روحانی ششم فروردین به پاکستان سفر می‌کند

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6138
محل سکونت : مازندران

روحانی ششم فروردین به پاکستان سفر می‌کند
چهارشنبه 4 فروردین 1395  11:32 ق.ظ

رئیس‌جمهور اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس‌جمهور و نخست وزیر پاکستان و برای سفری دو روزه، جمعه ششم فروردین ماه به این کشور سفر می‌کند.

خبرگزاری فارس: روحانی ششم فروردین به پاکستان سفر می‌کندپرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت اظهارداشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری و نخست وزیر پاکستان و برای سفری دو روزه، جمعه ششم فروردین ماه به این کشور سفر می کند.

وی تصریح‌کرد: سفر حجت‌الاسلام روحانی در پاسخ به سفر سال گذشته آقای نواز شریف به تهران صورت می‌گیرد.
اسماعیلی افزود: توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور همسایه، بویژه بررسی گسترش همکاری‌های اقتصادی در فضای پسابرجام، از مهمترین محورهای سفر ریاست محترم جمهوری به اسلام آباد خواهد بود.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه «پاکستان بزرگترین و پرجمعیت ترین همسایه مسلمان کشورمان است» ادامه داد: تبادل نظر درخصوص مسایل مهم منطقه ای و بین المللی و همچنین رایزنی درباره اجلاس سران سازمان همکاریهای اسلامی با هدف وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام بخش دیگری از مذاکرات سران دو کشور را به خود اختصاص خواهد داد.
وی افزود: همچنین امضای چندین سند، از جمله سند راهبردی همکاری تجاری پنج ساله دو کشور و نیز اسنادی در حوزه های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه ای و بهداشتی و پزشکی در حضور سران دو کشور انجام خواهد شد.
اسماعیلی گفت: رئیس جمهوری را در این سفر چند نفر از وزرا و اعضای هیات دولت همراهی می کنند و اتاق های بازرگانی دو کشور نیز طی این سفر در همایش مشترکی راهکارهای توسعه همکاری بخش های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضا می کنند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها