0

اخبار حوادث

 
09303495228
09303495228
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 8721
محل سکونت : خراسان جنوبی

پاسخ به:اخبار حوادث
شنبه 22 تیر 1392  6:55 PM

شکار گوزن های باقیمانده با اسلحه بیهوشیمدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از آغاز به کار یک اکیپ جدید در پارک ملی کرخه خبر داد.
اخبار حوادثلاهیجان زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: اکپی 3 نفره جدید با هماهنگی تیم دامپزشکی کار زنده گیری را از امروز در پارک ملی کرخه شروع کردند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استفاده از سلاح بیهوشی درمورد گوزن ها باید در یک شرایط آرام صورت گیرد حالا که نزدیک به یک ماه از شیوع بیماری می گذرد و تقریباً در کنترل است کار زنده گیری را با اسلحه بیهوشی جدید دوباره آغاز کردیم.
لاهیجان زاده اظهار داشت: در این دوره 3 اکیپ 3 نفره به همراه 3 اسلحه بیهوشی که نسبت به اسلحه های گذشته از کاربرد بیشتری برخوردار است کار زنده گیری را شروع کردند که امیدواریم بتوانیم گوزن های باقی مانده که تعدادشان نزدیک به 25 راس رسیده را بگیریم تا آن هایی را که دچار بیماری شدند و تعدادشان نزدیک به 8 راس است را درمان و از ابتلا ی آن ها که تاکنون سالم مانده اند با کنه زدایی از بیماری جلوگیری کنیم.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان تعداد تلف شدگان را تا امروز 45 راس اعلام کرد و ادامه داد: از همان روزهای ابتدایی که گوزن ها با این مشکلی مواجه شدند تمام راهکارها را امتحان کردیم از جمله نصب تورهوایی و تورزمینی، جرگه و همچنین استفاده از اسلحه بیهوشی اما به دلیل تراکم پارک ملی کرخه بعد از اصابت تیر به گوزن ها بین 10 تا 15 طول می کشد تا حیوان بیهوش شود در این فاصله با توجه به این که حیوان تیزپایی است در لابه لای جنگل پنهان می شود و کار زنده گیری را سخت می کند.
لاهیجان زاده خاطر نشان کرد: با تغییراتی که ایجاد کرده ایم و مکان یابی که صورت گرفته امیدواریم در این مرحله بتوانیم تعداد زیادی از گوزن ها را بگیریم و از تلفات آن ها جلوگیری کنیم
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها