بايد فقه اهل بيت (ع) را فرا بگيريم

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

بايد فقه اهل بيت (ع) را فرا بگيريم
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:31 ب.ظ

آيت‌الله صافي گلپايگاني:
بايد فقه اهل بيت (ع) را فرا بگيريم

خبرگزاري فارس: يكي از مراجع تقليد قم گفت: بايد فقه اهل بيت (ع) را از منابع ديني استخراج كرده و آن را به صورت دقيق فرا بگيريم.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني در مراسم رونمايي از نرم‌افزار جامع فقه اهل ‌بيت ‌(ع) كه در مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي برگزار شد با تبريك به مناسبت ولادت پيامبر عظيم‌الشان اسلام (ص) تصريح كرد: هرچه اين برنامه‌ها بيشتر توسعه پيدا كند و مردم با فقه اهل ‌بيت ‌(ع) و معارف همه رشته‌ها بيشتر آشنا شوند، موجب افتخار و سرافرازي جامعه است.
وي افزود: اينگونه نرم‌افزارها بسيار مورد استفاده است و اين حركت‌ها در كل براي عظمت حوزه و تسهيل تحقيق و مطالعه در شرايط فعلي بسيار مفيد است.
اين مرجع تقليد ادامه داد: از اين عزيزاني كه اين كار را پيگيري كرده و به سرانجام رساندند تشكر كرده و اميدوارم بيش از اين موفق باشند.
وي با بيان اينكه بايد به قرآن، معارف اهل‌ بيت ‌(ع) و فقه آل محمد ‌(ص) توجه ويژه‌اي داشته باشيم، بيان ‌داشت: مدرسه فقه اهل بيت ‌(ع) مدرسه‌اي است كه تعلق به اهل بيت‌ (ع) دارد و نقش امام باقر ‌(ع) و امام‌ صادق ‌(ع) در تشكيل اين مدرسه بسيار اساسي و چشمگير است.
آيت‌الله صافي گلپايگاني تصريح كرد: شاگرداني كه امام پنجم و ششم ما تربيت كردند نقش بسيار اساسي در جايگاه علمي اسلام داشته‌اند و از اين نظر هرچه در اين راه گام برداريم و وسايل آشنايي با اين فقه را فراهم كنيم، باز هم زمينه فعاليت مهيا‌ست.
وي گفت: بايد دنيا، حوزه‌ها و جامعه همه بر اساس احكام اسلام و حرام و حلال خدا جريان پيدا كرده و مذاكره در حوزه‌ها بر پايه نظم باشد.
استاد حوزه علميه قم افزود: بايد راز كتاب، سنت، فرهنگ تشيع و معارف ناب اسلامي كشف شده و اين علوم صحيح در دنيا گسترش پيدا كند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه ذخاير علمي مانند نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه سرمايه‌هايي است كه بايد از آنها بهره‌برداري كرد، يادآور شد: اين ذخاير بايد به مردم عرضه و ارائه شود.
آيت‌الله صافي گلپايگاني در پايان خاطرنشان كرد: اطلاع پيدا كردن از نظر فقها بسيار مشكل بوده است و زحمت فراواني براي تدوين اين نرم افزار كشيده شده و اقدامي بسيار ارزشمند است.
انتهاي پيام/آ20/ح

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها