0

تست هوش

 
funfun
funfun
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 16

پاسخ به:تست هوش
شنبه 15 اسفند 1394  1:23 PM

تست هوش منطقی جدید

بعد از برگزاری مسابقات تست هوش پیشانی خوانی قبلی و برنده نشدن دو نفر از اساتید حرفه ای این زمینه، این دو اعلام کردند که فرد برنده در بیان پاسخ خود زیادی وقت گذرانده است و از برگزار کننده مسابقات تست هوش خواستند تا مسابقه ای دیگر را ترتیب دهد تا شاید بتوانند از خود اعاده حیثیت نمایند که با موافقت برگزارکننده مسابقه تست هوش رو به رو شد و آن ها تصمیم گرفتند مسابقه ای را ترتیب دهند که کاملا عادلانه باشد تا فرد شایسته انتخاب شود بنابراین به طرح تست هوش جالبی پرداختند :
تیم برگزاری مسابقه تست هوش این بار به شرکت کنندگان مجموعا 5 عدد کلاه می دهد که دو کلاه به رنگ سفید است و سه کلاه نیز به رنگ مشکی می باشد و سپس چراغ های اتاق را خاموش کرده و بر سر هریک از شرکت کنندگان یک عدد کلاه می گذارند و دو کلاه باقی مانده را در جایی مخفی می کنند و سپس چراغ های اتاق را روشن می کنند و از شرکت کنندگان می خواهند رنگ کلاهی که بر سر دارند را تشخیص دهند در حالی که هیچ ابزار خاصی مانند آینه ندارند . بعد از کمی تفکر مجددا همان برنده دوره ی قبلی در عین ناباوری رنگ کلاهی را که خود بر سر دارد به درستی تشخیص می دهد که باعث شگفتی دو شرکت کننده ی دیگر می شو د .

تست هوشی که شما باید به آن پاسخ دهید این است که وی با این که هیچ ابزار خاصی در دسترس نداشته است و صرفا با دلیل و منطق چگونه به این نتیجه رسیده است و کلاه وی چه رنگی است ؟

پاسخ تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید . . .

تست آنلاین هوش

پاسخ تست هوش منطقی جدید

نکته اساسی در این تست هوش این است که این مسابقه تا حدی غیرعادلانه است و به بخت و اقبال شرکت کنندگان نیز بستگی دارد .
به این صورت که اگر دو نفر از سه شرکت کننده کلاه سفید به سر داشته باشند نفر سوم حتما باید کلاه مشکی بر سر داشته باشد چرا که مجموعا دو کلاه سفید بیش تر موجود نیست بنابر این فردی که کلاه مشکی بر سر دارد با دیدن دو نفر دیگر که کلاه مشکی بر سر دارند متوجه می شود که کلاه خودش کلاه مشکی است .
به این دلیل اسم این تست هوش را تست هوش منطقی گذاشتیم که حالت های دیگری را نیز می توان متصور شد . حالت دیگری را نیز می توان متصور شد به این صورت که دو نفر کلاه سیاه و یک نفر کلاه مشکی بر سر دارد در این حالت افرادی که کلاه مشکی بر سر دارند احتمال بردن شان هست چرا که آن ها هر کدام قادر به دیدن یک کلاه مشکی و یک کلاه سفید هستند لذا با خود فرض می کنند که کلاه سفید بر سر دارند آن گاه باید شخصی که کلاه مشکی بر سر دارد فورا رنگ کلاه خودش را تشخیص دهد ( مانند حالت قبل تست هوش ) ولی چون آن فرد کلاه مشکی چیزی نگفته است لذا به این نتیجه می رسد که کلاه خودش هم مشکی است و برنده مسابقه تست هوش خواهد شد .حالت دیگری را نیز باید بررسی کرد و آن هم این است که اگر هر سه کلاه مشکی بر سر داشتند آن گاه دیگر تشخیص این که کلاه چه رنگی بر سر دارند عملا غیر ممکن بود و تنها در این حالت بود که مسابقه تست هوش عادلانه برگزار می شد . امیدواریم از این تست هوش که توسط هوش پارسی گردآوری شده است لذت برده باشید .

تشکرات از این پست
fatemeh_75 zahra_53 mohammad_khoshghamat montazerezohur
دسترسی سریع به انجمن ها