تبریک به مناسبت 17 ربیع الاول و سالروز تجدید بنای مسجد مقدس جمکران

 
alonemjm
alonemjm
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1

تبریک به مناسبت 17 ربیع الاول و سالروز تجدید بنای مسجد مقدس جمکران
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:24 ق.ظ

17 ربیع الاول سالروز آغاز ساخت بنای جدید مسجد مقدس جمکران به امر امام زمان مبارک باد

درروز هفدهم رمضان 373 هجری قمری حضرت بقیه الله (عج) در تشرفی در عالم بیداری به جناب حسن بن مثله جمکرانی دستور بنای مسجد مقدس جمکران را دادند  و در قسمتی از بیانات شریفشان فرمودند :

این زمین را خداوند متعال از زمین های دیگر برگزیده است و شریف گردانیده  و به مردم را تا به اين موضع رغبت كنند و عزيز بدارند ...

و 42 سال پیش در شب نیمه شعبان 1391 ه ق وجود مبارک حضرت مهدی همانند قبل در تشرف دیگری در عالم بیداری به یار پاک باخته اش جناب حاج قدرت الله لطیفی دستور تجدید بنای مسجد را بعد از 1018 سال صادر نمودند  که خود تحول عظیمی در مکتب تشیع ایجاد کرد و سرآغاز توجه جهانی مردم به امام عصر گردید .

مرحوم حاج قدرت الله لطیفی نسب مجدد بنای مسجد مقدس جمکران خود از بیان این قصه به طور عمومی ابا داشتند و فقط عده ی معدودی از خواص از این موضوع مطلع بودند و بعد از رحلت ایشان قصه را بیان کردند .

ایشان می فرمودند : در سال  1347 ه ش در شب نیمه شعبان چند نفر انگشت شمار در مسجد بودند که آن ها هم بعد از مغرب به منازل خود بازگشتند . من در مسجد مشغول عبادت بودم که نزدیکی سحر وجود نازنین حضرت با دو نفر وارد مسجد شده و به نماز مشغول شدند . پس از نماز به سمت من آمده دست مبارکشان را بر شانه ام نهاده و فرمودند : مسجد را از این حالت در بیاور ، شبستانی بساز و آبرومندش کن ، عنایت خداوند با شماست و ما نیز کمک می کنیم و نقشه شبستان جدید مسجد را به من داده و فرمودند این نقشه را در آینده از شما می گیریم .

و در تاریخ هفدهم ربیع الاول 1392 ه ق مرحوم حاج آقای لطیفی ( رضوان الله تعالی علیه ) کلنگ بنای جدید مسجد مقدس جمکران را زدند که با عنایت و مدد مولا صاحب الزمان آغاز گر تحول عمومی به سمت حضرت گردید تا بدانجا که امروزه در طول هفته هزاران نفر و در شب نیمه شعبان میلیون ها نفر به مسجد مشرف می شوند که با 40 سال پیش که مسجد از 2 اتاق کوچک تشکیل شده بود و کمتر 10 نفر زائر داشت به هیچ وجه قابل مقایسه نیست .

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اینترنتی www.rahevesal.com  مراجعه نمایند

http://rasul4u.persiangig.com/Index/89/Ordibehesht/hozour-sabz-1.jpg

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها