0

حمایت از حذف ممنوعیت واردات خودروهای با حجم بالای 2500 سی‌سی/ واردات بر اساس ارزش دلاری بهترین معیار

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

حمایت از حذف ممنوعیت واردات خودروهای با حجم بالای 2500 سی‌سی/ واردات بر اساس ارزش دلاری بهترین معیار
چهارشنبه 2 تیر 1395  12:51 PM

میثم رضایی، با اعلام این خبر گفت: با مصوبه جدید وزارت صنعت، ساز و کار مثبت و شفافی در سامانه ثبت سفارش خودرو ایجاد خواهد شد. این مصوبه باعث بستر ساز فضای سالم، رقابتی و عادلانه در بازار می‌شود و انگیزه بیشتری برای فعالان این حوزه در جهت تحقق حقوق مصرف کنندگان ایجاد می‌کند.

به گفته وی، یکی از مسائلی که مورد اعتراض واردکنندگان غیر رسمی خودرو، حذف ناگهانی ثبت سفارش برخی خودرو‌ها از روی سایت ثبت سفارش بود که این ضعف موجب ایجاد اختلال در ثبت سفارش توسط واردکنندگان شده بود که بار‌ها طی نامه‌نگاری‌ها و نیز ملاقات‌های حضوری با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار رفع این اشکال در جهت ایجاد فضای رقابتی، سالم و عادلانه شده بودیم که با نظر مساعد مقامات و مسئولان وزارت خانه، این مهم تحقق یافت.

رضایی با بیان اینکه مصوبه جدید دولت، اصلاحیه‌ای بر مصوبه آخر سازمان حمایت بوده است، تصریح کرد: طبق مصوبه وزارت صنعت، ثبت سفارش واردات خودرو در دو مرحله انجام خواهد شد که ابتدا ثبت سفارش اولیه صورت می‌گیرد و پس از آن، در زمان حمل خودرو شماره شاسی به وزارت صنعت اعلام می‌شود و در صورت تأیید وزارت صنعت، اجازه ثبت سفارش مرحله دوم داده شده و کد هشت رقمی برای واردکنندگان صادر می‌‌شود.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو، تاکید کرد: با مصوبه جدید وزارت صنعت، ثبت سفارش واردات خودرو دارای مدت زمان مشخصی خواهد بود و خودروهای وارداتی به یک باره از سامانه ثبت سفارش حذف نمی‌شود.

وی تلاش و اهتمام ویژه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع موانع و مشکلات پیش روی نمایندگان رسمی و غیر رسمی خودرو را به نفع مصرف‌کنندگان نهایی دانست و از آمادگی انجمن صنفی واردکنندگان خودرو همچون انجمن واردکنندگان خودرو در جهت بهتر شدن فضای رقابتی در این حوزه و رفع برخی مشکلات خبر داد تا همکاری‌های لازم با مسئولان و فعالان این بازار همچون گذشته ادامه یابد.

رضایی موضوع ممنوعیت واردات خودرو با حجم موتور ۲۵۰۰ سی. سی را نیازمند بررسی و تحلیل دوباره دانست و خاطرنشان کرد: ما نیز موافق موضوع ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۱۰۰ هزار دلار هستیم چراکه حجم موتور نمی‌تواند معیار و ملاک مناسبی برای لوکس بودن خودرو باشد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها