0

🌸 چرا امام حسين (ع)دعوتم نکرده؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

🌸 چرا امام حسين (ع)دعوتم نکرده؟
دوشنبه 22 آذر 1400  2:35 PM

پرسش:
سلام شوهرم اجازه نميده برم اربعين کربلا خدا راضي نيست بي جازه شوهرم برم کربلا خيلي دوست دارم برم اخه يعني امام حسين دعوتم نکرده؟
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
پاسخ:
با عرض سلام و ادب خدمت شما
از حسن اعتمادتون سپاسگذارم اميدوارم زندگي بسيار خوب و موفق و با عاقبت بخيري را داشته باشيد
پرسشگر محترم؛

زيارت واقعي قسمت چه كسي مي‌شود؟ شايد اگر همه زيارت به اين بود كه: بار سفر ببنديم و با قطار يا اتوبوس يا ماشين شخصي، خود را به مشهد برسانيم، چند روز بمانيم و برگرديم، كار خيلي ساده بود و همه طلبيده مي‌شدند! اما موضوع به همين سادگي نيست، نمي‌تواند باشد.
زيارت، يعني تلاش براي ارتباط برقرار كردن با انسان كاملي كه واسطه فيض خداوند است و مسئول راهبري تو، هم ملزوماتي مي‌خواهد و هم الزاماتي دارد. مگر انسان براي طي يك سفر فقط به كنسرو و كالباس و بنزين و بليط احتياج دارد؟
چشم و گوش و دل و جانت بايد آماده، گوش به زنگ و هوشيار باشد.
با تمام وجود بايد بجهي در اين درياي فيض و محبت. مقصود از اين کلام آنست که انسان بداند زمينه اين عمل از طرف خداوند وکششي است که از طرف معصومين(ع) فراهم مي شودو اعمالي سبب پيدايش اين موفقيت مي گردد.تا که از جانب معشوق نباشد کششي کوشش عاشق بيچاره به جايي نرسد.گفتني است طلبيدن ،همان توفيق و موفقيت در اعمال است. عواملي كه در موفقيت زيارت دخالت مي كنند متعدد است؛
 1. تلاش و همت خود انسان، 2. فراهم شدن شرايط از سوي ديگران.3 خواست خداوند و جور شدن امور.
خواهر محترم، بدانيد اگر دوست دارید به زیارت امام حسین (ع) بروید و در این باره هم تلاش کردید و موانعه ای (مثل اجازه ندادن شوهرتان و...) ایجاد شد و نتوانستید بروید ، بنابر روایات معصومین خداوند ثواب زیارت کامل را به شما عنایت خواهد کرد.
در کافی به سند صحیح از ابوبصیر از امام صادق (علیه السلام ) نقل شده که فرمود: بنده مؤمن فقیر وقتی که می گوید: خدایا، به من مال دنیا بده تا آنکه کارهای خیر انجام دهم (مثل اطعام و افطار مؤ من و صله رحم و حج خانه خدا و زیارت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه علیهم السلام )) اگر خدا دانست صدق نیت او را، می نویسد برای او ثواب آن عمل را. به درستی که خدا واسع است و کریم.

و در روایات زیاد وارد شده: کسی که قصد کار خیری بکند، یک حسنه برای نوشته شود. و اگر انجام داد ده حسنه برای نوشته شود.
خواهر محترم توصیه ما این است که تلاش خود را بکنید و از شوهرتان اجازه بگیرید و اگر اجازه نداد هرگز حق ندارید با شوهرتان مشاجره کنید چون خود این عمل گناه است و شما را از ثوابی که گفتیم محروم خواهد کرد.
برای مطالعه بیشتر میتوانید از لینک ذیل استفاده کنید:

تشکرات از این پست
farshon
دسترسی سریع به انجمن ها