اوباما خواستار آزادي ديپلمات آمريكايي متهم به قتل در پاكستان شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287156
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اوباما خواستار آزادي ديپلمات آمريكايي متهم به قتل در پاكستان شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:26 ب.ظ

89/11/27 - 18:40
شماره:8911271476
اوباما خواستار آزادي ديپلمات آمريكايي متهم به قتل در پاكستان شد

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور آمريكا همزمان با سفر سناتور آمريكايي به پاكستان بمنظور گفت‌وگو با مقامات اسلام‌آباد در خصوص رفع تنش‌هاي بوجودآمده در روابط دو كشور بدنبال دستگيري ديپلمات آمريكايي به اتهام قتل دو شهروند پاكستاني، خواستار آزادي اين ديپلمات شد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "وال استريت ژورنال "، "باراك اوباما " از پاكستان خواسته است تا ديپلمات آمريكايي را كه متهم به قتل دو نفر در اين كشور است هر چه سريعتر آزاد كند.

رئيس‌جمهور آمريكا اعلام كرد: پاكستان بايد آقاي ديويس را طبق تعهدات خود به عنوان يكي از امضاكنندگان كنوانسيون وين در خصوص روابط ديپلماتيك آزاد كند.

درخواست آزادي ديپلمات متهم به قتل آمريكايي در پاكستان از جانب باراك اوباما همزمان با سفر "جان كري " سناتور آمريكايي براي انجام گفت‌وگو با مقامات اسلام‌آباد بمنظور رفع تنش‌هاي بوجود آمده در روابط دو كشور بدنبال مطرح شدن اين پرونده صورت گرفته است.

دولت آمريكا همچنين اعلام كرده است كه دستگيري "ريموند ديويس " ديپلمات آمريكايي متهم به 2 فقره قتل در پاكستان تحت قوانين بين‌المللي غيرقانوني بوده است و وي از مصونيت قضايي در پاكستان برخوردار بوده است؛ به عبارت ديگر مقامات آمريكايي اجازه دارند تحت قوانين بين‌المللي آزادانه در كشورهاي ديگر دست به كشتار بزنند و هيچ دولتي نيز نمي‌توانند آنها را مؤاخذه كند.

بنا بر اين گزارش، دستگيري كارمند امنيتي كنسولگري آمريكا در لاهور كه توسط دولت پاكستان "ريموند ديويس " معرفي شده است، به اتهام قتل دو شهروند پاكستاني بشدت خشم مقامات واشنگتن را برانگيخته است و منجر به تنش‌هاي ديپلماتيك در روابط دو كشور شده است.

بر اساس اين گزارش، اين ديپلمات آمريكايي اواخر ماه گذشته ميلادي به سمت 2 نفر سوار بر يك موتور سيكلت در لاهور شليك كرده و آنها را به قتل رسانده است. ظاهرا اين دو نفر قصد داشته‌اند تا خودروي وي را متوقف كنند. در جريان اين حادثه يك نفر ديگر نيز بر اثر برخورد با خودروي كنسولگري آمريكا كه پشت خودروي ديويس حركت مي‌كرد، كشته شده است.
انتهاي پيام/ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها