0

مدافعان حرم _ بخش1 (تقدیم به شهدای مظلوم نبرد با اسلام آمریکایی)

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

مدافعان حرم _ بخش6 (تقدیم به شهدای مظلوم نبرد با اسلام آمریکایی)
یک شنبه 13 دی 1394  11:12 PM

عراق را تا حدی دیده بودم و می دانستم چه کشور مخروبه ای است، سوریه را هم حدس می زدم در این جنگ وحشیانه تخریب شده باشد ولی آن بزرگوار به هر حال شاهد عینی بود که دیده هایش را تعریف می کرد:

همه جا خراب و کثیف است. بوی گند می آید. کوههایی از زباله همه جا دیده می شود. مردم آواره ی دشت و کوه شده اند. یعنی اگر شهر و روستاهایشان هم آزاد شود و برگردند چه جوری می خواهند زندگی کنند؟ اصلاً چه بخورند؟ هرجا شورشیها آمده اند همه چیز مردم را غارت کرده اند، حتی در و پنجره های خانه ها را و گاهی حتی چهارچوبهایش را کنده اند؛ می برند می فروشند! هر جا را می گیرند، همه چیز مردم را غارت می کنند، مردهایشان را از دم می کشند، زنهایشان را اوّل ترتیبشان را می دهند و بعد همه را سوار می کنند و بعنوان برده می فرستند به ترکیه و مصر. خدا می داند مردمی که آواره شده اند چه جوری زندگی می کنند. آنهایشان که زرنگ بوده اند خودشان را رسانده اند به کشورهای اروپایی ولی وضع آنها هم معلوم نیست. بقیه هم یا به کشورهای همسایه فرار کرده اند یا به لاذقیه و چند شهر دیگر یا به بیابانها.

گفتم به ایران هم آمده اند. در همین اصفهان هم تعدادی هستند.

می گفت: یک ماشین در سوریه نمی دیدیم که پلاک داشته باشد! اصلاً هیچ قانونی حاکم نیست. اسلحه هم دست خیلیها افتاده. سر کوچکترین چیزی ممکن است دعوا شود و بزنند همدیگر را بکشند. همه جا پر از جاسوس است.

 

تشکرات از این پست
mehdi0014 nazaninfatemeh salma57 shayesteh2000 ali_kamali fatemeh74
دسترسی سریع به انجمن ها