دانلود کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه

 
dexter66
dexter66
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 3
محل سکونت : آذربایجان

دانلود کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه
یک شنبه 28 بهمن 1397  1:43 PM

دانلود کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه

کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه آخرین تالیف صفی علیشاه است.

حاج میرزا حسن اصفهانی (۱۲۱۴ – ۱۲۷۸ شمسی) ملقب به صفی علیشاه، از مشهورترین مشایخ و بزرگان متصوفه و از جمله فضلا و بزرگان عرفای سلسله نعمت‌اللهی بود. او که شاعری توانا و عارفی مطلع بود، سلسله صفی علیشاهی را بنیان نهاد. صفی علیشاه در بخش اول کتاب پیش رو که موسوم به اسرار المعارف می باشد در مورد عارف، درویش، صوفی، خلافت، اهل توحید و … سخن گفته است. انسانیت، سلوک باطن، آداب ظاهر، سلوک تصوف، تمییز درویش از غیر، ظهور امام مهدی عج، اصول مدنیت، نصیحت به عرفا و رذائل اخلاقی بر صوفی دیگر عناوینی هستند که محور بحث قرار گرفته اند. این کتاب که خاتمه آن با چند شعر آراسته شده، در سال ۱۳۴۰ در نشر اقبال به چاپ رسید.

نویسنده در اول کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه چنین میفرماید:

ای عزیز این کتاب تصوف است فقیر صفی علی به موهبت غیبی و اشاره قدسی نوشته ام تا از برای اهلش اگر در روزگار یافت شود سر رشته باشد و عجالتا موجب تشویق طالبان عالی همت شود.

اما تو را نصیحت میکنم که هرگز پیرامون این امر نگردی و جان خود را بوالهوسانه به تلف ندهی به همانکه تصوف را کمال دانی و اهلش را نوعا گرامی بداری و دوست باشی قناعت کن که تو را کافیست. از آنکه تصوف به سان گوهریست در قعر محیطی که عمر آن به اندازه عمر آدمیست و نهنگان بسیار در اطراف آن صدفست.

لینک دانلود

http://yon.ir/CSlz3

 

 

تشکرات از این پست
hosinsaeidi khaliln
دسترسی سریع به انجمن ها