0

💛 فضلیت ذکر #صلوات 💛

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14822
محل سکونت : خراسان جنوبی

💛 فضلیت ذکر #صلوات 💛
پنج شنبه 5 اسفند 1400  7:59 AM

💛 فضلیت ذکر #صلوات 💛

🕋 امام على عليه السلام‏ به مردى يهودى كه به ايشان گفت: خداوند براى آدم عليه السلام فرشتگان را به سجده وا داشت. آيا براى محمّد صلى الله عليه و آله چنين امتيازى هست؟

🦋 پاسخ داد: چنين است. اگر خداوند عز و جل فرشتگانش را به #سجده در برابر آدم وا داشت، به خاطر انوار و شرافتى بود كه خداوند عز و جل در پشت او نهاد؛ زيرا او ظرف بود. 

🕋 و سجده فرشتگان براى پرستش آدم نبود؛ بلكه سجده‏شان، در واقع، اطاعت از فرمان خدا و [نوعى‏] احترام و درود فرستادن، همانند سلام‏گويى انسان بر انسان بود و اعتراف به برترى آدم بود.

🦋 خداوند، برتر از اين را به محمّد صلى الله عليه و آله عطا فرمود و آن، اين است كه خداى متعال، خود بر او درود فرستاد و به فرشتگانش فرمود كه بر او درود بفرستند

🕋 و همه آفريدگانش را نيز دستور داد كه تا روز قيامت بر او درود بفرستند. او كه نقّاش بزرگ است فرمود: «خدا و فرشتگانش بر پيامبر، درود مى‏فرستند. اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! [شما نيز] بر او درود بفرستيد و سلامى كامل بگوييد». 

🦋 پس، هر كه بر او، چه در زمان حياتش و چه پس از وفاتش، درود فرستد، خداوند ده بار بر او درود مى‏فرستد و براى هر درودى كه فرستاده است، ده حسنه عطايش مى‏كند. 

🕋 و هر كه بعد از وفات ايشان بر او درود فرستد، او درود وى را مى‏فهمد و جواب درود فرستنده و سلام گوينده را به همان سان مى‏دهد.

🦋 خداى متعال، دعاى امّت او را براى آنچه از پروردگارشان عز و جل مى‏خواهند، از اجابتْ دور نگه مى‏دارد تا آن كه در آن دعا بر او درود بفرستند و اين، بزرگ‏تر و مهم‏تر از آن چيزى است كه خداى تبارك و تعالى به آدم عليه السلام عطا فرمود.

📚 بحار الأنوار، ج 94، ص 69.

👌 ذکر شریف صلوات در #مقدمات نماز مثل اذان و #مقارنات نماز مثل رکوع و سجده قنوت و تشهد و #تعقیبات مشترکه همه نماز ها گفته می‌شود به طوری که نماز با ذکر صلوات قرین شده است. 

#معارف_ذکر_های_نماز  #حدیث

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها