كيا اپتيما هيبريدي، دوستدار محیط زیست در شیکاگو

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89266
محل سکونت : خراسان رضوی

كيا اپتيما هيبريدي، دوستدار محیط زیست در شیکاگو
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  01:15 ب.ظ

 

کیا در نمایشگاه بین المللی اتومبیل شیکاگو 2016 از دو نسخه جدید اپتیما پرده برداری کرد، کیا اپتیما هیبریدی و کیا اپتیما پلاگین هیبریدی که هر دو در جهت بهبود مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا در برنامه تولیدی شرکت خودروسازی کیا قرار گرفته‌اند.


این دو خودروی کیا اپتیما در فرم کلی بدنه شبیه به نسخه‌های قبلی خود هستند، ولی همچون سایر خودروهای هیبریدی، تغییراتی جزیی را در طراحی خود تجربه کرده‌اند، از این رو می‌توان مشاهده کرد که در طراحی دو خودروی کیا اپتیما، از جلوپنجره‌ای مشبک کوچک‌تر شده، سپر جلو از نو طراحی شده با ورودی‌های اصلاح شده روی آن، چراغ‌های جلویی LED تغییر پیدا کرده، دیفیوزر زیر سپر عقب متناسب با خودروهای هیبریدی و در آخر هم بر روی هر دو خودروی مذکور از رینگ‌های جدید آلیاژی استفاده شده است.


در نسخه هیبریدی نیز شرکت سازنده از پیشرانه‌ای 2 لیتری GDI چهار سیلندر در کنار یک موتور الکتریکی متصل به باتری‌های لیتیوم پلیمری 1.62 کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که قدرت ترکیبی آن به 193 اسب بخار می‌رسد. در این نسخه باتری‌های موتور الکتریکی تنها توسط پیشرانه درون سوز شارژ مجدد می‌شوند.


برای نسخه پلاگین هیبریدی هم همان پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر GDI در کنار موتوری الکتریکی قوی‌تر متصل به باتری‌های لیتنیوم یونی 9.8 کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که حداکثر قدرت تولیدی آن‌ها به 202 اسب بخار می‌رسد و با یک بار شارژ کامل باتری‌ها و پر کردن باک سوخت نیز می‌توان مسافتی حدودا 600 مایلی، یعنی حدودا 965 کیلومتری را طی کرد. در این از کیا اپتیما (پلاگین هیبریدی) برخلاف نسخه هیبریدی، می‌توان در زمان استراحت به کمک پریزهای برق شهری یا ایستگاه‌های مخصوص شارژ، به تجدید نیروی از دست رفته باتری‌ها اقدام کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها