رييس كميته روابط خارجي مجلس: كشورهاي مستقل زمينه استفاده ازدانش صلح‌آميزهسته‌اي را فراهم كنند

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس كميته روابط خارجي مجلس: كشورهاي مستقل زمينه استفاده ازدانش صلح‌آميزهسته‌اي را فراهم كنند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:54 ب.ظ

رييس كميته روابط خارجي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، با تاكيد بر حقانيت جمهوري اسلامي ايران در استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي افزود: جمهوري اسلامي ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند كه بايستي كشورهاي مستقل با تبادل دانش و تجربيات خود با يكديگر زمينه استفاده آن را فراهم كنند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،حشمت‌الله فلاحت‌پيشه ظهر امروز در ديدار با زماگو يلنچيچ رييس گروه دوستي پارلماني اسلووني و ايران با اشاره به اهميت توسعه و تعميق همكاري‌هاي پارلماني فيمابين گفت:‌ مجلس شوراي اسلامي از هرگونه اقدامي براي گسترش مناسبات و ارتباطات ميان جمهوري اسلامي ايران و اسلووني استقبال و حمايت مي‌كند.

وي گسترش همكاري‌هاي فيمابين در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، علمي و تجاري را باعث آشنايي هر چه بيشتر مردم دو كشور از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي يكديگر دانست و اظهار داشت: ايران و اسلووني از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي فراواني براي تحكيم مناسبات دوستانه به ويژه در عرصه‌هاي فناوري، صنايع و صنايع دارويي برخوردارند كه در راستاي منافع مشترك مي‌توان از آنها بهره برد.

در ادامه اين ملاقات آقاي زماگو يلنچيچ رييس گروه دوستي پارلماني اسلووني و ايران با ابراز خرسندي از سفر خود و هيات همراه به جمهوري اسلامي ايران، كشورمان را كشوري صاحب فرهنگ و تمدن چند هزار ساله دانست و بر گسترش ارتباطات علمي، اقتصادي و توريسم ميان اسلووني و جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد.

وي تشكيل گروه‌هاي دوستي پارلماني در مجالس دو كشور را فرصتي مناسب براي آشنايي هر چه بيشتر مردم دو كشور دانست و افزود: رفت و آمد مقامات سياسي و پارلماني اسلووني و ايران مي‌تواند بستر مناسبي براي افزايش همكاري‌هاي دوجانبه در عرصه‌هاي مختلف را فراهم كند.

در اين جلسه لطفي، رحماني و طاهرپور نمايندگان اراك، اقليد و تويسركان در مجلس شوراي اسلامي و عضو گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و اسلووني حضور داشتند و با ارائه نقطه نظرات خود بر گسترش و تعميق روابط فيمابين تاكيد كردند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها