0

آموزش زبان ژاپنی

 
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43923
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:آموزش زبان ژاپنی
دوشنبه 15 شهریور 1395  10:21 AM

الف- الفبای هیراگانا (Hiragana):

           این الفبا با ساده کردن تعدادی از کانجی ها در ژاپن به وجود اومد و معروفه که نشانه های این الفبا که معمولا از خطوط منحنی و نرم تشکیل شده اند، توسط زنان ژاپنی ابداع شده و استفاده می شده. البته امروزه همه از این الفبا بهره می برند. تعدادی از این نشانه ها و کانجی هایی که این حروف از ساده کردن شکل اون ها به دست اومده، در زیر نشون داده شده:

 

02-0002-j3__persia-yamato.ir

           نشانه های نوشتاری پایه در الفبای هیراگانا:

02-0002-j1__persia-yamato.ir

           کاربرد عمده الفبای هیراگانا، در (۱) صرف افعال ژاپنی و (۲) نشون دادن تلفظ کانجی هاست.

(۱) برای صرف افعال ژاپنی که اصالتا در ترکیبی شامل کانجی نوشته می شن، به انتهای اونها چند تا از حروف الفبای هیراگانا اضافه می شه که مشخصاتی چون زمان، نمود، وجه، مثبت یا منفی بودن، لازم یا متعدی بودن و… رو نشون می ده.

           برای نمونه، فعل «خواندن» در زمان حال با اضافه شدن نشانه های هیراگانای «みます» به کانجی «読» که بن فعل محسوب می شه، به صورت «読みます» نمایش داده می شه و در زمان گذشته با اضافه شدن نشانه های هیراگانای «みました» به بن فعل، به صورت «読みました» نمایش داده می شه. طبق جدول زیر:

02-0002-j4__persia-yamato.ir

* نکته: وقتی حروف هیراگانا به این صورت مورد استفاده قرار می گیرند، به اونها «اُکوری گانا» (okurigana) گفته می شه.

(۲) برای نشون دادن تلفظ کانجی های زبان ژاپنی، بالای اون ها از حروف هیراگانایی استفاده می شه که روش خوندن هر کانجی رو نشون می ده. مثلا روی کارت ویزیت ها، معمولا بالای اسم افراد، تلفظش هم با هیراگانا نوشته شده. یا راهنمای اسم محلات در تابلوهای راهنما و بطور کلی کانجی های مشکل در متون مختلف معمولا با الفبای هیراگانا نشون داده شده. وقتی حروف هیراگانا در این کاربرد استفاده می شه، به اونها «فوری گانا» (furigana) گفته می شه.

ضمنا در آموزش زبان ژاپنی به بچه های ژاپنی و دانشجویان خارجی در سطوح مقدماتی، با توجه به ساده بودن فراگیری هیراگانا، قبل از دیگر الفباها، از این الفبا استفاده می شه.

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

تشکرات از این پست
rozgol
دسترسی سریع به انجمن ها