0

مدیریت استقلال مورد معامله سیاسی قرار گرفت

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

مدیریت استقلال مورد معامله سیاسی قرار گرفت
پنج شنبه 21 مرداد 1400  8:25 AM

مدیریت استقلال مورد معامله سیاسی قرار گرفت

انتخاب مدیران استقلال معیاری نداشته است

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: حوادثی که در هیئت مدیره استقلال رخ داده گویای آن است که معیاری برای انتخاب وجود نداشته است.

مدیریت استقلال مورد معامله سیاسی قرار گرفت

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، استقلال در چند فصل اخیر موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشده و آخرین جامی که نصیب یکی از پرطرفدارترین تیم‌های فوتبال ایران شده، فتح جام حذفی با وینفرد شفر بود که سه فصل از آن زمان می‌گذرد. در این فصل نیز آبی‌پوشان همانند سال گذشته در دیدار فینال جام حذفی نتیجه را واگذار کردند تا هواداران این تیم در حسرت قهرمانی باقی بمانند.

دخالت جریانات سیاسی در مدیریت استقلال

امیر واعظ آشتیانی با انتقاد از شرایط مدیریتی باشگاه استقلال به خبرنگار ورزش آنا اظهار کرد: «کادر مدیریتی استقلال مورد معامله سیاسی قرار گرفته و وزارت ورزش و جوانان برخی جریانات سیاسی را در مدیریت باشگاه دخیل کرده است. برخی افراد هیئت مدیره منسوب به آن جریان هستند. به اعتقاد من انتخابات نادرستی برای هیئت مدیره باشگاه استقلال صورت گرفت و این هیئت مدیره دستخوش حوادثی شد که نشان می‌دهد انتخاب چنین افرادی، معیاری نداشته است.»

وی ادامه داد: «هیئت مدیره پرسپولیس نیز اسیر اتفاقات سیاسی شده است ولی آسیبی که به استقلال وارد شده، به شکلی بوده که هواداران تصور کردند حمایت از پرسپولیس صورت می‌گیرد. به هیچ عنوان این موضوع را تأیید نمی‌کنم. هیچ عقل و منطقی در مدیریت، سرنوشت خود را در حمایت از یک باشگاه قرار نمی‌دهد ولی نوع کار این‌گونه وانمود می‌کند که وزارت ورزش به یک باشگاه توجه بیشتری کرده اما به اعتقاد من چنین نیست.»

ورزش تابلوی موفقیت یک دولت

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به این موضوع که سوءمدیریت نه‌تنها در فوتبال که در ورزش‌های دیگر هم دیده شده است، خاطرنشان کرد: «اگر بخواهیم ببینیم دولتی موفق بوده یا خیر، باید به ورزش آن نگاه کنیم چون تابلوی موفقیت هر دولت ورزش آن است. اگر ناکامی‌هایی در مدیریت‌های باشگاه‌های پرسپولیس و به‌خصوص استقلال دیده می‌شود، نشئت‌گرفته از دولت دوازدهم بوده است. استقلال چوب کشمکش‌های مدیریتی و سیاسی را خورده است.»

 

معامله سیاسی در مدیریت استقلال

وی با بیان این موضوع که مدیریت جدید وزارت ورزش می‌تواند با تدابیر خود ثابت کند هیئت مدیره استقلال سیاسی انتخاب نشده، تصریح کرد: «اگر شاهد تغییراتی در هیئت مدیره باشگاه استقلال باشیم، به منزله آن است که هیئت مدیره ورزشی انتخاب شده است ولی اگر تغییری صورت نگیرد، یعنی معامله‌ای سیاسی در هیئت مدیره باشگاه استقلال و حتی پرسپولیس صورت گرفته است.»

راهی برای مجیدی وجود نداشت

واعظ آشتیانی در مورد اینکه پاداش‌های فرهاد مجیدی به بازیکنان از دیدگاه او درست بوده، تأکید کرد: «وقتی که مدیریت باشگاه تیم را رها می‌کند، سرمربی برای آنکه تیمش از گردونه عقب نماند و همچنین حسن نیت خود را ثابت کند، تصمیم به پرداخت پاداش می‌گیرد تا شاگردانش را در کوران مسابقات حفظ کند. راه دیگری برای فرهاد مجیدی وجود نداشت تا شرایط را حفظ کند. اگر شرایط عادی بود قطعاً چنین کاری مورد مؤاخذه قرار می‌گرفت. برای ادامه همکاری با فرهاد مجیدی نیز باید تحلیل فنی درستی صورت بگیرد و اگر تشخیص داده شد حفظ او به سود تیم است، باید از این مربی حمایت شود.»

انتهای پیام/۴۰۴۸/پ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها