احکام روزه داری برای بیماران دندان پزشکی

 
fkhajehahmadi
fkhajehahmadi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1390 
تعداد پست ها : 821
محل سکونت : تهران

احکام روزه داری برای بیماران دندان پزشکی
یک شنبه 16 مرداد 1390  05:27 ب.ظ

هنوز بسیاری از ما تکلیف خودمان را با درمان‌های پزشکی و مسائل بهداشتی در ماه رمضان نمی‌دانیم. اینکه به واسطه ابتلا به فلان بیماری آیا مجاز به گرفتن روزه هستیم، یا مصرف داروها را در طول روز چگونه باید با ساعات شرعی هماهنگ کرد تا تداخلی با فرایض این ماه نداشته باشد؟ آیا می‌توان علی رغم داشتن روزه به پزشک یا دندان پزشکی مراجعه کرد تا مشکلات پزشکی را باید تا حلول ماه شوال به تعویق انداخت؟


مسواک زدن

بسیاری از افراد پاسخ روشنی برای شبهات این چنینی در ذهن ندارند. احکام کلی رساله در مورد روزه پاسخ گوی مشکل آن‌ها در مورد یک بیماری خاص یا راهکار درمانی و داروی مربوط به آن نیست و نه به صرافت این می‌افتند که به پزشک خود در مورد این مسایل کسب تکلیف کنند. در دسترس ترین راهکار شاید این باشد که روزه شک دار نگیرند! پس کلیه مسایل و درمان‌های پزشکی را تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌کنند تا بدون دغدغه از صحت و سلامت روزه خود، به فرایض این ماه بپردازند.

شاید عمده‌ترین دلیل خلوت شدن مطب‌ها و کلینیک‌های دندان پزشکی در ایام ماه رمضان شبهات بیماران در مورد تداخل درمان‌های دندان پزشکی با روزه آن‌ها باشد. آنچه در پی می‌آید مجموعه احکام روزه داری برای بیماران دندان پزشکی است.

تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon amayen fsmuosavi
دسترسی سریع به انجمن ها