از این فضا فاصله بگیرد و یک تحول اساسی در روند ارائه ویندوزهایش ایجاد کند. به همین خاطر ویندوز بعدی خود را با عنوان ویندوز 10، با هدف ایجاد یک تحول اساسی ارائه کرد. در عرض چند ماه اخیر شایعات و اخبار متفاوتی از ویندوز جدید مایکروسافت منتشر شد و ویدئوهای زیادی هم با هدف بیان ویژگی های نسخه جدید ویندوز ساخته شد که بیشتر آن ها بیانگر این مطلب بود که باز هم مایکروسافت قصد ایجاد یک تحول اساسی را ندارد و تنها سعی بر این دارد که به نوعی نارضایتی هایی که وجود دارد را تا حدی برطرف کند. به هر حال دانستن ویژگی های مهم این سیستم عامل می تواند برای هر کاربری که در حال حاضر از ویندوز استفاده می کند جالب باشد تا در صورتی که تصمیم به مهاجرت به نسخه بعدی گرفت با چشمی بازتر این انتخاب را انجام دهد.

 


استارت منو باز می گردد
شاید بتوان گفت که خود مایکروسافت هم به نوعی زیر ایده ای که برای حذف استارت منو داده، مانده است. برای همین به هر بهانه ای دلش می خواست این دکمه را به محیط کاربری ویندوز دوباره بازگرداند. بسیاری از کاربران نام ویندوز 10 را "بازگشت منوی استارت" گذاشته اند. تعدادی از منتقدان هم معتقد هستند که در طراحی نسخه جدید مایکروسافت ساختار مدرن خود را با برخی از ویژگی های قبلی ویندوز که مورد علاقه کاربران بوده است، ادغام کرده تا به این ترتیب بتواند بهترین تجربه کاربری را برای دوستدارانش ایجاد کند. مایکروسافت در نسخه جدید خود تلاش کرده تا تمامی پلتفورم های مختلف را با هم ترکیب کند تا دیگر نیازی به استفاده از نسخه های مختلف یک نرم افزار خاص در زمان به کارگیری گجت های مختلف یا دستگاه‌های گوناگون نظیر تبلت، تلفن همراه یا رایانه های رومیزی مختلف نباشد. عده ای هم معتقدند که برگرداندن دکمه استارت برای مایکروسافت یک شکست بزرگ محسوب می شود و کاملا مشخص است که عقبگرد داشته است. مایکروسافت برای این که همه را راضی نگه دارد شکلی از منوی استارت طراحی کرده است که با باز شدن آن شما با منویی ترکیبی از آن چه که در ویندوز هفت و هشت وجود داشته، مواجه خواهید شد. به این صورت که بخشی از این منو دقیقا همان چیزی است که در ویندوز هفت داشته اید و بخش دیگری هم چیزی شبیه به استایل مترو در ویندوز هشت است. این منو همه سلیقه ها را تا حدی راضی نگه می دارد.

 

 

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

جمعه 12 دی 1393  1:34 AM
تشکرات از این پست
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

نظر مایکروسافت چیست؟
شاید بهترین ملاک برای قضاوت در مورد یک محصول جدید، صحبت هایی باشد که از طرف سازنده آن مطرح می شود. در این مورد تری میرسون که مدیر واحد سیستم عامل های مایکروسافت است، می گوید: ویندوز 10 بزرگ‌ترین پلتفورمی است که ما تا به حال برای شرکت های تجاری طراحی کرده ایم. بر طبق آماری که موسسه تحقیقاتی فارستر منتشر کرده است تنها 20 درصد از کاربران در سازمان های تجاری به ویندوز 8 مهاجرت کرده بودند در حالی که این سیستم عامل بیشتر از 2 سال است که به کاربران عرضه شده است. مایکروسافت دلیل اصلی این بی تفاوتی را رابط کاربری لمسی این سیستم عامل می داند که کاربران نتوانستند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند و حذف منوی سنتی استارت از منوی ویندوز هشت، بسیاری از کاربران را در همان لحظه ورود به محیط این سیستم عامل، دلزده می کرد. اما ویندوز 10 که به Threshold شهرت دارد، به گونه ای طراحی شده که یک نسخه از آن برای استفاده روی تمامی وسایل الکترونیکی کافی باشد. به همین دلیل مایکروسافت انتظار دارد که همین یک نسخه تمامی نیازهای کاربران گوشی ها، تبلت ها و رایانه ها را برآورده کند. آقای میرسون معتقد است که ویندوز 10 می تواند روی تمامی تولیدات مایکروسافت یک عملکرد کاملا بهینه داشته باشد و شما می توانید همان نسخه ای که روی رایانه شخصی تان نصب می کنید را روی کنسول بازی ایکس باکس هم نصب کنید.

 


البته عده ای از افرادی که دائما در حال ایراد گرفتن هستند هم می گویند این کار مایکروسافت تقلید از شرکت اپل است که برای آیفون و آی پد یک سیستم عامل عرضه کرده است. در نسخه اولیه ویندوز 10 که با معرفی جو بلفیور، معاون مایکروسافت در معرض دید عموم قرار گرفت رابط کاربری برای تبلت های لمسی و رابط کاربری بهینه شده برای رایانه های شخصی که از ماوس و صفحه کلید استفاده می کنند، به خوبی با هم ترکیب شده بود. حتی در مراسم معرفی این نسخه از ویندوز گفته شد که کاربران می توانند با توجه به وسیله ای که در حال استفاده از آن هستند، از یک حالت به حالت دیگری منتقل شده و بین رابط های کاربری حرکت کنند. باید گفت که مایکروسافت در ویندوز 10 توجه و تمرکز ویژه ای روی کاربران قدیمی و حرفه ای خود داشته و به همین دلیل تغییرات زیادی را در محیط Command Prompt به وجود آورده تا به این وسیله این امکان را در اختیار کاربرانش قرار دهد که دستورات متنی بیشتری وارد کرده و روی سیستم خود کنترل بیشتری داشته باشند. علاوه بر این موارد مایکروسافت ادعا کرده است که ویندوز 10، شباهت بسیار زیادی به خودروهای برقی ساخت شرکت تلسا دارد. این مساله نشان می دهد که مدیران مایکروسافت اصرار بسیار شدیدی دارند تا تازگی و بدیع بودن امکانات ویندوز جدید خود را دائما تکرار کنند.
 


تغییراتی که مثبت هستند
به جز بازگشتن منوی استارت که تقریبا همه به آن اشاره کرده اند، در دموی اولیه تغییرات مثبت دیگری هم در ویندوز 10 نسبت به نسخه های قبلی اش مشاهده شد. به عنوان نمونه این که ویندوز 10 تا تمامی تبلت ها، گوشی ها و دیگر محصولات خود این شرکت سازگاری دارد. همچنین ویندوز 10 با اینترنت اشیا هم هماهنگی دارد و با یک کیفیت روی هر وسیله ای قابل اجرا خواهد بود. برای اجرای برنامه های سنتی و همراه در ویندوز 10 از یک رابط کاربری به رابط کاربری دیگر رفت و آمدی انجام نمی شود و هر گونه دوگانگی برسر اجرای برنامه ها در این نسخه از بین رفته است و کاربران خودشان می توانند صرف نظر از نسخه ای که برنامه دارد، به هر شیوه ای که تمایل داشته باشند، برنامه را اجرا کنند. اگر به خاطر داشته باشید در ویندوز 8، اگر چند برنامه را اجرا می‌کنید، کل صفحه نمایش شما پر می شود و دیگر جایی برای تغییر ابعاد پنجره باقی نمی ماند. اما در ویندوز 10 این مشکل به شکل اساسی برطرف شده و در محیط آن پنجره های قابل تنظیم دوباره بازگشته اند و شما این امکان را دارید که دقیقا به همان راحتی گذشته، آن ها را مدیریت کنید. تا به حال فقط در رابطه با ویژگی هایی صحبت کردیم که مایکروسافت به نوعی آن ها را اصلاح کرده است، اما در رابطه با ویژگی جدید این سیستم عامل باید گفت که ویندوز 10 یک ویژگی جدید دارد که بیشتر به ویژگی های سیستم عامل مک شباهت دارد.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

جمعه 12 دی 1393  1:34 AM
تشکرات از این پست
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

 

با استفاده از این ویژگی می توانید زوم اوت کنید و با استفاده از این ویژگی کل برنامه های باز در رایانه یا دیگر وسایل خود را ببندید و سپس یکی را انتخاب کنید. البته این ویژگی که بتوانید یک رابط دلخواه برای انتقال بین برنامه ها انتخاب کنید هم یک ویژگی جدید است که تا به حال استقبال از آن خوب بوده است. در مورد لمسی بودن ویندوز 10 هم باید گفت که این نسخه هم لمسی است و اگر کاربران تمایل داشته باشند می توانند با دست صفحات را بالا و پایین بکشند یا روی برنامه خاصی زوم کنند. ویژگی جدیدی هم در این سیستم عامل با نام Continuum وجود دارد که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا با قطع کردن صفحه کلید به صورت خودکار وارد حالتی شود که ویندوز در تبلت کار می کند و به این ترتیب اپلیکیشن ها را به صورت تمام صفحه مشاهده کند. قابلیت چند دسکتاپی بودن بزرگترین تحول ویندوز 10 تا به اینجای کار بوده است با توجه به این قابلیت محیط کار ویندوز شما به تعداد دلخواه دسکتاپ قابل تغییر دارد و اگر شما از چند برنامه به صورت همزمان استفاده می کنید، برای آسان تر شدن کار و شلوغ نشدن یک دسکتاپ می توانید از تعداد بیشتری دسکتاپ استفاده کنید و با کلیدهای میانبر Alt+ tab میان دسکتاپ‌های خود سوئیچ کنید.


سرعتی که بالاتر است، ظاهری که زیباتر است
گفته شده است که در ویندوز 10، سرعت سیستم عامل به شکل بسیار محسوسی افزایش پیدا کرده است به شکلی که زمان نصب برنامه ها، به سه چهارم آن چیزی که در ویندوز 8 وجود داشته رسیده است. همچنین مایکروسافت ادعا کرده است که این سرعت در بهترین شرایط به چیزی نزدیک به نصف سرعت نصب برنامه در ویندوز 8 خواهد رسید. بسیاری از کاربران که نسخه دموی این سیستم عامل را نصب کرده اند این افزایش سرعت را تایید کرده اند و خود شرکت مایکروسافت هم گفته است که نسخه کامل و نهایی ویندوز 10، مسلما سرعت بسیار بالاتری خواهد داشت. همان گونه که قبلا هم گفتیم سیستم عامل ویندوز 10 از دو رابط کاربری استفاده می کند که یکی برای کاربران ویندوز 7 یا همان کاربران علاقه مند به محیط سنتی ویندوز است و دیگری به کاربرانی تعلق دارد که محیط کاربری ویندوز 8 را بیشتر می پسندد. این قابلیت به انتخاب خود کاربر قابل فعال شدن است. شرکت مایکروسافت بعد از این که فهمید کاربران از ظاهر ویندوز 8 خوششان نیامده، سعی بر ایجاد این تغییرات کرد و این تلاش منجر به تغییرات ظاهری در ویندوز 10 شده که مایکروسافت نام آن را زیباتر شدن گذاشته است.در واقع مایکروسافت تصمیم گرفت که درگاه های شخصی سازی را به روی کاربرانش باز کند تا هر کسی بتواند همان گونه که دوست دارد سیستم خود را شخصی سازی کند. از جمله مواردی که منجر به زیباتر شدن و دلپسندتر شدن محیط ویندوز شده است، داشتن دو نوع منوی استارت است که وابسته به نوع سلیقه‌ای است که کاربر دارد. همچنین برگرداندن امکاناتی نظیر تمام صفحه کردن، بزرگنمایی یا کوچک کردن پنجره ها سبب می شود که کاربر اطمینان دوباره نسبت به محیط ویندوز داشته باشد. مواردی نظیر همگام شدن رنگ منوی استارت با رنگ انتخابی که در محیط ویندوز 7 وجود داشت هم از جمله امتیازات جدید ویندوز 10 است. آن نواری که از نظر بسیاری از کاربران اعصاب خرد کن بود و در محیط ویندوز 8 در سمت راست دسکتاپ ظاهر می شد هم در ویندوز 10 به آن شکل وجود ندارد و در جای دیگری از محیط ویندوز جا خوش کرده است. با این که نسخه پیش نمایش ویندوز 10 بسیار تکامل یافته تر از نسخه نهایی ویندوز 8 یعنی ویندوز 8.1 نشان داده شده است و از هر نظر بهتر از نسخه های قبلی است اما باز هم کارشناسان می گویند که هنوز برای تصمیم گیری بسیار زود است و شاید باید بردباری بیشتری به خرج داد تا نسخه نهایی ویندوز 10 عرضه شود و پس از آن برای نصب این نسخه تصمیم گیری کرد.

 

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

جمعه 12 دی 1393  1:35 AM
تشکرات از این پست
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

 

با استفاده از این ویژگی می توانید زوم اوت کنید و با استفاده از این ویژگی کل برنامه های باز در رایانه یا دیگر وسایل خود را ببندید و سپس یکی را انتخاب کنید. البته این ویژگی که بتوانید یک رابط دلخواه برای انتقال بین برنامه ها انتخاب کنید هم یک ویژگی جدید است که تا به حال استقبال از آن خوب بوده است. در مورد لمسی بودن ویندوز 10 هم باید گفت که این نسخه هم لمسی است و اگر کاربران تمایل داشته باشند می توانند با دست صفحات را بالا و پایین بکشند یا روی برنامه خاصی زوم کنند. ویژگی جدیدی هم در این سیستم عامل با نام Continuum وجود دارد که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا با قطع کردن صفحه کلید به صورت خودکار وارد حالتی شود که ویندوز در تبلت کار می کند و به این ترتیب اپلیکیشن ها را به صورت تمام صفحه مشاهده کند. قابلیت چند دسکتاپی بودن بزرگترین تحول ویندوز 10 تا به اینجای کار بوده است با توجه به این قابلیت محیط کار ویندوز شما به تعداد دلخواه دسکتاپ قابل تغییر دارد و اگر شما از چند برنامه به صورت همزمان استفاده می کنید، برای آسان تر شدن کار و شلوغ نشدن یک دسکتاپ می توانید از تعداد بیشتری دسکتاپ استفاده کنید و با کلیدهای میانبر Alt+ tab میان دسکتاپ‌های خود سوئیچ کنید.


سرعتی که بالاتر است، ظاهری که زیباتر است
گفته شده است که در ویندوز 10، سرعت سیستم عامل به شکل بسیار محسوسی افزایش پیدا کرده است به شکلی که زمان نصب برنامه ها، به سه چهارم آن چیزی که در ویندوز 8 وجود داشته رسیده است. همچنین مایکروسافت ادعا کرده است که این سرعت در بهترین شرایط به چیزی نزدیک به نصف سرعت نصب برنامه در ویندوز 8 خواهد رسید. بسیاری از کاربران که نسخه دموی این سیستم عامل را نصب کرده اند این افزایش سرعت را تایید کرده اند و خود شرکت مایکروسافت هم گفته است که نسخه کامل و نهایی ویندوز 10، مسلما سرعت بسیار بالاتری خواهد داشت. همان گونه که قبلا هم گفتیم سیستم عامل ویندوز 10 از دو رابط کاربری استفاده می کند که یکی برای کاربران ویندوز 7 یا همان کاربران علاقه مند به محیط سنتی ویندوز است و دیگری به کاربرانی تعلق دارد که محیط کاربری ویندوز 8 را بیشتر می پسندد. این قابلیت به انتخاب خود کاربر قابل فعال شدن است. شرکت مایکروسافت بعد از این که فهمید کاربران از ظاهر ویندوز 8 خوششان نیامده، سعی بر ایجاد این تغییرات کرد و این تلاش منجر به تغییرات ظاهری در ویندوز 10 شده که مایکروسافت نام آن را زیباتر شدن گذاشته است.در واقع مایکروسافت تصمیم گرفت که درگاه های شخصی سازی را به روی کاربرانش باز کند تا هر کسی بتواند همان گونه که دوست دارد سیستم خود را شخصی سازی کند. از جمله مواردی که منجر به زیباتر شدن و دلپسندتر شدن محیط ویندوز شده است، داشتن دو نوع منوی استارت است که وابسته به نوع سلیقه‌ای است که کاربر دارد. همچنین برگرداندن امکاناتی نظیر تمام صفحه کردن، بزرگنمایی یا کوچک کردن پنجره ها سبب می شود که کاربر اطمینان دوباره نسبت به محیط ویندوز داشته باشد. مواردی نظیر همگام شدن رنگ منوی استارت با رنگ انتخابی که در محیط ویندوز 7 وجود داشت هم از جمله امتیازات جدید ویندوز 10 است. آن نواری که از نظر بسیاری از کاربران اعصاب خرد کن بود و در محیط ویندوز 8 در سمت راست دسکتاپ ظاهر می شد هم در ویندوز 10 به آن شکل وجود ندارد و در جای دیگری از محیط ویندوز جا خوش کرده است. با این که نسخه پیش نمایش ویندوز 10 بسیار تکامل یافته تر از نسخه نهایی ویندوز 8 یعنی ویندوز 8.1 نشان داده شده است و از هر نظر بهتر از نسخه های قبلی است اما باز هم کارشناسان می گویند که هنوز برای تصمیم گیری بسیار زود است و شاید باید بردباری بیشتری به خرج داد تا نسخه نهایی ویندوز 10 عرضه شود و پس از آن برای نصب این نسخه تصمیم گیری کرد.

 

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

جمعه 12 دی 1393  1:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها