0

تهرانی‌ها چقدر پول آب پرداخت می‌کنند؟

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

تهرانی‌ها چقدر پول آب پرداخت می‌کنند؟
شنبه 17 مرداد 1394  9:33 AM

تهرانی‌ها چقدر پول آب پرداخت می‌کنند؟

 
n00118170-b[1].jpg قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: درحال حاضر قیمت متوسط هر لیتر آب 3.5 ریال است که این میزان در مقابل قیمت حتی یک پیامک بسیار ناچیز است.

 

 

علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که به ازای هر نفر در تهران 325 لیتر آب در شبانه روز تولید می شود، اظهار کرد: اگر هر خانوار تهرانی در ماه 20 متر مکعب آب مصرف کنند، ماهیانه 6500 تومان آب‌بها از آن‌ها اخذ می‌شود.

 

وی ادامه داد: مشترکانی که انشعاب فاضلاب را در منازل خود نصب کرده‌اند، باید به طور میانگین 1000 تومان بیشتر از دیگر مشترکان پرداخت کنند.

 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که میزان پرداخت آب‌بها بین مشترکان متفاوت است، گفت: آب بهای پرداختی مراکز دولتی در قیاس با مراکز آموزشی بیشتر است؛ به طوری که مراکز آموزشی در هر متر مکعب 240 تومان و مراکز دولتی برای هر متر مکعب آب 900 تومان به صورت ماهانه پرداخت می کنند.

 

نوذری‌پور میزان آب بهای پرداختی مراکز ساخت و ساز و به عبارتی کاربری بنایی یعنی مکان هایی که ساخت و ساز در آن ها انجام می‌شود را 1300 تومان عنوان و اظهار کرد: قیمت آب باید به ارزش واقعی خود باز گردد.

 

وی با بیان این‌که وضعیت آبی کشور در حالت بحران قرار دارد، گفت: برای حل این بحران لازم است چرخه اقتصادی آب از نظم خاصی پیروی کند به گونه‌ای که آب به قیمت واقعی خود در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: اگر قیمت آب را همچنان پایین نگه داریم آب مانند وضعیت فعلی مانند یک کالای بی‌ارزش به هدر می‌رود، لذا لازم و ضروری است که قیمت آب به منظور صرفه‌جویی افزایش یابد.

 

منبع: ایسنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها