نگاهي به هفته‌ي چهارم از دور برگشت ليگ برتر واليبال

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

نگاهي به هفته‌ي چهارم از دور برگشت ليگ برتر واليبال
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:14 ب.ظ

چهارمين هفته از دور برگشت ليگ برتر واليبال مردان فردا ـ چهارشنبه ـ با هشت ديدار پي‌گيري مي‌شود و در حساس‌ترين بازي‌ها پيكان به مصاف پرسپوليس و داماش به نبرد باريج اسانس مي‌روند.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خانه واليبال تهران از ساعت 15 فردا شاهد رويارويي دو تيم پرطرفدار پيكان و پرسپوليس است. تيم واليبال پيكان كه در صدر جدول گروه «ب» رقابت‌ها يكه‌تازي مي‌كند براي تداوم صدرنشيني خود و برد مقابل پرسپوليس به ميدان مي‌رود. پرسپوليس اما در شرايط كاملا متفاوت براي قرار گرفتن در جمع چهار تيم برتر و حفظ اميد خود به صعود از گروه نياز به پيروزي برابر پيكان دارد.

ديدار اين دو تيم در دور رفت رقابت‌ها حواشي بسيار زيادي داشت. تنش و درگيري لفظي بين بازيكنان و برخي از مربيان موجب شد جو مسمومي پس از بازي آنها در خانه واليبال تهران پديد آيد. پيمان اكبري در گفت‌وگو با ايسنا اطمينان داد بازيكنان تيم پيكان در بازي دور برگشت با آرامش و اخلاق حرفه‌اي به ميدان بروند. وي هم‌چنين اظهار اميدواري كرد كه شاهد يك بازي زيبا و به دور از مسائل حاشيه‌اي از سوي هر دو تيم در زمين باشيم.

 

از ساعت 17 فردا شش بازي در شهرهاي مختلف كشور برگزار مي‌شود. در يكي از حساس‌ترين بازي‌ها تيم پرمهره داماش گيلان در رشت ميزبان باريج اسانس كاشان است.

داماشي‌ها با بهره‌مندي از تركيب اصلي بازيكنان و كادر فني تيم ملي يكي از اميدهاي اصلي كسب عنوان قهرماني در ليگ امسال هستند. با اين حال شكست هفته‌ي گذشته آنها در گيم پنجم برابر بانك كشاورزي كه دومين باخت اين تيم در دور برگشت به شمار مي‌رفت مسوولان باشگاه داماش را بر آن داشت تا با تذكر به بازيكنان، آنها را براي پيروزي در برابر كاشان مصمم‌تر كنند. ستارگان داماش در دور رفت بازي‌ها برابر تيم جوان و بدون ستاره باريج اسانس كاشان مغلوب شده بودند و حالا با انگيزه‌اي دوچندان براي جبران باخت دور رفت در شهر رشت به مصاف تيم كاشان مي‌روند. باريج اسانس كه در دور رفت با ارايه‌ي بازي‌هاي چشم‌نواز و شكست حريفان نامدار تيم شگفتي‌ساز واليبال ايران لقب گرفت، دو بازي اول دور برگشت خود را واگذار كرد اما با تدبير مصطفي شجاعي قبل از اين‌كه جوانان كاشان در بحران فرو بروند در هفته سوم كرمان را شكست دادند تا بار ديگر همه‌ي نگاه‌ها متوجه باريج اسانس شود. حال بايد ديد ديدار دو تيم داماش و باريج اسانس در شهر رشت به نفع كدام تيم رقم مي‌خورد و تقابل دو نسل از واليبال ايران به نفع كدام تيم به پايان مي‌رسد.

 

با وجود سه شكست متوالي آذربايجاني‌ها در سه هفته اول دور برگشت ليگ برتر هنوز نمي‌توان به راحتي از كنار نام اروميه گذشت. شاگردان جهانگير سيدعباسي در هفته چهارم به مصاف جواهري گنبد مي‌روند. تيم گنبد بعد از تغيير در كادر فني و با هدايت "دوجي" نسبت به دور رفت كاملا متحول شده. بازيكنان گنبد اگرچه ديگر اميدي به صعود به مرحله‌ي پلي‌آف ندارند اما براي حفظ سهميه ليگ برتر خود با هيچ تيمي سر شوخي ندارند و به‌ويژه در خانه تنها به برد مي‌انديشند، ديدار تيم‌هاي گنبد و اروميه در حالي برگزار مي‌شود كه هردو تيم نياز بسيار زيادي به پيروزي دارند. آنها خوب مي‌دانند در واليبال تساوي معنا ندارد و تنها زماني مي‌توانند خود را برنده بدانند كه حريف شكست خورده باشد.

 

همزمان با همين بازي كرمان براي نبرد با پيشگامان به شهر يزد مي‌رود. تيم جوان و بي‌ادعاي ناصر شهنازي كه در دور رفت خيلي خوب نتيجه مي‌گرفت بعد از جدا شدن رضا صفايي، پشت خط‌زن اين تيم در سه هفته اول دور برگشت شكننده ظاهر شد. كرمان در حالي به مصاف ميزبان خود مي‌رود كه به اعتقاد كارشناسان شكست برابر پيشگامان كوير آخرين اميد را براي صعود شاگردان شهنازي به پلي‌آف نااميد خواهد كرد.

 

پيشگامان نيز كه در دور برگشت خوب مي‌بازد براي دفاع از حيثيت خود برابر هواداران يزدي و حفظ جايگاهش در بين چهار تيم برتر گروه دوست ندارد نتيجه را به استان همسايه واگذار كند.

 

از ساعت 17 فردا سايپا در تهران ميهمان ارتعاشات صنعتي ايران است. شاگردان نفرزاده هر هفته قدرتمندتر از هفته پيش به ميدان مي‌روند، آنها از سه ماه قبل از شروع رقابت‌هاي فصل با يكديگر تمرين كرده‌اند و حالا آماده‌ترين و هماهنگ‌ترين تيم ليگ برتر هستند. به نظر نمي‌رسد جوانان ارتعاشات برابر صدرنشين‌هاي سايپا شانس زيادي براي پيروزي داشته باشند. اين در حالي است كه ارتعاشات براي حفظ سهميه خود در ليگ برتر نياز بسيار زيادي به امتياز اين بازي خانگي دارد.

 

در شهر بندرعباس و كنار آب‌هاي نيلگون خليج فارس تيم واليبال آلومينيوم المهدي ميزبان كاله مازندران است. بازيكنان آلومينيوم المهدي از ابتداي فصل حفظ سهميه ليگ برتر را هدف خود مي‌دانستند و براي رسيدن به اين منظور نتايج قابل قبولي هم گرفتند. در مقابل تيم واليبال كاله اين فصل را با اميد به قهرماني آغاز كرد، آنها با تكيه بر هنر ستاره‌اي چون فرهاد نظري افشار همه بازي‌هاي دور برگشت خود را با پيروزي پشت سر گذاشته‌اند و بايد ديد نوار بردهاي پياپي كاله در هفته‌ي چهارم هم ادامه مي‌يابد يا بندرعباس مي‌تواند بازيكنان نامدار اين تيم را به زانو درآورد.

 

به گزارش ايسنا، در ديگر بازي فردا شهر ماهشهر ميزبان ابومسلم خراسان است. پتروشيمي بندر امام سه هفته‌ي متوالي در خانه و خارج از خانه شكست خورده است. بازيكنان اين تيم اصلا دوست ندارند سريال باخت‌هاي متوالي پتروشيمي ادامه داشته باشد. ابومسلم نيز در حالي به ماهشهر مي‌رود كه هفته‌ي گذشته حتي در سنگر خود در شهر مشهد نتوانست برابر پيكان مقاومت كند و مقابل هواداران پرشور خود در سه گيم متوالي مغلوب شد، بازيكنان ابومسلم براي جبران شكست خانگي خود دوست دارند يك پيروزي خارج از خانه به هواداران هديه دهند.

 

خانه واليبال تهران در يك بازي ديگر از ساعت 17 شاهد ديدار دو تيم بانك كشاورزي و دانشگاه آزاد است. بازيكنان بانك كشاورزي دور برگشت را طوفاني آغاز كردند. آنها به هيچ تيمي رحم نمي‌كنند. مسعود آرمات سرمربي اين تيم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) قول داد كه بازيكنانش در هر بازي نتايج بهتري بگيرند و اين تيم تا پايان فصل در جايگاهي بهتر از رتبه‌ي سال گذشته‌ي خود بنشيند.

 

از سوي ديگر دانشگاه آزاد نيز از زمان هدايت رضا ابراهيمي كاملا متحول شده و ديگر هيچ تيمي نمي‌تواند به راحتي برابر اين تيم قد علم كند. داربي اين دو تيم تهراني قطعا يكي از ديدني‌ترين بازي‌هاي هفته‌ي چهارم ليگ برتر خواهد بود.

 

برنامه بازي‌هاي هفته‌ي چهارم دور برگشت:

 

ساعت 15 تهران، پيكان ـ‌ پرسپوليس

ساعت 17 تهران، دانشگاه آزاد ـ‌ بانك كشاورزي

ساعت 17 تهران، پيشگامان كوير ـ‌ كرمان

ساعت 17 تهران، ارتعاشات صنعتي ايران ـ‌ سايپا

ساعت 17 يزد، پيشگامان كوير يزد ـ‌ كرمان

ساعت 17 رشت، داماش گيلان ـ‌ باريج اسانس كاشان

ساعت 17 ماهشهر، پتروشيمي بندر امام ـ‌ ابومسلم خراسان

ساعت 17 گنبد، بازرگاني جواهري گنبد ـ اروميه

ساعت 17 بندرعباس، آلومينيوم المهدي بندرعباس ـ كاله مازندران

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها