هيكل:حضور مبارك در شرم‌الشيخ تهديدي براي انقلاب است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287156
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هيكل:حضور مبارك در شرم‌الشيخ تهديدي براي انقلاب است
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:20 ب.ظ

89/12/01 - 12:28
شماره:8912010489
هيكل:حضور مبارك در شرم‌الشيخ تهديدي براي انقلاب است

خبرگزاري فارس: "محمد حسنين هيكل "، نويسنده و روزنامه‌نگار مشهور مصري هشدار داد باقي ماندن حسني مبارك در شرم الشيخ خطري براي انقلاب مردمي مصر است.

به گزارش فارس، "محمد حسنين هيكل "، نويسنده و روزنامه‌نگار مشهور مصري ديروز در گفت‌وگو با برنامه "مصر النهارده "‌ شبكه محيط، 10صحنه از انقلاب 25 ژانويه جوانان مصري را بررسي و تاكيد كرد جوانان، توده‌هاي مردم و ارتش از اين انقلاب سربلند بيرون آمدند اما برخي مسائل همچون تغيير سريع در مواضع، نگرش‌ها و تظاهرات در حمايت از مبارك و معماي باقي ماندن مبارك در شرم الشيخ نگران كننده است.

وي ادامه داد: به نظر مي‌رسد در كشورهاي با حاكميت ديكتاتوري همچون مصر در زمان مبارك اماكن باز و دور از دسترس كه كسي نتواند ضرري را متوجه حال مقامات كند براي شرايط اضطراري در نظر گرفته ‌شده است كه در مصر نيز شرم الشيخ گزينه انتخابي بود، شرم الشيخ دور از چشم مردم ، ارتش و نزديك به دريا و فرودگاه است و مهم‌تر از همه اينكه نزديك به سرزمين‌هاي اشغالي است و در نزديكي آن نيروهاي آمريكايي در صحراي سينا هستند.

هيكل ادامه داد: مبارك همچنان از هر جاي دنيا تماس‌هايي دارد تماس تلفني‌ها بين قاهره و شرم الشيخ متوقف نمي‌شود و ما در شرم الشيخ در برابر كوه خطري هستيم كه براي تضمين پيروزي انقلاب بايد اين خطر از ميان برود با باقي ماندن مبارك در شرم الشيخ مي‌تواند مركز مبارزه با انقلاب در اين شهر تشكيل شود كه به بروز مشكلاتي منجر خواهد شد.

اين نويسنده بزرگ مصر تاكيد كرد از اينجا است كه مي‌‌توان دليل اصرار حسني مبارك ديكتاتور سابق مصر براي ماندن در شرم الشيخ و مخالفت وي با دعوت‌ها براي سفر به خارج از كشور را متوجه شد.

روزنامه المصري اليوم اخيرا نوشت مبارك تاكنون پيشنهاد چهار تن از سران عرب براي پناهندگي دركشورهايشان را رد و تاكيد كرده است كه مي‌خواهد در خاك مصر بميرد.

اين روزنامه نوشت : مبارك به بيماري سرطان پانكراس مبتلا است و به همراه فرزندش "علاء " در شرم الشيخ به سر مي‌برد و حالش روز به روز وخيم‌تر مي‌شود.

ديكتاتور سابق مصر پس از بركناري از حكومت در 11فوريه به همراه خانواده خود به شرم الشيخ رفت و از آن زمان حال وي رو به وخامت گذاشت و چند بار نيز به كما رفته است.

انتهاي پيام/++

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها