فولاد کربنی

 
oskoui
oskoui
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 2495
محل سکونت : آذربایجان شرقی

فولاد کربنی
سه شنبه 24 دی 1398  4:25 PM

فولاد کربنی

 

 

فولاد کربنی می تواند به سه دسته اصلی تقسیم شود: فولاد کربن کم (گاهی اوقات به عنوان فولاد سبک شناخته می شود)؛ فولاد کربنی متوسط؛ و فولاد با کربن بالا.

 

فولاد کم کربن (فولاد سبک): به طور معمول شامل 0.04٪ تا 0.30٪ کربن است. این فولاد، یکی از بزرگترین گروه های فولاد کربن است. این دسته، تنوع بزرگی از اشکال را پوشش می دهد. از ورق مسطح تا آهن ساختمانی. بسته به خواص مورد نیاز، عناصر دیگر اضافه می‌شوند و یا افزایش می یابد. به عنوان مثال: در کیفیت نقشه کشی( (DQسطح کربن پایین نگه داشته شده و آلومینیوم اضافه شده است. برای فولاد سازه محتوای کربن بالاتر است و محتوای منگنز افزایش یافته است.

 

فولاد کربن متوسط: به طور معمول یک کربن 0.31٪ تا 0.60٪ و منگنز بین 60.0٪ تا 1.65٪ است. این محصول قویتر از فولاد کربن کم است و شکل، جوش و برش سخت تر است. فولادهای کربنی متوسط معمولا با استفاده از عملیات حرارتی سخت و تمپرمی شوند.

 

فولاد کربن بالا: به طور معمول به عنوان "فولاد ابزار کربنی" شناخته می‌شود، به طور معمول دارای محتوای کربن بین 0.61٪ و 1.50٪ است. فولاد کربن بالا برای برش، خم و جوش بسیار سخت است. هنگامی که عملیات حرارتی انجام می‌شود، بسیار سخت و شکننده می شود.

«آذربایجان، سرِ ایران است»

S.D.Oskoui

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها