سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است/بابت برجام پولی به ایران پرداخت نشد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5463
محل سکونت : اصفهان

سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است/بابت برجام پولی به ایران پرداخت نشد
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  10:05 AM

سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است/بابت برجام پولی به ایران پرداخت نشد

تیم کین در توئیتی ضمن متوهم خواندن ترامپ، افزود رئیس‌جمهور آمریکا هرگز متن توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی را نخوانده است.

سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است/بابت برجام پولی به ایران پرداخت نشد/دارایی‌های خود تهران را آزاد کردیم تیم کین، عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا از ایالت ویرجینیا، امروز (چهارشنبه) در توئیتی نوشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، متوهم است. این سناتور دموکرات همچنین اذعان کرد مشخص است که رئیس جمهور آمریکا هرگز متن توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، موسوم به برجام، را نخوانده است.

تیم کین این توئیت را در پاسخ به یک پیام توئیتری ترامپ درباره هزینه ساخت دیوار مرزی، منتشر کرد. ترامپ در این توئیت مدعی شده بود: دموکرات ها و رئیس جمهور (پیشین آمریکا) اوباما 150 میلیارد دلار به ایران پول دادند، اما نمی توانند 5 میلیارد دلار برای امنیت ملی آمریکا و ساخت دیوار مرزی (در مرز میان آمریکا با مکزیک) بدهند.

تیم کین در ادامه توئیت خود نوشته است حتی یک ریال هم به ایران بابت امضای توافق هسته ای پرداخت نشد، بلکه آمریکا پول های خودِ ایران را که در بانک ها بلوکه شده بود، آزاد کرد. این سناتور آمریکایی در ادامه توئیت خود نوشته برجام باعث شده است برای چندین دهه بر برنامه های هسته ایران محدودیت اعمال شود و بر فعالیت های هسته ای این کشور نظارت شود. تیم کین همچنین نوشته است توافق هسته ای، ایران را از خرید، تصاحب و یا توسعه تسلیحات هسته ای منع می کند.

این سناتور آمریکایی همچنین در توئیت دیگری نوشته است ترامپ تنها به دلیل اعتراض سران نظامی دولت خود و خود‌کم‌بینی‌ در برابر اوباما، از توافق هسته ایران خارج شد. تیم کین همچنین اذعان می کند عربستان سعودی (در این ماجرا) از این خودکم‌بینی‌ ترامپ برای پیشبرد اهدافش استفاده کرده است.

گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها