كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد

 
labeik_ya_khameneei
labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی

كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:23 ب.ظ

با حضور معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه؛
كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد

خبرگزاري فارس: كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم با حضور معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه محمدباقر ذوالقدر معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در مراسم افتتاح اين كارگروه تخصصي با تأكيد بر ضرورت توجه همه‌ جانبه به موضوع پيشگيري از وقوع جرم تمركز بر دو نهاد خانواده و مدرسه را به عنوان اولويت‌هاي نخست معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع قوه قضاييه در برنامه‌ريزي‌هاي پيشگيرانه برشمرد و گفت: مهمترين اولويت معاونت پيشگيري تمركز بر دو نهاد خانواده و مدرسه و توجه ويژه به حوزه‌‌هاي فرهنگي و اجتماعي است چرا كه بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مردمي و نهادهاي مدني در ترويج فرهنگ پيشگيري و تبديل آن به يك فرهنگ، ماندگار و پايدار است.

ذوالقدر توجه به نهاد مدرسه و خانواده را در چارچوب نگاه فرايندي به پيشگيري از وقوع جرم توصيف كرد و با ارائه تحليلي از وضعيت جرايم در كشور و تبيين اهداف واولويت‌هاي پيشگيري، رويكرد «مديريت پيشگيري» در كشور را تلفيقي از پيشگيري‌هاي غيركيفري و كيفري دانست و افزود: نگاه رويكردي ما به پيشگيري يك نگاه فرايندي است كه نخستين گام آن پيشگيري از شكل‌گيري انگيزه ارتكاب جرم در جامعه و تمركز بر ريشه‌ها و علل و عوامل وقوع جرايم است.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه گام دوم پيشگيري را پيشگيري‌هاي وضعي و سلب فرصت‌هاي ارتكاب جرم و ابزار ارتكاب جرم از مجرمين دانست و افزود: گام بعدي پيشگيري‌هاي كيفري و اصلاح مجرمين، اجراي عدالت كيفري و پيشگيري از تكرار جرم توسط مجرمين است.

وي با اشاره به تحول مفاهيم مجرمانه و نرخ رو به رشد جرايم در جهان و فزوني آن به نسبت رشد اقتصادي و رشد جمعيت در اغلب كشورها، ظهور جرايم نوين و نوظهور از جمله جاريم سايبري را از چالش‌هاي اصلي كشورهاي جهان دانست.

ذوالقدر در ادامه افزود: معاونت پيشگيري قوه قضاييه از ابتداي تأسيس تاكنون، كه كمتر از 10 ماه از آن مي‌گذرد؛ با طراحي و تصويب ساختار مناسب ستادي و استانها و تصويب شرح وظايف و حدود و حيطه اختيارات معاونت پيشگيري استانها، اهداف و اولويت‌هاي سال 90 پيشگيري را در دو سطح ملي و استاني تعيين كرده است و انشاء‌ا... با بهره‌گيري از همه ظرفيت‌هاي كشور و رفع خلاءهاي قانوني موجود نسبت به مديريت مؤثر پيشگيري اقدام خواهد كرد.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در ادامه حضور در چابهار با افتتاح ساختمان دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان در جمع قضات و كاركنان دادگستري شهرستان چابهار سخنراني و با حضور در منزل چند تن از خانواده شهيدان واقعه تاسوعاي چابهار از چند حوزه قضايي و زندان چابهار بازديد و با گروهي از زندانيان آن شهرستان از نزديك صحبت كرد
انتهاي پيام/

حسین  منی و انا من حسین

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها