0

صف آرایی "گنبد آهنین" و "موشک‌‎های حزب الله" !! + تصاویر

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

صف آرایی "گنبد آهنین" و "موشک‌‎های حزب الله" !! + تصاویر
چهارشنبه 21 مرداد 1394  2:35 PM

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

صف آرایی "گنبد آهنین" و "موشک‌‎های حزب الله" !! + تصاویر

 

"گنبد آهنین" که در جنگ سال 2014 با حماس عملکرد ضعیفی داشت، چگونه می‌تواند در مقابل موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده عملکرد موثری داشته باشد؟

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  توان موشکی رزمندگان حزب‌الله لبنان عامل بازدارنده‌ای در جهت جلوگیری از تجاوزات ارتش مجهز اسرائیل گردیده است.


 
 

*** ادعای نتانیاهو!!

 
اخیرا یک روزنامه کویتی مدعی شده است که اسرائیل و شخص نتانیاهو معتقد است قادر است به ایران ضربه بزند و هرگونه پاسخ موشکی حزب‌الله را می‌تواند تحمل کند.
 
در پاسخ می‌توان اشاره‌ای به جنگ 33 روزه جولای و آگوست 2006 داشت که با بازخوانی آن جنگ نقاط ضعف ارتش اسرائیل و شهرک‌نشینان شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال سرزمین‌های اشغالی مشخص خواهد شد.
 
در جنگ 33 روزه جولای و آگوست 2006 که به نام "حرب تموز" نیز معروف شد ، در تابستان 9 سال قبل ارتش اسرائیل با هدف سرنگونی حزب‌الله حملات همه‌جانبه‌ای از زمین، هوا و دریا علیه حزب‌الله آغاز کرد. 

صف آرایی
در دو روز اول جنگ آن‌ها به گفته برخی رسانه‌های غربی لانچرهای موشک حزب‌الله در شرق لبنان را هدف قرار دادند و فرمانده ارتش در تماس با اولمرت مدعی شد "جنگ تمام شد و ما پیروز شدیم" و این در حالی بود که اسرائیل در فکر پیروزی زودرس  لانچر موشک‌های کاتیوشای حزب‌الله لبنان دهها موشک به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کرد.


البته شکست نبرد در زمین و دریا برای اسرائیل محرز بود، هرچند که در هوا به کمک دکترین تحمیل خواسته خسارت‌هایی را به زیرساخت‌های لبنان وارد کرد.
 


*** پاسخ موشکی حزب‌الله در سال 2006
 
در طول 33 روز جنگ حزب‌الله بیش از 4 هزار موشک به شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین استان ناحیه شمالی از جمله "صفد"،  "نهاریا"، "طبریا"، "کرمئیل"، "کریات شمونه"، "آفولا"، "حیفا"، "مرون" و ... شلیک کرد و در آن جنگ شهر بندری_ تجاری "حیفا" روزانه قریب به 200 میلیون دلار خسارت دید. 

صف آرایی

صف آرایی

صف آرایی

صف آرایی

صف آرایی

صف آرایی 

 
حال که بیش از 9 سال از آن جنگ می‌گذرد تحولات منطقه وارد مرحله جدیدی شده و سیاست‌های اسرائیل از جنگ مستقیم به نبرد نیابتی و پشتیبانی تجهیزاتی از تروریست‌های تکفیری تبدیل شده است. 
**سردار جزایری: ابهت حزب الله در جنگ آینده  با اسرائیل  خیره کننده خواهد بود

سردار سرتیپ "سید مسعود جزایری" معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با
خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران؛  درباره اینکه در رسانه‌های صهیونیستی مطرح شده در جنگ آینده "حزب الله"  بیش از هزار موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک خواهد کرد و آیا در آینده درگیری نظامی رخ خواهد داد و توان نظامی حزب الله را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: اگر جنگی در آینده بین رژیم صهیونیستی و "حزب الله " رخ دهد، اتفاقات ویژه‌ای  رخ خواهد داد.
وی با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها و اشغالگران قدس ضد مردم مظلوم فلسطین خاطرنشان کرد: درباره رخدادهای آینده از هم اکنون نمی‌توان سخن گفت  اما آنچه که مشخص است، ابهت "حزب الله" در جنگ آینده  با اسرائیل  خیره کننده خواهد بود. 
*** محور مقاومت چه تغییری کرده است؟
 
محور مقاومت در طول 4 سال اخیر تجربه جنگ با تروریست‌های تکفیری مورد حمایت اسرائیل را در کارنامه دارد و توانسته توان موشک‌های زمین به زمین خود را گسترش دهد، تا جایی که رسانه‌‌‌های صهیونیستی معتقدند توان موشکی مقاومت چند برابر گردیده و گنبد آهنین تاثیری در برابر آن نخواهد داشت.

 

صف آرایی

 

 


 
اسرائیل در چند سال اخیر تلاش کرده تا با سامانه "گنبد آهنین" از جان شهروندانش حفاظت و خسارت‌های زیرساختی جلوگیری کند، درحالی که عملکرد ناموفق سامانه "گنبد آهنین" در سال 2014 در جنگ با حماس و جهاد اسلامی نشان داد که در مقابل بیش از 100 موشک در روز عملکرد بین 20 تا 30 درصد دارد، یعنی از هر 100 موشک 70موشک اصابت خواهد کرد و لذا اگر حزب‌الله در روز 1200 موشک شلیک کند، سامانه "گنبد آهنین" تنها در مقابل 200 موشک شهرک‌نشینان را واکسینه می‌کند و بقیه موشک‌ها اهداف خود را خواهند یافت و اصابت خواهند کرد.


 

صف آرایی
 

صف آرایی

 


"گنبد آهنین" ارتش رژیم صهیونیستی قطعا همه موشک‌های شلیک شده حزب‌الله را نمی‌تواند دفع کند و ادعای نتانیاهو قابل استناد نخواهد بود.


گزارش از محمد زرچینی

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

تشکرات از این پست
fateme81
دسترسی سریع به انجمن ها