0

آموزش طراحی سایت

 
soheil7522
soheil7522
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1395 
تعداد پست ها : 2

رفع مشکل آنتن دهی موبایل
چهارشنبه 22 شهریور 1396  12:24 AM

عموما مناطقی که با مشکل انتن کاذب موبایل مواجه هستند ، باید از دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل قوی استفاده کنند و دستگاههای ضعیف قادر به حل مشکل در این مناطق نیست ، دلیل آنهم این موضوع است که سیگنال تقویت شده توسط بوستر موبایل باید از لحاظ قدرت در حدی باشد که بتواند بر سایر سیگنالهای موجود غلبه کند و از لحاظ شدت سیگنال باید سطح سیگنال قوی تری داشته باشد تا تلفن همراه شما تنها بر روی سیگنال موبایل تقویت شده شما رجیستر شود . 

برخی مناطق نیز بدلیل اینکه از bts ها بدور هستند و فاصله زیادی دارند و یا موانع متعددی مانند ساختمانهای پرتعداد ، بین دکلها و مکان مورد نظر قرار گرفته اند دارای سطح سیگنال پایینی هستند . در اینگونه مکانها که به نقطه کور آنتن دهی مشهور هستند با نصب تقویت کننده آنتن موبایل که دارای قدرت خروجی ضعیفی نیز هست ، میتوان مشکل را مرتفع نمود و میزان آنتن دهی موبایل را به سطح مطلوب جهت برقراری تماس و پیام رساند . 

 در انتخاب دستگاه تقویت آنتن موبایل ، می بایست دقت لازم بعمل آید که چه نیازی را میخواهیم برآورده کند و یا دستگاه را صرفا برای رفع مشکل مکالمه می خواهیم و یا از دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل انتظار  رفع مشکل اینترنت را نیز داریم . بوستر موبایل تک باند یا تک کاناله تنها قادرند که باند فرکانسی 860 مگاهرتز تا 980 مگاهرتز را شامل شود . اینترنتی که این دستگاهها قادر به پشتیبانی از آن هستند ، نسل اول اینترنت  یا همان توجی است 

تقویت آنتن دوباند دوباند قادر است که باند 900 و همچنین باند 1800 (1760-1830) را ساپورت نماید . این بدان معناست که علاوه بر تقویت سیگنال موبایل در دو اپراتور همراه اول و ایرانسل ، شما قادرید که اینترنت 4جی را بوسیله این دستگاه تقویت سیگنال موبایل انتقال دهد ولی قادر به انتقال اینترنت تری جی نیستید ، دلیل این امر نیز این است که اینترنت فورجی بر توسط اپراتورها بر روی باند 1800 انتقال داده میشود ولی که دستگاه تقویت انتن دوکانال قادر به ساپورت آن نیست 

دسته دیگر تقویت کننده های موبایل ، سیستم های سه کانال هستند که فرکانس 900/1800/2100 را پشتیبانی کرده ، یعنی باند 2100 را نسبت به به دستگاههای دوکاناله اضافه تر دارند  . بوسیله این سیستم های آنتن دهی شما می توانید مکالمه روی کلیه باندها ، اینترنت تری جی و اینترنت فورجی را در دسترس داشته باشید

از لحاظ مقرون به صرفه بودن و داشتن یک انتخاب هوشمندانه ، سیستم تقویت آنتن دوباند دارای امتیاز خرید بالایی هستند ،ارزانترین دستگاه تقویت آنتن موبایل تک باند هست ولی دارای امتیاز خرید پایینی قرار دارد ، زیرا تنها اینترنت توجی را ساپورت کرده و در کلانشهرها پاسخگو نبوده ،

 ریپیتر موبایل و یا تکرارکننده های سیگنال موبایل در مناطق دور افتاده بکار میرود . معمولا در این مناطق که خارج محدوده شهری و مسکونی هستند ، ایراد ضعف آنتن دهی بدلیل وجود موانع طبیعی شامل کوهها و تپه ها و فاصله زیاد آنها تا دکل های مخابراتی بوجود می آید . مواقعی از ریپیترهای موبایل استفاده میشود که بخواهند یک محیط حداقل با شعاع 500 متری پوشش داده شود . 

نصب ریپیتر های موبایل ، یک کار بسیار تخصصی است و افراد عادی شاید بتوانند بوسترهای تقویت کننده را خود نصب کنند ، ولی قطعا در ریپیتر های موبایل باید کارشناسان و افراد متخصص ، اینکار را انجام دهند ریزا بدلیل توان بالای ریپیترهای موبایل امکان وجود اختلال و  یا اصطلاحا لوپ شدن آنتن امری محتمل است . 

پیش نیازهای اجرای یک سیستم تکرارکننده آنتن موبایل یا ریپیترهای موبایل شامل دو دکل که باید مابین دو آنتن گیرنده که ممکن است از نوع پارابولیک باشد و یا از نوع لگاریتمی و آنتن فرستنده که از نوع آنتن سکتور هست ایجاد میگردد . مورد دیگر منبع تغذیه و یا همان پاور دستگاه میباشد که در صورت وجود برق شهری در مجاورت پروژه ، کار بسادگی انجام میپذیرد و در صورت نبود برق شهر ، باید هزینه نسبتا بالایی را صرف تهیه برق و پنل خورشیدی و سیستم های سولار نمود . 

از پیش نیازهای دیگر ریپیترهای موبایل چاه ارت یا چاه گرانه است که باید ایجاد گردد . ریپیترهای موبایل به دسته بندی های زیر تقسیم میگردد: 

wide band repeater : این دسته از ریپیترها زمانی استفاده میشود که بخواهیم تمامی اپراتورها را ساپورت نماییم

select band repeater :  وقتی تنها یک شرکت خدمات دهنده مد نظر ما باشد ، یا بخواهیم یک اپراتور را به کارفرما تحویل دهیم

channel selective repeater : ممکن است فرکانس های متعددی از دکلهای اپراتورهای مختلف بما برسد و باعث ایجاد اختلال در فرکانس مدنظر ما باشد که بوسیله این سیستم تقویت آنتن دهی موبایل میتوانیم فرکانس ها و سیگنالهای زاید را فیلتر کرده و تنها فرکانس مدنظر خود را به ورودی دستگاه برسانیم . 

frequency shifting repeater : این سیستم افزایش آنتن دهی موبایل زمانی بکار میرود که در آن منطقه ، زاویه ارسال سیگنال تقویت شده و زاویه دریافت سیگنال کم بوده و موجب اختلال در سیستم شود . 

تکرارکننده های موبایل را میتوان در کلیه مناطق دورافتاده شرکت های خارج شهر ، سایت های تولیدی پالایشگاهها ، کارگاههای کوهستانی شرکت های راهسازی ، محدوده سدها و معادن تولیدی نصب نمود . 

مراحل نصب هم شامل مرحله یک که در آن کارشناسان به محل اعزام شده و با تست و بررسی سیگنالهای موجود محیط ، امکان سنجی های لازم را نموده و نقشه اجرای پروژه را ارایه میدهند و در مرحله دو با آماده سازی تجهیزات مورد نیاز اقدام به انتقال تجهیزات کرده و مرحله نصب را آغاز مینمایند . 

منبع

 

 شرکت سیگنال بوستر با هدف ارائه محصولات تقویت کننده انتن موبایل ، تجهیزات و خدمات مرتبط با ان ،با اتکا بر دانش فنی مهندسین و متخصصین و سابقه درخشان در عرصه ارتباطات  اقدام به راه اندازی  وبسایت تخصصی signalbooster نمود.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها