0

معانی نمادهای برخی پرچم ها

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

معانی نمادهای برخی پرچم ها
شنبه 18 مرداد 1399  2:59 PM

رنگ‌ها و نمادهای پرچم کشورها به طور تصادفی انتخاب نمی‌شوند. خطوط و ستارگان روی پرچم آمریکا دارای معنی هستند و قطعاً نماد وحدت Union Jack روی پرچم انگلیس نمادی از چیزی است. در این گزارش، با رایج‌ترین نمادهای موجود در پرچم کشورها، آشنا شوید و بدانید منظور از آنها چیست و از کجا آمده‌اند.

پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین از دو نوار افقی به رنگ آبی روشن و یک خورشید در مرکز تشکیل شده‌است. خورشید که چهره‌ای انسانی دارد، به عنوان خورشید ماه مِه شناخته می‌شود که نشان‌دهنده استقلال کشور و خدای خورشید قوم اینکا است. رنگ آبی نمادی از آسمان روشن است و سفیدی که دور خورشید است، یادآور برف سنگین سفید آند است.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا


پرچم استرالیا

طرح اصلی پرچم استرالیا در سال ۱۹۰۱ از میان گروهی از آثار شرکت‌کنندگان در یک رقابت ملی انتخاب شد. شش سر ستاره نشان دهنده وحدت شش ایالت و قلمروست، در حالی که Union Jack نشانگر جایگاه استرالیا در کشورهای مشترک المنافع است و تاریخ شهرک‌سازی در استرالیا توسط انگلیسی ها در ۱۷۸۸ را یادآوری می‌کند.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم برزیل

پرچم برزیل برای نخستین‌ بار در ۱۵ نوامبر ۱۸۸۹ به تصویب رسید. سبز روشن نشانگر جنگل‌های سرسبز و مزارع وسیع برزیل است. نماد اصلی در مرکز، ستاره‌ها و یک توپ آبی، ثروت برزیل را از طلا نشان می‌دهد. کلمات موجود در نماد کره‌زمین Ordem e Progresso نماد ترتیب و پیشرفت است.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم کانادا

پرچم کانادا پرچم قرمز و سفید کانادا با برگ میانی اولین پرچمی است که تاکنون توسط قانون به عنوان پرچم ملی شناخته شده است. در سال ۱۹۶۴، نخست وزیر کانادا کمیته‌ای برای حل مشکل نداشت پرچم در کانادا تشکیل داد و سرانجام تصمیم گرفت تصویری از یک برگ افرا، که برای اولین بار به عنوان بخشی از آرم اسلحه برای انتاریو و کبک استفاده است، در طراحی پرچم استفاده کند.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم فرانسه

پرچم فرانسه دارای سه نوار عمودی است: آبی، سفید و قرمز. این رنگ‌ها از پارچه‌ای گرفته شده بودند که پادشاه لوییز شانزدهم هنگام سخنرانی در یک گردهمایی عمومی در پاریس در طول انقلاب، آن را پوشیده بود.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم ژاپن

پرچم ژاپنی که به Nisshoki معروف است، مستطیل سفید با دایره قرمز در وسط است. دایره قرمز نماینده خدایان خورشید در اساطیر ژاپنی به نام آماتیراسو است که بنیانگذار ژاپن و سلف امپراتورهای آن است و سمبل آینده‌ای روشن می‌باشد. 

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

 

پرچم مکزیک

بر اساس افسانه آزتک‌ها که در ابتدا ساکن زمین بودند، این پرچم یادآور تاریخ مردم مکزیک است. سبز نشانگر امید است، رنگ سفید نشان‌دهنده صلح است و قرمز به معنای شجاعت و قدرت است. پرچم مکزیک در ۱۶ سپتامبر ۱۹۶۸ به تصویب رسید.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم انگلستان

نماد موجود در پرچم انگلستان به سال ۱۸۰۱ بر می‌گردد و به Union Jack معروف است. خطوط قرمز متقاطع نمایانگر قدیس‌های ولز، اسکاتلند و انگلیس هستند.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

پرچم آمریکا

به عنوان شکوه‌قدیمی شناخته شده‌است و از زمان آغاز چندبار طراحی مجدد شده است. پرچمی که امروز می‌شناسیم شامل ۵۰ ستاره و ۱۳ خط است. ستاره‌ها نماینده همه ایالت‌ها در فدراسیون هستند و نوارها سیزده مستعمره انگلیس را نشان می‌دهند که استقلال خود را از پادشاهی انگلیس اعلام کردند.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا

 

توکل به خدا

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها