معاون وزير امور داخلي سابق صربستان به 27 سال زندان محكوم شد

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

معاون وزير امور داخلي سابق صربستان به 27 سال زندان محكوم شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:39 ب.ظ

يك مقام سابق امنيتي صرب تبار، توسط دادگاه جرايم بين‌المللي لاهه به اتهام ارتكاب جرايم جنگي به 27 سال زندان محكوم شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، ولاستيمير دوردويچ، معاون وزير امور داخلي سابق صربستان و رييس بخش امنيت عمومي اين وزارت توسط دادگاه جرايم بين‌المللي در لاهه، به ارتكاب جرايم جنگ و ضد بشري متهم شد.

اين دادگاه اعلام كرد: مدارك نشان مي‌دهند كه دوردويچ در عمل مجرمانه مشتركي در سال 1999 كه هدف آن تغيير تعادل نژادي در كوزوو به نفع نژاد صرب بوده، شركت كرده است .

هيات منصفه دادگاه گفت: براي رسيدن به اين هدف، اقدامات گوناگوني در راستاي اعمال رعب و خشونت عليه آلبانيايي‌ تبارها صورت گرفته است كه شامل تبعيد، كشتار، انتقال اجباري و شكنجه و آزار و اذيت مي‌باشد.

دادگاه اعلام كرد، دوردويچ مسوول قتل بيش از 724 تن از آلبانيايي تبارهاي كوزوو است كه توسط نيروهاي صرب در چند منطقه اتفاق افتاده است.

قربانيان اين كشتارها شامل قتل 114 مرد و پسر در 26 مارس 1999 هستند كه با گلوله كشته شده و اجساد آن‌ها در دهكده‌اي نزديك منطقه راهووك سوزانده شده است.

اين دادگاه بيان داشت: در اغلب موارد، قربانيان كه شامل تعداد زيادي زن و كودك هستند، غيرنظامياني هستند كه فاقد اسلحه بوده‌اند و به هيچ طريقي نمي‌توانستند در نبردهاي مسلحانه شركت كنند.

دوردويچ، هشتمين مقام بلند پايه سابق صرب تبار است كه توسط دادگاه جرائم بين‌المللي لاهه محاكمه مي‌شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها