0

آموزش جامع Visual C#.NET

siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 154066

پاسخ به: آموزش جامع Visual C#.NET
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394  3:34 PM

طبق درخواستی که از مدیر بخش Ali_Eagle عزیز داشتم تا این تاپیک رو مجددا باز کنن منم می خوام تو پربارتر شدنش تلاش کنم.

درسته یکم لحن گفتاری عوض میشه ولی اینو دیگه باید شما و خود Ali_Eagle عزیز ببخشین.

تو این درس می خوام شمارو با ساختارهای تکرار آشنا کنم. ساختار های تکرار ساختارهایی هستند که ما می خواهیم تعداد مشخصی عملیات را با شروط مختلف اجرا کنیم. مثلا می خواییم یه عبارتی چند بار اجرا بشه یا عبارتی چند بار در عبارت دیگر ضرب بشه یا وقتی می خواهیم عبارتی تا زمانی که عبارت دیگر برقرار است تکرار بشه و ...

یکی از این ساختار ها دستور while هست. شکل کلی این دستور مطابق زیر است :

کد PHP:
While (عبارتی که می خواهیم برقرار باشد)  
{ دستوراتی که می خواهیم اجرا شوند }  
از while زمانی استفاده می کنیم که می خواهیم تا زمانی که یک عبارت برقرار است دستورات ما اجرا شوند.این عبارت رو در داخل پرانتز بعد از while می نویسیم و دستوراتمون رو بعد از پرانتز ها داخل کروشه که مشخص کردم.

یه مثال براتون میزنم تا بیشتر متوجه بشین . ما می خواهیم عددی مثل 1 ده بار نشون داده بشه . برای اینکار میتونیم مثل زیر عمل کنیم :

کد PHP:
int i; 
i=0; 
while (i<10) 
messagebox.show("1"); 
i=i+1; 
}  
به یه نکته ای توجه داشته باشین که ما برای این کار از یک متغیر کمکی استفاده کردیم تا بتونیم ده بار عدد یک رو نشون بدیم. متغیر i رو در داخل دستورات هربار یک واحد افزایش میدیم تا این که وقتی شرط i<10 دیگه برقرار نباشه.به این نکته توجه کنید که اگر ما این شرط رو قرار نمیدادیم و به جای شرط قرار میدادیم 1 یا true این حلقه هیچ گاه تموم نمیشد و ما شاهد حلقه بینهایت بودیم. همیشه در استفاده از این نوع ساختارها حتما چک کنید تا مطمئن شوید این حلقه ها حتما پایان پذیر هست.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها