رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:41 ق.ظ

رئيس دانشگاه آزاد بافت:
رشد علمي ملت ايران ريشه در آموزه‌هاي ديني دارد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد بافت گفت: رشد علمي ملت ايران ريشه در اعتقادات و آموزه‌هاي ديني دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، امان‌الله عليمرادي در آيين اختتاميه همايش ملي فناوري‌هاي برتر در بافت اظهار داشت: پيشينه عظيم و درخشان ملت ايران بيانگر اين است كه ايرانيان در همه عرصه‌ها برگ‌هاي زريني را در انقلاب و پس از آن به ثبت رسانده‌اند و اين موضوع ريشه در اعتقادات و آموزه‌هاي ديني دارد.
وي افزود: رقابت در عرصه‌هاي علمي پاسخ مناسبي به فرمان مقام معظم رهبري مبني بر ايجاد نهضت توليد علم است و ما پيرو پيامبري هستيم كه واسطه دريافت همه خوبي‌ها از غيب هستي به شهود است.
عليمرادي بيان داشت: در حكمت نظري پيامبر اكرم (ص) به واسطه اتصال به غيب به بشريت مي‌فهماند كه اسرار هستي چيست و جايگاه انسان كجاست، اما در حكمت عملي به انسان‌ها مي‌فهماند كه متعالي‌ترين زندگي چيست.
محمدعلي بهروز فرماندار بافت به بيان نعمات برقراري حكومت اسلامي در كشور پرداخت و اظهار داشت: بزرگ‌ترين هديه خداوند به ملت ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي تقويت روحيه خودباوري و ايجاد روح جمعي در آنها است.
وي افزود: امروز ايران اسلامي در بخش علم و فناوري با وجود همه تنگناها حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و ايرانيان در كمتر از 30 سال توانستند، اين موضوع را به جهانيان اثبات كنند.
بهروز تصريح كرد: ايرانيان توانستند، با سرعت مسير توليد علم را طي كنند و اكنون در خيلي از علوم جزو برترين‌ها هستيم و نتايج آن را در خيلي از عرصه‌ها شاهد هستيم.
وي خاطرنشان كرد: براي سرعت بخشيدن به توليد علم بايد راه‌هاي بومي را پيدا كنيم و اين مسيري است كه ايرانيان را به جايگاه واقعي خودشان در دنيا مي‌رساند.
به گزارش فارس، نخستين همايش ملي فناوري‌هاي برتر در محورهاي مفهوم با موضوع امكان‌سنجي و ارزيابي آمادگي استقرار، پيش‌نيازها، انتظارات و اهداف‌ها، الزامات، معيارهاي طراحي، كاربردها، تجارب، معرفي محصولات و بهره‌وري با مشاركت واحدهاي دانشگاهي كرمان، سيرجان، رفسنجان و بندرلنگه و شركت ملي صنايع مس ايران برگزار شد.
انتهاي پيام/خ30/ع

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها