0

آمادگي براي توسعه رفت و آمدها در سطح عالي مقامات سياسي ايران و چين

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمادگي براي توسعه رفت و آمدها در سطح عالي مقامات سياسي ايران و چين
پنج شنبه 23 دی 1389  12:43 PM

89/10/23 - 11:39
شماره:8910230136
نسخه چاپي ارسال به دوستان
صالحي در ديدار سفير جديد پكن مطرح كرد؛
آمادگي براي توسعه رفت و آمدها در سطح عالي مقامات سياسي ايران و چين

خبرگزاري فارس: صالحي در ديدار سفير جديد چين آمادگي كشورمان را براي برگزاري كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي، برگزاري كميسيون فرهنگي و توسعه رفت و آمدها در سطح عالي مقامات سياسي دو كشور اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، «خونيانگ يو» سفير جديد چين در جمهوري اسلامي ايران چهارشنبه رونوشت استوارنامه خود را به علي اكبر صالحي سرپرست وزارت امور خارجه تقديم كرد.
صالحي در اين ديدار با آرزوي موفقيت براي سفير در مأموريت ديپلماتيك جديد گفت: روابط ما با چين دوستانه و خوب است و معتقديم كشور ايران در منطقه خاورميانه و غرب آسيا و چين در شرق آسيا دو كشور قدرتمندي هستند كه داراي جايگاه و نقش ويژه‌اي در دنيا مي‌باشند و بايد از اين موقعيت در راستاي توسعه هرچه بيشتر همكاري‌هاي دوجانبه، منطقه‌اي و بين‌المللي بهره برداري كنيم.
وي ابراز اميدواري كرد: سفير جديد چين در كشورمان زمينه تحكيم هر چه بيشتر روابط با كشورش را فراهم كند تا روابط فيمابين دو كشور در زمينه‌هاي سياسي، اقتصادي، تجاري و فرهنگي توسعه يابد.
سرپرست وزارت امور خارجه همچنين با استقبال از برگزاري مراسم چهلمين سالگرد برقراري روابط فيمابين دو كشور، آمادگي كشورمان را براي برگزاري كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي، برگزاري كميسيون فرهنگي و توسعه رفت و آمدها در سطح عالي مقامات سياسي دو كشور اعلام كرد.
سفير چين نيز با تشكر از انجام اين ديدار سلام گرم وزير خارجه كشورش را به صالحي ابلاغ و با ابراز تأسف به مناسبت حادثه سقوط هواپيماي مسافربري در اروميه، مراتب تسليت خود و مقامات دولت متبوعش را به دولت، ملت و خانواده‌هاي بازماندگان اعلام كرد.
وي ايران را كشوري مهم در منطقه دانست و گفت: ايران كشوري داراي فرهنگ كهن با تاريخ ديرينه مانند چين مي‌باشد و ما از اين نظر داراي اشتراك هستيم كه اين پايه خوبي براي گسترش همكاري‌ها مي‌باشد و مي‌توانيم همكاري بيشتري داشته باشيم.
خونيانگ يو افزود: روابط ما نسبت به سال‌هاي گذشته با كوشش و تلاش طرفين گسترش يافته است، گرچه با توجه به ظرفيت‌هاي موجود از اين وضعيت راضي نيستيم.
سفير جديد چين با اشاره به تماس‌هاي رؤساي جمهور و ساير مقامات دو كشور اظهار داشت: اراده سياسي براي گسترش روابط در مقامات عاليرتبه وجود دارد. ما ظرفيت گسترش هر چه بيشتر روابط را داريم و بايد از آن استفاده كنيم، گرچه روابط اقتصادي خوبي داريم و حجم مبادلات فيمابين در سال 2010 ميلادي بالغ بر30 ميليارد دلار شد. اميدواريم حجم مبادلات در سال جاري گسترش يابد.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها