0

قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس
چهارشنبه 21 خرداد 1399  11:51 AM

پژمان‌فر:

انگشت اتهام در قرارداد ویلموتس به سمت وزارت ورزش است/ لزوم ورود دستگاه‌های امنیتی به شبکه دلالی

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در پرونده قرارداد ویلموتس مسئولان وزارت ورزش و به خصوص وزیر ورزش باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در مورد انتخاب ویلموتس و پروسه رفتن و آمدن این مربی بلژیکی به ایران در مجلس مطرح است و آیا قرار است نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کنند، گفت: در ارتباط با بسته شدن قرارداد و نحو آمدن و رفتن این مربی بلژیکی به فوتبال ایران و تبعاتی که داشته و متاسفانه به این سمت کشیده شده که فوتبال ایران را محکوم می‌کنند و خسارت هفت میلیون دلاری را باید بپردازیم، مجلس به آن ورود کرده و به عواملی که باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده را موشکافه و بادقت در مجلس جهت حفظ بیت‌المال و شناسایی افرادی که تبانی کردند این موضوع در حال پیگیری است.

وی در مورد نوع قرارداد یک سرمربی معمولی و خسارت سنگینی که فوتبال ایران به خاطر نوع بستن قرارداد او متحمل خواهد شد، اظهار کرد: سطح این مربی در این حد نبوده که قرارداد دو میلیون و دویست هزار دلار ببندند؛ قطعا سطح ویلموتس پایین‌تر از این بوده است. بنابراین کسی که با او چنین قراردادی بسته‌اند برای ما مسئله است. از طرفی رفتار و نتایجی که تیم ملی با این مربی به دست آورده است نشان می‌دهد این کار با ابهام شروع شده و با ابهام هم ادامه پیدا کرده است. عواملی که در این موضوع دخالت داشتند؛ چه کسانی که در داخل ایران بودند و چه کسانی که در خارج از ایران در این موضوع دست داشتند را بررسی می‌کنیم. برای مثال شرکتی که به‌عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی ایران و هلند در این نوع قرارداد بستن عامل بوده و زمینه آن را فراهم کرده است. دلالانی که در آلمان این زمینه را فراهم کردند، تمام این موارد طبق اسناد و مستنداتی که در دست داریم در حال بررسی است و از کنار این موضوع به‌طور حتم راحت نمی‌گذریم. برای انتخاب سرمربی تیم ملی گزینه‌های دیگر مطرح بودند و چطور به این گزینه می‌رسند و در نهایت او را به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌کنند. همه این مسائل از طرف ما در مجلس در حال پیگیری است.‌ ضمن اینکه قرارداد ویلموتس پر از ابهامات است و جالب اینکه بندی در قرارداد از ناحیه کسانی که در ایران عاملی  برای بستن قرارداد بودند اضافه می‌شود که در نهایت این خسارت را متوجه ایران کرد. در واقع اگر عوامل ایرانی حضور نداشتند و این بند را اضافه نمی‌کردند ما هیچ‌وقت چنین خسارت سنگینی را متحمل نمی‌شدیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس تاکید کرد: این مسائل اوج شیطنت جریان‌هایی بوده که تلاش می‌کردند این قرارداد یک طرفه به نفع طرف مقابل بسته شود.تبعاتی داخلی و خارجی که این موضوع دارد و اساسا این سوال به وجود می آید که چگونه این قرارداد در رسانه‌ها منتشر می‌شود و خسارت‌هایی که متوجه فوتبال ایران شده یک نتیجه‌گیری را برای ما دارد و آن این است که اگر از نگاه حقوقی یا امنیتی به این پرونده نگاه کنیم کسانی که در این قرارداد ورود کرده‌اند کاملا شائبه‌ جدی مبنی بر حضور دلالان وجود داشته و تضعیف بیت‌المال در این پرونده صورت گرفته که حتما دستگاه‌های امنیتی باید ورود پیدا کنند و این شبکه فساد و دلالی که منجر به این موضوع شده را حتما با آن برخورد و شناسایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته ما متاسفانه شاهد آن بودیم که اقداماتی در حال صورت گرفتن است که همین اقدامات منجر می‌شود که ایران سریعتر به محکومیت دچار شود. متاسفانه از ناحیه برخی عوامل ایرانی چنین اقداماتی در حال صورت گرفتن است که انتظار داریم دستگاه‌های امنیتی به سرعت نسبت به این موضوع ورود پیدا کنند و قبل از اینکه برای این موضوع اقداماتی صورت بگیرد جلوی آن گرفته شود. به نظر من این قرارداد کاملا باطل است و دستگاه‌های حقوقی باید در این موضوع ورود پیدا کنند. این قرارداد با تبانی و به ضرر ایران بسته شده و با کسی است که ارزش و قیمت آن درست نبوده است. اسناد فراوانی در این موضوع داریم که نشان می‌دهد این کار همراه با فساد بوده و حتما هم ما جلوگیری می‌کنیم. 

وی گفت: ما دو مسئله را در این موضوع داریم؛ اولا باید با عواملی که این کار را انجام دادند حتما برخورد شود و ثانیا این برخوردها باید به گونه‌ای باشد که جلوی اقدامات بعدی در آینده را بگیریم. متاسفانه یکی از اشکالات ما این است که برخوردها جدی نیست که بتواند از ارتکاب جرم جلوگیری کند و کس دیگری در این فضا ورود پیدا نکند یا اگر ورود پیدا کند مطمن باشند که برخورد جدی با او صورت می‌گیرد.

پژمان‌فر در پاسخ به این سوال که قبول دارد در موضوع قرارداد ویلموتس کم‌کاری صورت گرفته و فوتبال ما جولانگاه دلالان شده است، عنوان کرد: قطعا کم‌کاری صورت گرفته است. در این موضوع من انگشت اتهام را اول از همه به سمت وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر می‌برم چرا که آن‌ها باید پاسخگو باشند. البته ممکن است آن‌ها عنوان کنند این موضوع باید از فدراسیون فوتبال پاسخ داده شود اما به نظر من ما در مجلس وزیر را می‌شناسیم و او باید پاسخگو باشد.

 

تشکرات از این پست
zahra_53 ravabet_rasekhoon ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها