0

شهداء دانش آموز و دانشجو یان انقلابی

 
496769
496769
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 1014
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:شهداء دانش آموز و دانشجو یان انقلابی
دوشنبه 12 بهمن 1394  1:05 AM

نام: سید رضا

نام خانوادگی: دیباج

تولد: همدان 1/2/1327   

تحصیلات : دانشجوی سال چهارم رشته روانشناسی دانشگاه شیراز

متاهل و دارای یک فرزند دختر

دستگیری : 17/4/51    

 شهادت : 4/5/51 

نحوه شهادت: تحت شکنجه در زندان عادل آباد (شیراز)

محل دفن : بهشت زهرا قطعه 33 ردیف3

 

قسمتی از زندگی نامه شهید:

از آنجایی که در مکتب انسان ساز اسلام شهادت رفیع ترین قله صعود به سوی معبود میباشد مبارز الی الله با انگیزه دیدار دوست لحظه ای در طی مسیر دچار سستی نمیگردد و خداوند به مبارزین در راهش صبر و تحمل وشکیبایی عطا نموده است.

سید رضا از اوائل جوانی سعی در تقویت روحیه خود از این منبع سرشار الهی به منظور کسب مدارج عالیه نمود و از هرکوششی در جهت تقویت آن کوتاهی نکرد به طوری که در ابتدای کودکی در بین مدارس دولتی به کمک پدرش که شخصی الهی و روحانی بود، مدرسه علمی که در آن زمان تحت مدیریت مذهبی در بین سایر مدارس برخوردار بود انتخاب و در کنار تربیت خانوادگی به کسب اخلاق و تهذیب نفس و مبارزه با القاء هرگونه فرهنگ منحط منحرفی که انسان را از مسیر الهی خارج میکند پرداخت.

طی سال های( 47 – 41 ) که برای شکل گیری نهضت شکوهمند اسلامی مقطع سرنوشت سازی است. شهید سید رضا با اعتقادات راسخ و فعالیت های مبارز اصیل آن زمان یعنی روح الله موسوی خمینی (ره) در تبیین حکومت اسلامی و ولایت فقیه آشنا میگردد او مطالعات خود را گسترش میدهد و با همراهی دوستانش به مطالعه کتب نفیس و معتبر در سطح وسیع و خلاصه نمودن آنها میپردازد . به طوری که پس از مدتی قادر میگردد تا متون عربی و انگلیسی را به راحتی ترجمه،تایپ و در اختیار دیگران قرار دهد.

تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon fsmuosavi pebdani javid1000
دسترسی سریع به انجمن ها