0

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)
دوشنبه 14 تیر 1395  5:17 PM

در بین تیم های حاضر در لیگ شانزدهم، استقلال تهران غنی ترین تیم از نظر مدافع میانی است، آبی پوشان 5 مدافع وسط را در بین بازیکنان خود دارند، مدافعانی که سه نفر از آنها در فصل نقل و انتقالات به این تیم اضافه شدند.

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)

 

به گزارش "ورزش سه"، آبی‌های پایتخت از نظر تعداد مدافع میانی در وضعیت خوبی به سر می‌برند، این در حالیست که تراکتورسازان نیز با بهره گیری از مدافعان باتجربه شرایط مناسبی برای حضور در لیگ شانزدهم دارند.


با بررسی مدافعان میانی تیم‌های حاضر در لیگ برتر همراه "ورزش سه"، باشید:

 

استقلال؛ خرید جنجالی آبی‌ها

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


آبی پوشان از وضعیت مناسبی در قلب دفاع خود بهره‌مند هستند، آنها که حنیف عمران زاده را دیگر در بین خود نمی‌بینند هرائر مگویان و امین حاج محمدی را از فصل قبل به همراه خود دارند. استقلالی‌ها در این پست یکی از جنجالی‌ترین خریدهای فصل‌های اخیر را در کارنامه خود ثبت کردند، آنها توانستند با مدافع سابقاً پرسپولیسی یعنی محمدحسین کنعانی زادگان نیز به توافق برسند و وی را جذب این تیم کنند، به غیر از این بازیکنان رابسون برزیلی و مجید حسینی که به صورت قرضی به تیم راه آهن پیوسته بود نیز بازیکنان دیگر استقلال در این پست هستند.


تراکتورسازی؛ از تهران و اصفهان تا تبریز

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


اما تبریزی‌ها در این پست توانستند با جلب رضایت خالد شفیعی وی را در این تیم نگه دارند، علاوه بر او محسن بنگر باتجربه نیز از جمع سرخ‌های تهران به میان سرخ‌های تبریز کوچ کرد تا برای تراکتوری‌ها به میدان برود، به غیر از این دو بازیکن، تراکتورسازان سرباز مهم را هم به جمع خود اضافه کردند، هادی محمدی که فصل گذشته در قلب دفاع ذوبی‌ها حضور داشت در  لیگ شانزدهم برای تبریزی‌ها به میدان می‌رود. در این پست محمدرضا مهدی زاده نیز از دفاع داماش گیلان به عنوان یکی از سهمیه‌های زیر 21 سال به جمع تبریزی‌ها اضافه شد.


پرسپولیس؛ بیشترین تغییر در بین لیگ برتری‌ها

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


سرخ پوشان یکی از تیم‌هایی بودند که بیشترین تغییرات را در دفاع و در بین تیم‌های لیگ برتری داشتند، بنگر، ماریچ و اومانا بازیکنان جدا شده از این تیم هستند و نورمحمدی قرارداد خود را تمام شده می‌بیند و احتمال حضور وی در تیم‌های دیگر بسیار است، بنابراین 4 مدافع میانی پرسپولیسی‌ها در این تیم حضور نخواهند داشت و به جای آنها سیدجلال حسینی، حامد آقایی و آنتونی گولچ جذب این تیم شدند. البته برانکو عنوان کرده است که به دنبال یک دفاع میانی دیگر است تا در بازی‌های لیگ دست خود را خالی نبیند و در این میان عده‌ای نیز معتقدند وی به دنبال استفاده از محمد انصاری در دفاع میانی است، مدافع چپی که در لیگ پانزدهم و در امور دفاعی موفق نشان داد.  


گسترش فولاد؛ جمع باتجربه‌ها

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


تبریزی‌ها استخوان بندی اصلی خود را برای حضور در لیگ شانزدهم حفظ کرده‌اند، آنها مرتضی اسدی و سیدمحسن حسینی را در بین خود خواهند داشت و به احتمال بالا با محمد نصرتی نیز به توافق خواهند رسید تا در لیگ شانزدهم با همان ترکیب قبلی به میدان بروند. این سه بازیکن به همراه مهران فرضیات چهار مدافع اصلی گسترشی‌ها در قلب دفاع محسوب می‌شود.


استقلال خوزستان؛ باقی ماندن کاپیتان

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


تیم قهرمان لیگ قبلی بلافاصله پس از پایان لیگ یکی از بهترین‌های خود یعنی کولیبالی را ازدست داد اما آنها توانستند رضایت کاپیتان خود یعنی محمد طیبی را جلب کنند تا اوضاع به مراتب بدتری پیدا نکنند، پس از باقی ماندن طیبی، خوزستانی‌ها به سراغ عزت اله پوقاز رفتند تا پدیده یکی دو فصل اخیر ملوانی‌ها را به تیم خود بیاورند. این دو بازیکن اصلی‌ترین بازیکنان پورموسوی در قلب دفاع است ضمن اینکه مدافع چپ این تیم یعنی عقیل کعبی نیز قابلیت بازی در این پست را دارد.


سپاهان؛ استارت خریدها با دفاع

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


هادی عقیلی، عبداله کرمی و به احتمال زیاد پادووانی مدافعان میانی جدا شده از جمع سپاهانی‌ها هستند، آنها در اولین اقدام و پس از قرارداد با سرمربی قهرمان موفق شدند یکی از بهترین مدافعان فصل گذشته یعنی موسی کولیبالی را به عضو خود درآوردند، اصفهانی‌ها علی احمدی را از فصل قبل به همراه خود دارند و البته شجاع خلیل زاده نیز پس از اتمام خدمت سربازی خود بازهم به جمع طلایی پوشان بازگشت.


سایپا؛ قدیمی‌ها ماندند

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


نارنچی پوشان هم به سنت سال‌های قبل، بازیکنان باتجربه خود را در تیم نگه داشتند تا کماکان مدافعان میانی سال‌های قبل این تیم بازهم باری سایپا به میدان بروند، سجاد مشکل پور، مجید ایوبی و حامد شیری سه مدافع میانی این هستند که در لیگ شانزدهم نیز با پیراهن نارنجی به میدان خواهند رفت ضمن اینکه سیامک کوروشی نیز به این تیم پیوست تا دست فرکی برای چینش قلب دفاعی خود باز باشد.


ذوب آهن؛ از دست رفتن مدافع اصلی

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


ذوبی‌ها که یکی از کم تحرک ترین تیم‌های حاضر در بازار نقل و انتقالات محسوب می‌شوند یکی از بهترین بازیکنان خود در فصل قبلی را در این پست از دست دادند، آنها در غیاب هادی محمدی تنها محمد نژاد مهدی و وحید محمدزاده را در قلب دفاع دارند و پیداست با توجه به حضور در لیگ قهرمانان آسیا، باید در این باره اقدامات مهمتری را در پیش بگیرند.


پیکان؛ یکی از قبل و یکی جدید

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


خودروسازان اخیراً توانستند مدافع باتجربه سابقاً استقلالی یعنی امیرحسین صادقی را به جمع خود اضافه کنند، آنها البته در این پست سیاوش یزدانی را نیز در بین بازیکنان خود داشتند اما این احتمال وجود دارد که با توجه به حضور مجدد در بین تیم‌های لیگ برتری بازهم در این باره دست به خرید بزنند.


ماشین سازی؛ نبض اصلی در دست خارجی‌ها

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


یاران رسول خطیبی پس از حضور در لیگ برتر و با آغاز فصل نقل و انتقالات به خوبی توانستند به بازیکن‌های مورد نظر خود برسند، البته آنها در قلب دفاعی خود به سراغ دو بازیکن خارجی رفتند و دیتمار به یکای و ادسون هنریکه را جذب تیم خود کردند، اقدام دیگر ماشین سازان در این پست، سبزپوش کردن بهمن کامل، مدافع تیم فولاد خوزستان بود.


پدیده؛ یک ارمنستانی در خط دفاع

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


محمدحسین مرادمند از فصل قبل در جمع مشهدی باقی ماند، البته از بین مدافعان میانی فصل قبل باید به فریبرز گرامی هم اشاره کرد که پدیده‌ای باقی ماند، البته در این میان هنوز مشخص نیست خمیسی در این خواهد ماند یا خیر، عبداله حسینی به همراه ارازدات هارویان دو مدافع میانی دیگر یاران مهاجری محسوب می‌شوند، هارویان که یکی از بازیکنان تیم ملی ارمنستان است اخیراً به عضویت مشهدی‌ها درآمد.


فولاد خوزستان؛ بازگشت مدافعان قدیمی

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


فولادی‌ها در این پست توانستند یکی از بازیکنان قدیمی خود را مجدداً به عضویت دربیاورند. عبداله کرمی پس از جدایی از سپاهانی‌ها بازهم پیراهن فولاد را به تن خواهد کرد، علاوه بر او ایوب والی نیز پس از اتمام محرومیتش بازهم برای سرخ‌های اهواز به بازی می‌پردازد، محمد اهل شاخه و سروش سعیدی نیز دو مدافع میانی دیگر فولادی‌ها در لیگ شانزدهم محسوب می‌شوند.


مشهد؛ پرسپولیسی سابق در مشهد

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


فرهاد کاظمی نیز برای حضور در لیگ شانزدهم تاکنون روی بازیکنان قدیمی خود بیشتر حساب باز کرده است، آنها محسن آقایی، بهروز افشار و امیرحسین صدقی را فصل قبل نگه داشتند و در فصل نقل و انتقالات اقدام به جذب مدافع سابق پرسپولیسی‌ها کردند و محمدرضا خانزاده را به عضویت خود درآوردند.


صبا؛ تنها یک نفر در قلب دفاع

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


قمی‌ها پس از جدایی تعدادی از بازیکنان خود تنها مسعود حق جو را در بین خود به عنوان مدافع وسط می‌بینند. البته نیما داغستانی، مدافع چپ این تیم نیز قابلیت بازی در این پست را دارد اما تاکنون به بازی گرفته نشده است. صادقی و ماچادو دو مدافع مهم جدا شده از جمع صبایی‌ها محسوب می‌شوند.


صنعت نفت؛ خلوت و بی سروصدا

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


صنعت نفتی‌ها نیز در حال حاضر تنها یک مدافع میانی به نام حسین بغلانی در میان خود دارند، آنها که پس از حضور در لیگ برتر اقدام به جذب حنیف عمران زاده کردند اما در نهایت نتوانستند با این بازیکن توافق کنند و عمران زاده به جمع آبادانی ها نپیوست.


نفت تهران؛ در ادامه بلاتکلیفی

 

نفوذناپذیران لیگ برتری (گزارش ویژه)


پس از جدایی مدافعانی همچون سیدجلال حسینی و سیامک کوروشی، نفتی‌ها موفق شدند با مدافع سابق خود یعنی احمد آل نعمه به توافق برسند تا فصل آینده پیراهن این تیم را به تن کند، البته محمد دانشگر، مدافع جوان این تیم کماکان در تیم نفت حضور دارد و البته باید دید این تیم در صورت خروج از بلاتکلیفی چه برنامه‌ای برای جذب بازیکنان جدید در پیش خواهد گرفت.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها