10 باب نمازخانه در درميان احداث مي‌شود

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

10 باب نمازخانه در درميان احداث مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:32 ب.ظ

سال آينده؛
10 باب نمازخانه در درميان احداث مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير ستاد اقامه نماز درميان گفت: در سال آينده 10 باب نمازخانه جديد در سطح شهرستان احداث مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از درميان، حجت‌الاسلام حسن نوده صبح امروز در نشست اعضاي ستاد اقامه نماز اين شهرستان كه در دفتر امام جمعه قهستان برگزار شد، اظهار داشت: 10 باب نمازخانه در سال آينده در درميان احداث مي‌شود.
وي افزود: در حال حاضر 175 نماز جماعت در مساجد شهرستان توسط روحانيان اعزامي اداره تبليغات و روحانيت محلي اقامه مي‌شود.

* بيش از 90 درصد مصوبات ستاد اقامه نماز درميان اجرايي شده است
دبير ستاد اقامه نماز درميان با بيان اينكه آموزش و پرورش با اقامه نماز در تمام مدارس و آموزش صحيح‌خواني نماز به دانش‌آموزان و فرهنگيان توجه ويژه‌اي به ترويج فرهنگ نماز دارد، تصريح كرد: بيش از 90 درصد مصوبات ستاد اقامه نماز اين شهرستان اجرايي شده است.
نوده حضور قلب، خشوع و ترك دنيا به خاطر نماز را از مهم‌ترين ويژگي‌هاي افراد اهل نماز برشمرد و افزود: ترك نماز، ريا در اقامه نماز و ضايع كردن اين فريضه مهم‌ترين خصوصيت منافقان و فتنه‌گران است.

* اقامه و ترويج فرهنگ نماز زيربناي ارزش‌ها در جامعه است
امام جمعه قهستان نيز در اين مراسم گفت: هدف از اقامه نماز ابراز بندگي و تشكر از نعمات و الطاف معبود است.
حجت‌الاسلام علي خداپرست زيربناي ارزش‌ها را اقامه و ترويج فرهنگ نماز در جامعه دانست و تصريح كرد: توجه به اقامه نماز بسياري از ناهنجاري‌هاي اجتماعي را كاهش مي‌دهد.
وي از توجه و اهتمام به اقامه نماز جمعه و جماعت به عنوان مهم‌ترين بركت نظام مقدس جمهوري ايران ياد كرد و ادامه داد: فردي كه در اجتماعات مسلمانان مشاركت ندارد منافق و فتنه‌گر است.

* مهم‌ترين عامل گمراهي سران فتنه بي‌توجهي به نماز است
امام جمعه قهستان مهم‌ترين عامل گمراهي سران فتنه را بي‌توجهي به نماز دانست و افزود: تنها راه مقابله با تهديدات نرم فرهنگي دشمن و اقتدار و سرافرازي مسلمانان جهان ترويج و اشاعه فرهنگ نماز است.

* توجه به مسائل مذهبي و خلوص نيت موجب بركت در زندگي مي‌شود
فرماندار درميان نيز در اين آيين از قبله، قرآن، نماز، پيامبر و اصول دين به عنوان مشتركات مسلمانان ياد كرد و گقت: مسلمانان در اصول عقايد با يكديگر متفق‌القول هستند و تنها اختلاف نظر موجود در بين آنها شكل و نحوه اداي اين فرايض است.
رجبعلي براتي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي و روحانيت در امر ترويج و اشاعه فرهنگ نماز را در اين شهرستان مرزي مطلوب ارزيابي كرد و اظهار داشت: توجه به مسائل مذهبي و خلوص نيت موجب بركت در زندگي مي‌شود.
براتي در ادامه خواستار تسريع در روند احداث نمازخانه مسكن مهر شهر اسديه شد.
انتهاي پيام/غ20/ح

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها