قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:قابلیت‌های سیستم‌عامل تازه وارد مایکروسافت را از اینجا بخوانید
جمعه 12 دی 1393  1:34 AM

نظر مایکروسافت چیست؟
شاید بهترین ملاک برای قضاوت در مورد یک محصول جدید، صحبت هایی باشد که از طرف سازنده آن مطرح می شود. در این مورد تری میرسون که مدیر واحد سیستم عامل های مایکروسافت است، می گوید: ویندوز 10 بزرگ‌ترین پلتفورمی است که ما تا به حال برای شرکت های تجاری طراحی کرده ایم. بر طبق آماری که موسسه تحقیقاتی فارستر منتشر کرده است تنها 20 درصد از کاربران در سازمان های تجاری به ویندوز 8 مهاجرت کرده بودند در حالی که این سیستم عامل بیشتر از 2 سال است که به کاربران عرضه شده است. مایکروسافت دلیل اصلی این بی تفاوتی را رابط کاربری لمسی این سیستم عامل می داند که کاربران نتوانستند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند و حذف منوی سنتی استارت از منوی ویندوز هشت، بسیاری از کاربران را در همان لحظه ورود به محیط این سیستم عامل، دلزده می کرد. اما ویندوز 10 که به Threshold شهرت دارد، به گونه ای طراحی شده که یک نسخه از آن برای استفاده روی تمامی وسایل الکترونیکی کافی باشد. به همین دلیل مایکروسافت انتظار دارد که همین یک نسخه تمامی نیازهای کاربران گوشی ها، تبلت ها و رایانه ها را برآورده کند. آقای میرسون معتقد است که ویندوز 10 می تواند روی تمامی تولیدات مایکروسافت یک عملکرد کاملا بهینه داشته باشد و شما می توانید همان نسخه ای که روی رایانه شخصی تان نصب می کنید را روی کنسول بازی ایکس باکس هم نصب کنید.

 


البته عده ای از افرادی که دائما در حال ایراد گرفتن هستند هم می گویند این کار مایکروسافت تقلید از شرکت اپل است که برای آیفون و آی پد یک سیستم عامل عرضه کرده است. در نسخه اولیه ویندوز 10 که با معرفی جو بلفیور، معاون مایکروسافت در معرض دید عموم قرار گرفت رابط کاربری برای تبلت های لمسی و رابط کاربری بهینه شده برای رایانه های شخصی که از ماوس و صفحه کلید استفاده می کنند، به خوبی با هم ترکیب شده بود. حتی در مراسم معرفی این نسخه از ویندوز گفته شد که کاربران می توانند با توجه به وسیله ای که در حال استفاده از آن هستند، از یک حالت به حالت دیگری منتقل شده و بین رابط های کاربری حرکت کنند. باید گفت که مایکروسافت در ویندوز 10 توجه و تمرکز ویژه ای روی کاربران قدیمی و حرفه ای خود داشته و به همین دلیل تغییرات زیادی را در محیط Command Prompt به وجود آورده تا به این وسیله این امکان را در اختیار کاربرانش قرار دهد که دستورات متنی بیشتری وارد کرده و روی سیستم خود کنترل بیشتری داشته باشند. علاوه بر این موارد مایکروسافت ادعا کرده است که ویندوز 10، شباهت بسیار زیادی به خودروهای برقی ساخت شرکت تلسا دارد. این مساله نشان می دهد که مدیران مایکروسافت اصرار بسیار شدیدی دارند تا تازگی و بدیع بودن امکانات ویندوز جدید خود را دائما تکرار کنند.
 


تغییراتی که مثبت هستند
به جز بازگشتن منوی استارت که تقریبا همه به آن اشاره کرده اند، در دموی اولیه تغییرات مثبت دیگری هم در ویندوز 10 نسبت به نسخه های قبلی اش مشاهده شد. به عنوان نمونه این که ویندوز 10 تا تمامی تبلت ها، گوشی ها و دیگر محصولات خود این شرکت سازگاری دارد. همچنین ویندوز 10 با اینترنت اشیا هم هماهنگی دارد و با یک کیفیت روی هر وسیله ای قابل اجرا خواهد بود. برای اجرای برنامه های سنتی و همراه در ویندوز 10 از یک رابط کاربری به رابط کاربری دیگر رفت و آمدی انجام نمی شود و هر گونه دوگانگی برسر اجرای برنامه ها در این نسخه از بین رفته است و کاربران خودشان می توانند صرف نظر از نسخه ای که برنامه دارد، به هر شیوه ای که تمایل داشته باشند، برنامه را اجرا کنند. اگر به خاطر داشته باشید در ویندوز 8، اگر چند برنامه را اجرا می‌کنید، کل صفحه نمایش شما پر می شود و دیگر جایی برای تغییر ابعاد پنجره باقی نمی ماند. اما در ویندوز 10 این مشکل به شکل اساسی برطرف شده و در محیط آن پنجره های قابل تنظیم دوباره بازگشته اند و شما این امکان را دارید که دقیقا به همان راحتی گذشته، آن ها را مدیریت کنید. تا به حال فقط در رابطه با ویژگی هایی صحبت کردیم که مایکروسافت به نوعی آن ها را اصلاح کرده است، اما در رابطه با ویژگی جدید این سیستم عامل باید گفت که ویندوز 10 یک ویژگی جدید دارد که بیشتر به ویژگی های سیستم عامل مک شباهت دارد.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها