0

سخنان رهبر ایران بازتاب «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» بود

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 6113
محل سکونت : اصفهان

سخنان رهبر ایران بازتاب «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» بود
دوشنبه 27 خرداد 1398  9:43 AM

مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست؛

سخنان رهبر ایران بازتاب «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» بود

مقاله نویس واشنگتن پست نوشت: در صدای رهبر ایران می توان بازتاب این جمله آیت الله خمینی را شنید که گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

سخنان رهبر ایران بازتاب «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» بود پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست در مطلبی به قلم دیوید ایگنیشس نوشت: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، ایران را به حملاتی ضد نفتکش ها در نزدیکی تنگه هرمز متهم کرده است.زمانی که او سخن را می گفت تصاویری از ستون هایی از دود بر فراز دو نفتکش در حال برخاستن به هوا بود.

پمپئو نتوانست مدرک محکمی علیه ایران ارائه کند و ایران این حملات را رد کرد. به نظر می رسد که پاسخ آمریکا به ایران در حال حاضر ادامه افزایش فشارها باشد. پمپئو در سخنان خود گفت: سیاست ما همچنان تلاش های دیپلماتیک و فشارهای اقتصادی برای بازگرداندن ایران بر سر میز مذاکره است.

حملات روز پنج شنبه از اهمیت زیادی برخوردار بود.یکی از نفتکش هایی که هدف قرار گرفت متعلق به ژاپن بود.این حمله در زمانی روی داد که آبه شینزو نخست وزیر ژاپن در تهران حضور داشت و حامل پیامی از رئیس جمهور ترامپ برای رهبر معظم ایران بود.
پمپئو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ماموریت آبه درخواست از رژیم برای کاهش تنش ها و ورود به مذاکرات بود.

درخواست آبه از طرف آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران رد شد.آبه همچنین شاهد حمله به نفتکش کشورش بود. به طور خلاصه سیاست فشار حداکثری ترامپ با مقاومت حداکثری آیت الله خامنه ای روبرو شده است. سخنان اخیر ترامپ درباره میل احتمالی ایران به مذاکره نادرست بوده است.امید کمی وجود دارد که رفتار ایران به سرعت میانه رو شود!

آمریکا سال گذشته با خروج از توافق اتمی خود را در جهان منزوی کرد. امیدهای ترامپ برای رسیدن به یک پیروزی سریع به بن بست منجر شده است.این موضوع سبب شد که ترامپ در سخنرانی های خود عقب نشینی هایی داشته باشد و ایران را دعوت به مذاکره کند. ترامپ در صحنه دیپلماتیک باهوش و موفق نبوده است.

سیر تحولات هفته های اخیر قابل توجه بوده است.ترامپ به شدت خواهان استفاده از دیپلماسی است و از ایران می خواهد که بر سر میز مذاکره بازگردد و بر روی یک توافق جامع تر و بادوام تر که معتقد است از سلف وی یعنی اوباما بهتر است مذاکره کند.در این حال، آیت الله خامنه ای به شدت بر مواضع خود پافشاری می کند. صدای را آیت الله خامنه ای نمی توانستیم شفاف تر از روز پنج شنبه و مخالفت وی با میانجی گری آبه مشاهده کنیم.

آیت الله خامنه ای گفت: من ترامپ را فردی که شایسته تبادل پیام باشد نمی دانم. ما با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.
در صدای رهبر ایران بازتاب این جمله آیت الله (امام) خمینی را می توان شنید که گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

 گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛

بیشتر بخوانید

درخواست ترامپ از آیت‌الله خامنه‌ای/ پاسخ‌های رهبرانقلاب چه بود؟

اتحادیه اروپا اولتیماتوم ۶۰ روزه ایران را بررسی می‌کند. 

پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم 

حمله به نفتکش‌ها؛ کار آمریکا یا اسرائیل 

 

تشکرات از این پست
hosinsaeidi khaliln ali_81 majid68 fatemeh_75
دسترسی سریع به انجمن ها