افراد موفق چگونه از ابعاد زمان استفاده مي كنند؟

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

افراد موفق چگونه از ابعاد زمان استفاده مي كنند؟
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:38 ق.ظدر متون علمي از زمان به بعد چهارم ياد مي كنند و هر كسي در شبانه روز بر حسب قرار داد 24 واحد زماني را در اختيار دارد، منبعي كه ارزش زيادي داشته وبا نرخي ثابت و بدون توقف در حال مصرف است چه از آن بهره كافي بريم چه آن را هدر بدهيم. به دليل عدم توانايي قيمت گذاري بر رو اين منبع با ارزش متأسفانه در محاسبات اقتصادي جايي براي هزينه هاي زمان منظور نمي شود.

طول زمان:

افراد موفق از زماني كه دارند به بهترين نحو استفاده مي كنند و ارزش خاصي براي لحظه به لحظه آن قايل هستند و به هيچ وجه حاضر به از دست دادن آني از اين لحظات نيستند.
از شاخص هاي فرد موفق واحد زماني شخصي ptuاست.اين واحد در افراد مختلف متفاوت بوده و مي توان آن را از محاوره روزمره فرد تشخيص داد به نحوي كه اگر بخواهد تأخير نفر مقابل را كه حدود 15 دقيقه است گوشزد كند،مي گويد:شما ما را 1ساعت معطل خود كرديد. اين فرد واحد زماني اش 1ساعت است،چه او را ربع ساعت معطل كنيد چه 45 دقيقه او شما را محكوم به تأخير 1ساعت مي كند.

در حالي كه غالب افراد موفق واحد زماني شان كمتر از ربع ساعت است. هستند كساني كه واحد زماني در حد ثانيه دارند و كاملاً ازثانيه هاي خود بهره مي برند.

عرض زمان ‌:

از ديگرشاخصه هاي افراد موفق ،انجام كارهاي موازي است.به عبارتي در حين انجام يك كار فعاليت ديگري هم انجام مي دهند ميزغذا خوري را به محل تبادل اطلاعات تبديل مي كنند،در چراغ قرمز مطالعه مي كنند و…

در استفاده از عرض زمان طول زمان به ظاهر زياد مي شود ولي اگر از وقفه هاي كاري غير مفيد به طور شايسته استفاده شود،اين زمانها ذخيره مي شود و كار بعدي در مدت زمان كوتاهتري به سرانجام خواهد رسيد.بنابراين افرادي كه بتوانند علاوه بر طول زمان از عرض آن نيز به نحو شايسته اي استفاده كنند،مطمئناً موفقيت بيشتري كسب خواهند كرد.

عمق زمان:

افراد موفق در انجام كارهاي روزمره خود به دليل انجام عميق وبا دقت كافي ،كارها را به خوبي انجام داده و از دوباره كاري و اضافه كاري هاي بي مورد بي نياز بوده و زمانهاي صرف شده در دوباره كاري ها و اضافه كاري ها را براي خود حفظ و ذخيره مي كنند.

و در آخر اينكه افراد موفق علاوه بر طول زمان از عرض زمان و عمق زمان بهره برده و در درياي زمان در حال حركت بوده توان انجام فعالت هاي چشمگير را دارند.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها