برنامه آمریکا برای ساخت هواپیمای فضایی چندبار مصرف

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89274
محل سکونت : خراسان رضوی

برنامه آمریکا برای ساخت هواپیمای فضایی چندبار مصرف
شنبه 6 خرداد 1396  10:39 AM

مهر - بویینگ و ارتش آمریکا مشغول ساخت هواپیمای فضایی چندبار مصرف هستند که می‌تواندطی ۱۰ روز ۱۰ پرواز انجام دهد و همراه خود ماهواره به فضا ببرد.

 

به گزارش سی نت، پروژه مرموز ساخت هواپیمای فضایی X37b یک گام به واقعیت نزدیک‌تر شده  است. این درحالی است که برخی معتقدند این یک هواپیمای جاسوسی است و عده ای دیگر آن را یک بمب‌افکن فضایی می‌دانند.

 

به هرحال ساخت این هواپیما بخشی از  برنامهXS-1  است که قرار است در ۲۰۲۰ رونمایی شود و مقامات نظامی ادعا می‌کنند ساخت چنین هواپیمایی دسترسی سریع و ارزان به فضا را فراهم می‌کند بنابراین گام مهمی در زمینه تامین امنیت به شمار می رود.  هم اکنون بویینگ و سازمان DARPA مشغول همکاری برای ساخت این هواپیمای فضایی هستند. البته بویینگ از ارائه جزئیات در این باره خودداری کرد.


 هواپیمای مذکور که به نام «فانتوم اکسپرس» هم مشهور است، در ابعاد یک جت تجاری ساخته می‌شود. این هواپیما مانند موشک از زمین بلند می‌شود و خود را به فضای فراتر از جو زمین می‌رساند.

 

در این مرحله یک موشک جداشدنی و ماهواره‌ای از هواپیما جدا می‌شوند و سپس دوباره به زمین بازگشته و مانند یک هواپیما فرود می‌آید. هدف از ساخت این هواپیما طراحی نسل جدیدی از وسایل حمل و نقلی است که هزینه های حمل بار به فضا را بکاهد. قرار است این هواپیما طی ۱۰ روز ۱۰ پرواز انجام دهد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها