تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی از مرز 1600جایگاه گذشت

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی از مرز 1600جایگاه گذشت
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:09 ب.ظ

با راه اندازی جایگاه‌های جدید در هفته گذشته در نقاط مختلف کشور، تعداد جایگاه های راه‌اندازی شده در سراسر کشور به 1611 باب رسید.

 
 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از شانا، با راه اندازی 17 جایگاه جدید در نقاط مختلف کشور از جمله استان تهران در هفته گذشته، تعداد جایگاه های راه اندازی شده در سراسر کشور به 1611 باب رسید و ظرفیت معادل یک میلیون و 631 هزار و 500 نرمال مترمکعب در ساعت در توزیع گاز سی ان جی در کشور ایجاد شد.

همچنین بر پایه آخرین گزارش های مدیریت طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، هم اکنون 9 هزار و 268 نازل در کشور راه اندازی و بیش از یک میلیون و 954 هزار خودروی دوگانه سوز در کشور تولید شده است.

میانگین مصرف روزانه سوخت سی‌ان‌جی در کشور با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها با حدود یک میلیون مترمکعب افزایش نسبت به روزهای نخست اجرای این قانون، به روزانه 14 میلیون متر مکعب رسیده است.

ایران در حال حاضر دارای یکی از بزرگترین ناوگان های سی ان جی سوز و دارای بزرگترین شبکه توزیع گاز طبیعی فشرده شده در جهان است.

فرید عامری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، پیش از این با تاکید بر این که کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه به جایگاه نخست دنیا در زمینه تعداد جایگاه های سی ان جی و مصرف آن خواهد رسید، پیش بینی کرده بود که با اعمال سیاست های قیمتی لحاظ شده در طرح هدفمندی یارانه ها، مصرف بنزین در کشور کاهش یابد و به تبع آن گرایش به سمت سوخت سی ان جی بیشتر شود.

با توجه به وجود ظرفیت های لازم برای بهره مندی از گاز طبیعی در کشور، توسعه مصرف این سوخت پاک، ارزش افزوده زیادی برای کشور به همراه دارد و در صورت گسترش مصرف، کشور را از واردات بنزین بی نیاز می‌سازد.

هم اکنون یک هزار و 611 باب جایگاه سی‌ان‌جی در کشور فعال و قرار است این تعداد تا سال آینده به دو هزار و 188 باب افزایش یابد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها