0

انتقال 20 هزار كارمند از تهران و تحقق دوركاري 50 درصدي در برخي دستگاه‌ها

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتقال 20 هزار كارمند از تهران و تحقق دوركاري 50 درصدي در برخي دستگاه‌ها
جمعه 24 دی 1389  9:49 AM

89/10/24 - 08:15
شماره:8910040955
نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت رئيس‌جمهور در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
انتقال 20 هزار كارمند از تهران و تحقق دوركاري 50 درصدي در برخي دستگاه‌ها

خبرگزاري فارس: معاون حقوقي، استان‌ها و امور مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهوري گفت: تا كنون 120 شركت دولتي و 20 هزار كارمند از تهران به استانهاي ديگر منتقل شده‌اند.

عبدالعلي تاجي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در مورد آمار انتقال شركتها از تهران افزود: تاكنون 120 شركت دولتي به طور كامل از تهران منتقل شده كه تعدادي از اين شركت‌ها زيرمجموعه وزارت نيرو هستند كه بايد ساختمان‌هاي تخليه شده آنها در اختيار دفتر معاونت اول و كارگروه انتقالي قرار گيرد.

* انتقال 20 هزار كارمند از تهران

معاون حقوقي، استان‌ها و امور مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور در مورد انتقال كارمندان از تهران گفت: حدود 23 هزار كارمند به صورت داوطلبانه در سايت انتقالي ثبت نام كرده‌اند كه تعدادي از آنها منتقل شده و با احتساب افراد منتقل شده و نيز كارمندان انتقال يافته همراه شركت‌ها در مجموع تاكنون 20 هزار كارمند از تهران منتقل شده است.
تاجي همچنين با بيان اينكه قبلا بر اساس مصوبه كارگروه انتقالي هرگونه استخدام جديد براي كليه دستگاه‌هاي ملي و استاني شهر تهران ممنوع شده بود، گفت: در جلسه كارگروه انتقالي در روز سه شنبه مقرر شد، بخشي از نيروهاي انساني دستگاه‌هاي شهر تهران به استان البرز منتقل شوند.
وي افزود: همچنين پيشنهادي از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران راجع به فرزندان شهدا ارائه شد كه به تصويب كارگروه رسيد و مقرر شد فرزندان شهدا با مدرك ليسانس و بالاتر از مصوبه ممنوعيت استخدام در تهران مستثني شوند و به كارگيري اين افراد به شرط نياز دستگاه‌هاي اجرايي اشكال نخواهد داشت.
تاجي در پاسخ به اين پرسش كه آيا امتيازات مسكن و اضافه حقوق كه به كارمندان انتقالي وعده داده شده بود، اختصاص يافت، گفت: مقرر شد، فرم‌هايي براي كليه دستگاه‌هاي اجرايي استاني و نيز استانداري‌ها ارسال شود كه آنها در مورد كارمندان منتقل شده از تهران به استان گزارش دهند كه چه مقدار از تسهيلات تعهدشده به كارمند پرداخت شده است.
وي افزود: بخش عمده‌اي از تسهيلات قول‌داده شده به كارمندان پرداخت شده و اين بخش نيز در حال انجام است.
تاجي در مورد دور كاري گفت:‌ در معاونت حقوقي، استان‌ها و امور مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهوري 30 درصد كاركنان دور كار شدند و برخي دستگاه‌ها بيش از 50 درصد كارمندان خود را دور كار كرده‌اند.
وي اظهار اميدواري كرد: تا پايان سال جاري دست‌كم 40 درصد از كاركنان دستگاه‌هاي دولتي در تهران و كلان‌شهرها تبديل به دور كار مي شوند.
تاجي در پاسخ به اين پرسش كه آيا زيرساخت لازم از نظر ارتباطات و فناوري اطلاعات براي كارمندان دوركار فراهم شده است، گفت:‌ اولا در حوزه زيرساخت‌ها امكانات لازم فراهم شده است، از طرفي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام كرده در جاهايي كه زيرساخت ارتباطي به قدر كافي وجود ندارد، اين زيرساخت‌ها را ايجاد خواهد كرد.
وي تاكيد كرد:‌ در آئين‌نامه دوركاري مشاغلي كه قابل انجام از طريق دوركاري باشند، شامل مشاغل كارشناسي، پژوهشي و تحقيقاتي به راحتي در محيط خارج از اداره و از طريق اينترنت قابل انجام است و اين مشاغل در آئين‌نامه شناسايي شده است.
وي تاكيد كرد: به نظر ما زيرساخت لازم براي اجراي دوركاري در كشور فراهم شده و در برخي مشاغل خاص بايد زيرساخت‌هاي ويژه‌اي فراهم شود كه در اين زمينه نيز مشكلي نخواهد بود.
معاون حقوقي، استان‌ها و امور مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور در مورد لايحه برنامه پنجم توسعه گفت:‌ اين لايحه با رويكرد تحول در نظام اداري تدوين شده است و با اجراي احكام برنامه پنجم تحول شگرفي در نظام اداري كشور اتفاق مي‌افتد.
تاجي افزود: برنامه‌هايي در مورد واگذاري تصدي‌هاي اجتماعي و خدماتي و نيز توزيع مناسب نيروي انساني در دستگاه‌هاي ملي و استاني در قانون برنامه پنجم پيش‌بيني شده كه با اجراي آن تحول در نظام اداري و نيز عدالت توزيع نيرو در دستگاه‌‌ها ايجاد مي‌شود.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها