0

اخبار مرورگرها

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

نگاهی به اینترنت اکسپلورر ۱۱ برای ویندوز ۷
یک شنبه 10 آذر 1392  11:45 AM

کاربران ویندوز ۷ تا چند وقت دیگر ‌خواهند توانست که مرورگر اصلی ویندوز یعنی مایکروسافت اینترنت اکسپلورر یازده (IE ۱۱) را از راه بروز رسانی‌های ویندوز دریافت کنند. این مرورگر جدید مایکروسافت، با یکسری تغییرات اساسی نسبت به نسخه قبلی خود روانه بازار شده و هنوز در نسخه بتا قرار دارد. در حالی که در ویندوز ۸.‌۱ از پیش نصب شده است.

به گزارش «تابناک» نسخه یازدهم از مرورگر اصلی مایکروسافت تا چندی دیگر در اختیار کاربران ویندوز ۷ قرار خواهد گرفت؛ مرورگری که چندان در نزد کاربران محبوب نیست و کاستی‌های آن منجر به آن شده ‌که رقبایش خیلی سریع‌تر و چابک‌تر، مخاطبان وسیع خود را به دست آورند.

اما این بار نیز مایکروسافت همانند نسخه ۱۰ مرورگر IE، می‌خواهد جنبه‌های جدیدی را به مرورگر خود اضافه کند تا بتواند بخشی از سهم از دست رفته از بازار مرورگر‌ها را دوباره به دست آورد. یکی از مهم‌ترین اقدامات مهندسان مایکروسافت در این خصوص، بهبود سرعت و امنیت مرورگر جدید است. همچنین نسخه ۱۱، از WebGL و پردازش و پخش ویدئوهای HTML بدون نیاز به پلاگین و همچنین از سایر ابزار‌ها و اضافات HTML و CSS پشتیبانی می‌کند.


 

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

بنا بر ادعاهای جدید مایکروسافت، نسخه جدید IE می‌تواند تصاویر jpg را با سرعتی ۴۵% بیشتر و با مصرف حافظه رم در حد ۴۰% کمتر بارگذاری کند.

همچنین با توجه به آزمایش صورت گرفته توسط موتور WebKit SunSpider، نسخه جدید توانسته است که بهبود چشمگیری‌ در عملکرد Java Script مرورگر ایجاد کند و از مرورگرهای رقیب خود و همچنین نسخه قبلی خود ۹ تا ۳۰ درصد عملکرد سریعتری داشته باشد.

همچنین از مهم‌ترین تحولات مرورگر جدید مایکروسافت، این است که اکنون برنامه‌نویسان وب می‌توانند ابزارهای مورد نیاز خود را همچون کنسول دیباگر Java Script، آزمون میزان استفاده از حافظه رم، عملکردهای مربوط به شبکه و مانند آن را از طریق این نسخه جدید در دسترس داشته باشند:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

یکی از جالب‌ترین تغییرات این مرورگر، فراهم کردن امکان چسباندن لینک‌های سایتهای پر بازدید کاربر به شکل مستقیم به نوار وظیفه ویندوز (Task Bar) است. این کار که از طریق کشیدن آیکون سایت روی Task Bar یا از طریق منوی Tools قابل انجام است، فاصله کاربر تا سایتهای مورد علاقه‌اش را تا اندازه یک کلیک کوتاه کرده:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

همچنین آن گونه که مشخص است، دکمه‌های Back و Forward نیز در مرورگر با توجه به سایت‌های مورد بازدید‌ و با قرض گرفتن رنگ از آیکون سایت‌ها به شکل خودکار تغییر می‌کنند:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

از دیگر تغییرات مرورگر جدید، تغییر در نوار جستجوی آن است که در نسخه ۱۱، امکان تکمیل خودکار آدرس‌ها و همچنین پیشنهاد آدرس با توجه به تاریخچه جستجو و همچنین اطلاعات موتور جستجوی پیش‌فرض، است که باعث شده مرورگر جدید مایکروسافت از این نظر یک گام به رقیب اصلی خود یعنی گوگل کروم نزدیک شود.

همچنین یکی از مهم‌ترین تغییرات امنیتی مرورگر جدید امکان تنظیم گزینه توقف رصد از طریق منوی Tools است که منجر به آن می‌شود، ‌فعالیت رصد سایت‌های مختلف از وب‌گردی شما حذف شود. همچنین درجه امنیت و حوزه شخصی را در زمان به اشتراک‌گذاری رایانه در شبکه حفظ می‌کند.

اما آیا واقعا آن گونه کهمایکروسافت مدعی شده‌، مرورگر جدید این شرکت به راستی مرورگرهای غول بازار را در عملکرد و استفاده از منابع سیستم پشت سر گذاشته است؟ نتایج زیر، از آزمون‌های صورت گرفته ‌روی IE ۱۱ گوگل کروم ۳۰ و فایرفاکس ۲۴ به دست آمده ‌که متعلق به آزمایش عملکرد Java Script در این سه مرورگر است:

در تست Kraken آن گونه که از نتایج بر‌می‌آید، عملکرد جاوا برای گوگل کروم رقم ۲۷۲۸.‌۲ میلی ثانیه، برای فایر فاکس رقم ۳۱۱۴.‌۲ میلی ثانیه و برای IE ۱۱ ۵۳۸۹.‌۶ میلی ثانیه ثبت شده است:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

رقم پایین تر = عملکرد بهتر

 

همچنین در تست Octane گوگل، ارقام به دست آمده از آزمون سه مرورگر به ترتیب زیر است:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

رقم بالاتر = عملکرد بهتر

 

و نتایج WebKit SunSpider نیز به ترتیب زیر برای سه مرورگر رقم خورده است:

نگاهی به اینترنت اکسپلورر 11 برای ویندوز 7

رقم پایین تر = عملکرد بهتر

 

این نتایج‌‌ نشان می‌دهد که تنها در تست SunSpiderمرورگر مایکروسافت، موفق به کسب بهترین نتیجه شده‌ و همچنان در دو Benchmark دیگر نسبت به دو رقیب اصلی خود کارآیی بدتری دارد.

اما در پایان باید گفت، تغییرات پدید آمده ـ چه از لحاظ امنیتی و سرعت وب‌گردی و چه به لحاظ امکانات ـ در مرورگر جدید مایکروسافت قابل توجه است؛ البته هرچند به اندازه‌ای نیست که طرفداران گوگل کروم و فایرفاکس را به خیانت وادار‌د، ‌باید گفت که نسبت به نسخه‌های پیشین خود، دارای تغییرات اساسی و چشمگیری است.
 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها